Udział młodzieży z Zespołu Szkół im. St. Staszica w sesji naukowej oraz otwarciu wystawy z okazji 130 rocznicy urodzin Sławoja Felicjana Składkowskiego w Archiwum Państwowym w Płocku

Opublikowany 2015/06/17

W Archiwum Państwowym w Płocku, przy współudziale Towarzystwa Miłośników Ziemi Gąbińskiej w dniu 9 czerwca 2015 roku o godz. 11.00 odbyła się sesja naukowa zorganizowana z okazji 130 rocznicy urodzin ostatniego premiera II RP- Sławoja Felicjana Składkowskiego. Z tej też okazji nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy "Sławoj Felicjan Składkowski (1885 Gąbin - 1962 Londyn) lekarz, generał, premier." Wydarzenie wpisuje się także w obchodzony pod tą datą na całym świecie Międzynarodowy Dzień Archiwów.
Ciekawe odczyty wygłosili:
dr n. med. Jerzy Krzewicki (Kielce): Lekarz - gen. dyw. Sławoj Felicjan Składkowski
dr hab. Marek Sioma (Lublin): Sławoj Składkowski - polityk w żołnierskim mundurze
Anna Ostrowska (Towarzystwo Miłośników Ziemi Gąbińskiej): Związki Sławoja Składkowskiego z Gąbinem
Wystawę otworzyła P. Krystyna Bańka pracownik Archiwum.
Wystawa czynna będzie do 25 września 2015 roku od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 15.00.(wstęp wolny)
Uczniowie klasy I LO z Zespołu Szkół im. St. Staszica uczestniczyli w sesji oraz z dużym zainteresowaniem obejrzeli wystawę.
Sławoj Felicjan Składkowski jest Gąbinianinem i wpisując się w historię naszej Małej Ojczyzny staje się jednocześnie ważną postacią dla naszej młodzieży, która też tworzy swoistą kartę historii i tradycji Zespołu Szkół im. St. Staszica i Gąbina.
oprac.M.Olszewska

GALERIA


40 lat minęło...

Opublikowany 2015/06/16

"W dniu 6 czerwca 2015 r. odbył się VII Zjazd Klasy.
Rocznik 1972 - 1975 Technikum Mechanicznego w Gąbinie.
"Minęło już 40 lat
- teraz przyjechaliśmy tu, aby spotkać się - powrócić do lat młodości - powspominać . Szkoła - połączyła nas, po tylu latach i myślę, że wychowała, na przyzwoitych ludzi.
Zjazdy Naszej Klasy odbyły się:

20.09.2008r. I Zjazd Absolwentów Szkół Zawodowych
06.06.2009r. 1 Zjazd Klasy
29.05.2010r. 2 Zjazd Klasy
04.06.2011r. 3 Zjazd Klasy
02.06.2012r. 4 Zjazd Klasy
21.09.2013r. 5 Zjazd Klasy i II Zjazd Absolwentów Szkół Zawodowych
07.06.2014r. 6 Zjazd Klasy
06.06.2015r. 7 Zjazd Klasy
Proponuję aby VIII Zjazd Klasy, odbył się
4 czerwca 2016 r., o godz. 12 - sobota – przy bramie warsztatów szkolnych, spotykamy się zawsze w pierwszą sobotę czerwca.
Odczytam teraz listę obecności według dziennika lekcyjnego z III TZ 1974-1975
Uczcijmy minutą ciszy pamięć zmarłych naszych Ś.P. kolegów:

Jacka Pejasia, Andrzeja Gąbińskiego i Tadka Wilińskiego
oraz zmarłych naszych Ś.P. nauczycieli:

Pani prof. Paszkiewicz, Pani prof. Owczarek, Pani prof. Czerepienko,
Pani prof. Kiesel i Pana prof. Kiesel, Pana prof. Pielacha, Pana prof. Nowakowskiego,
Pana prof. Oliwkowskiego, Pana prof. Palucha, Pana prof. Serwacha,
Pana prof. Żółtowskiego.
Dziękuję”DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

