Lekcje o Patronie dla naszych „Pierwszaków”. Quiz wiedzy – Wyniki

            Jak co roku szkolne „Koło staszicowskie”, które mam przyjemność prowadzić wraz z Panią Barbarą Łukaszewską, organizuje szereg inicjatyw, których celem jest propagowanie postaci Stanisława Staszica – oświeceniowego myśliciela, pisarza, wizjonera i reformatora, pioniera spółdzielczości, a także Patrona Naszej Szkoły.

            W tym roku, zanim rozpoczęliśmy naukę w systemie zdalnym, odbył się cykl lekcji poświęconych Staszicowi – biografii oraz dorobkowi jego niezwykle bogatego życia. Zajęcia prowadziłam wraz z Panią Marią Sieklecką, która opracowała prezentację multimedialną i barwnie opowiadała o tajnikach myśli naszego Patrona. Spotkania kończyliśmy w szkolnej Izbie Pamięci, gdzie uczniowie klas pierwszych, dzięki Pani Marii Olszewskiej, mogli dowiedzieć się m.in. o naszej bogatej tradycji uczestnictwa w Ogólnopolskim Klubie Szkół Staszicowskich.

            A w finale? Każdego czekał quiz wiedzy o Stanisławie Staszicu. Miło nam ogłosić, że rywalizacja była bardzo zacięta i że uczniowie klas pierwszych spisali się w quizie bardzo dobrze. Najwyższy wynik i pierwsze miejsce zdobył Kamil Robak – uczeń klasy I TI. Drugie miejsce, uzyskując tę samą liczbę punktów zdobyli: Mateusz Roskosz – I TPG,  Mateusz Gajewski – I TI  oraz Marcin Jarota -ITK/TH. Trzecie miejsce: Piotr Czaja, Eryk Piotrowski i Grzegorz Wosiński – uczniowie klasy I TI.  Gratulujemy serdecznie. Dla najlepszych przewidziano nagrody. Dodatkowo na ucznia, który z danej klasy uzyskał najlepszy wynik, już czeka bardzo dobra ocena z aktywności na zajęciach języka polskiego J

            Słówko do  naszych „Pierwszaków” – dziękujemy za zaangażowanie, za wszystkie pytania i Wasze spostrzeżenia w czasie lekcji o Patronie. Śledźcie naszego Facebooka, wkrótce kolejne zadania…

Małgorzata Mofina-Olejnik