Opublikowany 2015/06/16

Stanisław Staszic – wybitny oświeceniowy pisarz, filozof dziejów, ojciec geologii polskiej, inicjator szkolnictwa zawodowego – jest Patronem Zespołu Szkół w Gąbinie od 1979 roku. W ubiegłym roku gąbiński Zespół Szkół świętował 35 – lecie nadania szkole imienia Stanisława Staszica. Wówczas gościliśmy w naszym mieście przedstawicieli szkół staszicowskich z całej Polski. Ten czas również jest wyjątkowy. Uchwałą XXVII Sympozjum Towarzystwa Szkół Staszicowskich, odbytego w dniach 5-6 czerwca 2014 roku w Gąbinie, lata 2015 – 2016 ogłoszone zostały „LATAMI PATRONA” w szkołach klubowych Towarzystwa Szkół Staszicowskich. Tegoroczne obchody Dnia Patrona miały zatem wyjątkowy charakter.
Dzień Patrona Szkoły został połączony z V Powiatową Olimpiadą Integracyjną „Sport – razem dla wszystkich”, która odbyła się 2 czerwca br. Była to doskonała okazja, aby przybliżyć postać Stanisława Staszica nie tylko naszym uczniom, ale także gościom z okolicznych szkół, którzy brali udział w rozgrywkach sportowych. Centralne wydarzenia poprzedzone zostały licznymi aktywnościami, takimi jak: przygotowanie gazetki okolicznościowej o Patronie, przeprowadzenie lekcji o Staszicu dla uczniów klas pierwszych, wizyta w Szkolnej Izbie Pamięci (znajdują się tu nasze zbiory poświęcone Patronowi oraz informacje o ważnych kartach historii Szkoły i naszej działalności w TSS), opracowanie scenariusza lekcji wychowawczej poświęconej Stanisławowi Staszicowi, przygotowanie tablicy informacyjnej i prezentacji multimedialnej o Patronie Szkoły. W tych działaniach szczególną aktywnością wykazały się Panie Tatiana Jastrzębska i Maria Olszewska – opiekunki centrum multimedialnego i szkolnej biblioteki.
Wszystko zaczęło się od „Porannej kawki ze Staszicem” – spotkania uczniów z wychowawcami klas oraz wyświetlenia prezentacji dotyczącej Patrona Szkoły. Odbyła się także dyskusja panelowa na temat wzorców moralnych współczesnej młodzieży i tego czy poglądy Staszica mają zastosowanie w dzisiejszym świecie. Następnie uczniowie złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą Patrona. Uczennice upiekły „Słodkie Staśki” – ciasteczka, które wykorzystane zostały jako nagrody w quizie wiedzy o Patronie. Były „Selfie z Patronem pod chmurką” i happening „Staszic wśród nas” – uczeń przebrany za Stanisława Staszica zadawał uczniom pytania dotyczące życia, twórczości i działalności Patrona. W finale zaś wykonaliśmy flash mob zatytułowany „Uśmiechnięty Staszic” – uczniowie pisali na białych kartkach słowa, które niosą radość i punktualnie o wyznaczonej godzinie uśmiechali się do siebie przez trzy minuty, akcję zakończyło wspólne zdjęcie na tle Patrona Szkoły.
Poniżej zamieszczamy fotorelację z Dnia Patrona Szkoły.
Małgorzata Mofina – opiekun szkolnego klubu staszicowskiego
FOTORELACJA


V Powiatowa Olimpiada Integracyjna pod hasłem „Sport – razem dla wszystkich”

Opublikowany 2015/06/03

Skąpany w słońcu Gąbin powitał 2 czerwca 2015 roku uczestników Powiatowej Olimpiady Integracyjnej odbywającej się pod hasłem „Sport – razem dla wszystkich”. Już po raz piąty organizatorami przedsięwzięcia byli Powiat Płocki i Zespół Szkół im. St. Staszica w Gąbinie, zaś miejscem rozgrywek obiekty sportowe gąbińskiego kompleksu szkolnego.
Celem imprezy było popularyzowanie aktywnego i zdrowego spędzania czasu, integracja uczniów z różnych szkół, budzenie ducha sportowej rywalizacji fair play. Gośćmi młodzieży z Zespołu Szkół im. St. Staszica w Gąbinie byli uczniowie z Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mocarzewie i Zespołu Szkół Specjalnych w Goślicach.
Ten pełen wrażeń dzień rozpoczął się od zbiórki drużyn na szkolnym stadionie. Imponująca ceremonia otwarcia olimpiady nawiązywała do starożytności - rydwan z bogiem Zeusem, Greczynki z flagą olimpijską, olimpijski ogień, wieńce laurowe, hymn olimpijski. Przedstawiciele drużyn wciągnęli uroczyście olimpijską flagę na maszt, zawodnicy i sędziowie złożyli ślubowanie, wypuszczono gołębie pokoju oraz wysłuchano powitań, życzeń i pozdrowień od Pani Danuty Kowalkowskiej-Fiłoniuk – dyrektora Szkoły oraz Pani Małgorzaty Struzik – dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego.
Rozpoczęła się rywalizacja w różnych dyscyplinach i na różnych arenach sportowych: biegi na kilku dystansach, skok w dal, wzwyż, pchnięcie kulą, sztafety, mecz piłki nożnej. Nie zabrakło konkurencji typowo rekreacyjnych: rowerowy tor przeszkód, przeciąganie liny, konkursy z hula-hop i skakanką, slalomy itp. Wymagały one od uczestników głównie woli walki, ale też sprytu i dobrej kondycji. Swoje stoisko przygotował również Szkolny Klub Miłośników Planszowych Gier Logicznych i Strategicznych Staszicowa Centuria. Wrażeń było więc co niemiara. W trakcie imprezy zebrani obejrzeli pokaz ratownictwa medycznego i zachowania nad wodą.
Dobry nastrój nie opuszczał uczestników, a nadwątlone siły wracały po poczęstunku przygotowanym przez gospodarzy.
Imprezą towarzyszącą był szkolny konkurs na plakat „Niepełnosprawność nie wyklucza”.
Zmagania sportowe zakończyły się wręczeniem nagród i dyplomów oraz postanowieniem, że za rok spotkamy się ponownie w Gąbinie na VI Olimpiadzie, bo parafrazując słowa Johna Binghama „Cudem nie jest to, że ukończyłeś zawody. Cudem jest to, że miałeś odwagę zacząć.”

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom:

1. Starostwu Powiatowemu w Płocku
2. Radzie Rodziców Zespołu Szkół im. St. Staszica w Gąbinie
3. Wiesławowi Jasińskiemu – Piekarnia
4. Danucie i Leszkowi Puternickim – Zakład Masarski – Danko
5. Arkadiuszowi Bolmowskiemu - Karczma u Bolka
6. PZW Kołu „ESOX” w Gąbinie
7. Krzysztofowi Chlewińskiemu - HATREX
8. Andrzejowi Żabkce – ŻAWAKOL
9. PKS Płock
10. Maciejowi Sztygiel NC+, Masz- SAT
11. Wojciechowi Gronkiewicz - Restauracja PIANO
12. Zdzisławowi Cielickiemu – SPAWEX Bożewo
13. Komendzie Miejskiej Policji w Płocku – Wydział Ruchu drogowego

Opracowanie:
Zespół Szkół im. St. Staszica w Gąbinie
FOTORELACJA


Nasi uczniowie w finale V Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Rosyjskiej

Opublikowany 2015/06/02

Piosenka


W dniach 28 – 29 maja 2015 roku w Teatrze Muzycznym w Łodzi odbył się V Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Organizatorami konkursu byli Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego, XV Liceum Ogólnokształcące im. J. Kasprowicza w Łodzi oraz Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie. Patronat honorowy objęli Ambasador Federacji Rosyjskiej w Rzeczypospolitej Polskiej, Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska oraz Łódzki Kurator Oświaty Jan Kamiński.
Festiwal cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży, gdyż daje możliwość zaprezentowania się szerokiej publiczności i pokazania własnych umiejętności językowych i wokalnych na profesjonalnej scenie. Zakwalifikować się do ogólnopolskiego finału konkursu nie było łatwo. W tym roku w eliminacjach wstępnych wzięły udział setki uczniów z całej Polski.
Zespół Szkół im. St. Staszica w Gąbinie może być dumny, gdyż wśród uczestników V Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Rosyjskiej znaleźli się nasi uczniowie Monika Piecka i Damian Szymański, którzy przygotowali utwory w dwóch kategoriach: solista i duet. W kategorii duet wykonali piosenkę z repertuaru Ałły Pugaczowej „Million ałych roz”, zaś w kategorii solista Monika zaśpiewała utwór „Modlitwa” z repertuaru Bułata Okudżawy. W finale Festiwalu wzięło udział 84 wykonawców z różnych stron Polski, którzy rywalizowali w trzech kategoriach: solista, duet oraz zespół. Młodzi artyści wykonali łącznie 101 piosenek. Publiczność miała okazję wsłuchać się w tradycyjne klimaty, jak również usłyszeć, co dzieje się we współczesnej muzyce rosyjskiej. Była to prawdziwa uczta dla miłośników piosenki rosyjskiej.
Interpretacja „Modlitwy” Bułata Okudżawy przyniosła sukces Monice Piecce, która została zaproszona do koncertu galowego i zdobyła wyróżnienie w kategorii „solista”. Wyróżnienie dla naszej uczennicy, jak również sam udział naszych uczniów w V Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Łodzi jest dużym sukcesem oraz świetną promocją szkoły i talentu uczniów. Festiwal Piosenki Rosyjskiej jest wydarzeniem kulturalnym i medialnym promującym młodych artystów.
Serdecznie gratuluję naszym uczniom i życzę dalszych sukcesów.
Opracowała: Kamilla Krakowska
Galeria


Zajęcia w Centrum Doradztwa Rolniczego w Radomiu

Opublikowany 2015/06/01

Zajęcia CDR


W dniach 26-27 maja 2015r.uczniowie uczący się w technikum turystyki wiejskiej wraz z Panią Ludmiłą Koprowicz mieli zaszczyt uczestniczyć w szkoleniu „Przetwórstwo na poziomie gospodarstwa rolnego warunkiem dywersyfikacji dochodu rodzin rolniczych (zboże, owoce, mięso, mleko) oraz podstawy sprzedaży bezpośredniej ”, które odbyło się w Centrum Praktycznego Szkolenia w Zakresie Małego Przetwórstwa w Radomiu.
Szkolenie obejmowało 11 godzin wykładów z zakresu sprzedaży, przetwórstwa, technologii, procesu zatwierdzania i rejestracji działalności związanej z wprowadzaniem produktów żywnościowych do obrotu oraz 4 godziny zajęć warsztatowych. Podczas tych zajęć uczniowie w sposób praktyczny uczestniczyli w procesie przygotowywania soku jabłkowego, produkcji kiełbasy, sera twardego oraz obserwowali proces przemiału zbóż na mąkę.
Wszystkie realizowane podczas szkolenia tematy wykładów i zajęć praktycznych wpisują się w realizację podstawy programowej kształcenia zawodowego w technikum turystyki wiejskiej.
Jesteśmy wdzięczni i serdecznie dziękujemy Pani Dorocie Zakrzewskiej – Dyrektor Wydziału Środowiska i Rolnictwa oraz Jej Zespołowi za możliwość uczestniczenia w szkoleniu i perfekcyjną organizację wyjazdu do Radomia.
Opracowała: Elżbieta Błaszczyk
Galeria


Kolejne z cyklicznych szkoleń

Opublikowany 2015/06/01

Od 19 lat nasza szkoła w ramach szkolnego Programu Profilaktyki oraz programów ogólnopolskich, których posiadamy certyfikaty czyli „Bezpieczna Szkoła” i „Szkoła bez przemocy” współpracuje na stałe z Komendą Miejską Policji w Płocku, Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Płocku oraz Wojskową Komendą Uzupełnień w Płocku.
W wyniku tej współpracy uczniowie naszej Szkoły , w każdym kolejnym roku szkolnym biorą udział w szeregu wartościowych szkoleń i spotkań promujących zawód-policjanta, strażaka czy żołnierza zawodowego.
Oto szkolenia , które odbyły się w tym roku szkolnym:

1. Dnia 01.04.2015 r. - „Przeżyć pożar i inne zagrożenie” , połączone z promocją zawodu strażaka.
Szkolenie prowadzone było przez oficera KM Państwowej Straży Pożarnej w Płocku - Pana Tomasza Żuchowskiego.

2. Dnia 09.04. 2015r. – „Przestępczość wśród młodzieży”, połączone z promocją zawodu policjanta.
Szkolenie prowadzone przez oficerów Sekcji Prewencji KM Policji w Płocku- Pana Krzysztofa Piaska, który dodatkowo pełni funkcję rzecznika prasowego policji oraz Panią Joannę Łopatowską, psychologa policyjnego.

3. Dnia 26.05.2015r. „Zagrożenia w ruchu drogowym”.
Szkolenie prowadzone przez oficerów Sekcji Ruchu Drogowego KM Policji w Płocku- Pana Roberta Nowakowskiego-naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego oraz Pana Jarosława Dimitrowa.
Szkolenia te cieszą się dużym zainteresowaniem naszych uczniów , ale przede wszystkim mają działanie profilaktyczne. Mają na celu uchronić naszą młodzież przed wejściem w konflikt z prawem, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych, jak uniknąć zagrożeń będąc uczestnikiem ruchu drogowym oraz innych zagrożeń wynikających np. z pożaru.
Organizator szkoleń-
mgr inż. Marzanna Szafrańska


Wizyta w Landrat-Gruber-Schule w Dieburgu (Niemcy)

Opublikowany 2015/05/21

Wycieczka


Od dwunastu lat utrzymujemy kontakty z Działem Agrarnym, który najpierw był częścią Peter-Behrens-Schule w Darmstadt, a od stycznia 2010 roku podlega Landrat-Gruber-Schule w Dieburgu. Pierwsze spotkanie młodzieży polskiej i niemieckiej miało miejsce w lipcu 2004 w Darmstadt, kolejne wiosną 2005 w Gąbinie, jesienią 2005 w Darmstadt, w lutym 2010 gościliśmy młodzież niemiecką w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie, a w kwietniu 2011 złożyliśmy wizytę w Dieburgu. Głównym koordynatorem ze strony niemieckiej jest pan Peter Schäfer, kierownik Działu Agrarnego.
W tym roku otrzymaliśmy zaproszenie na Tydzień Europejski w Landrat-Gruber-Schule w Dieburgu. Dzięki wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie mogliśmy zrealizować to przedsięwzięcie. PNWM przyznała częściowe dofinansowanie kosztów podróży i ubezpieczenia.
W dniach 3-9 maja br delegacja uczniowska przebywała w Niemczech. Strona niemiecka przygotowała bardzo ciekawy program pobytu. Czas spędziliśmy bardzo intensywnie i ciekawie. Poznaliśmy niemiecki system kształcenia zawodowego, obserwowaliśmy zajęcia w szkole, zostaliśmy zaproszeni na spotkanie z burmistrzem Dieburga i zastępcą starosty powiatu Darmstadt-Dieburg, zwiedziliśmy piękne miasta: Dieburg, Darmstadt, Heidelberg i Michelstadt, braliśmy udział w Tygodniu Europejskim prezentując naszą szkołę i kraj. Mieszkaliśmy u niemieckich rodzin, co dało możliwość bliższego poznania codziennego życia naszych gospodarzy. W organizację naszej wizyty zaangażowali się p. Peter Schäfer, p. Arnold Beckers, p. Hubertus Naumann, p. Karin Neye, p. Anke Thies i p. Ludger Kaul.
"Dzień polski" został miło przyjęty przez społeczność niemieckiej szkoły. Gromkimi brawami nagrodzono występy naszych uczniów jak i film nakręcony przez Samorząd Uczniowski.
Pobyt u naszych zachodnich sąsiadów wzbogacił obie strony w nowe doświadczenia, zbliżył młodzież z obu krajów, pomógł lepiej się poznać i doskonalić znajomość języka niemieckiego. Okazało się, że więcej nas łączy niż dzieli. Zostały zweryfikowane wcześniejsze wyobrażenia i stereotypy.
Składamy podziękowania pani Danucie Kowalkowskiej-Fiłoniuk, Dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica za pomoc w organizacji wyjazdu do Niemiec oraz Starostwu Powiatowemu w Płocku za ufundowanie prezentów dla niemieckich gospodarzy i instytucji, które nas gościły.
Mamy nadzieję, iż w przyszłym roku szkolnym będziemy mogli powitać u nas gości z Dieburga.

Opracowanie: Marzena Sosińska


Galeria


UCZNIOWIE TECHNIKUM HOTELARSKIEGO I TURYSTYKI WIEJSKIEJ NA ZAJĘCIACH DYDAKYCZNYCH W HOTELACH I RESTAURACJACH

Opublikowany 2015/04/14

WycieczkaW czwartek 9 kwietnia 2015 roku dzięki uprzejmości zarządzających hotelem Chopin w Sochaczewie, hotelem Kawallo w Leonowie i restauracją Przepis na Kompot w Żelazowej Woli uczniowie technikum hotelarskiego i technikum turystyki wiejskiej poznali zasady funkcjonowania tych placówek. Menedżerowie omówili ich strukturę organizacyjną, pokazali wystrój pokoi hotelowych, sal konferencyjnych, spa& wellenss. Dowiedzieliśmy się także o zasadach sporządzania posiłków ich rodzajach, preferencjach gości, „modnych” potrawach i powrocie do tradycji żywieniowych.
Ważnym tematem, który był poruszany w każdym z odwiedzonych miejsc były szanse, wymagania i możliwości zatrudnienia w branży gastronomiczno- hotelarskiej. Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania wycieczki w imieniu uczestników składam serdeczne podziękowania.
Opracowanie: Ludmiła Koprowicz


Galeria Wycieczka


PŁOCKIE TARGI EDUKACYJNE

Opublikowany 2015/04/14


Targi10 kwietnia 2015 r. w Hali Sportowej na terenie Centrum Sportu i Rekreacji Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku uczestniczyliśmy w Płockich Targach Edukacyjnych, podczas których prezentowały się różne szkoły ponadgimnazjalne, uczelnie wyższe oraz instytucje i firmy szkoleniowe. Targi zostały uroczyście otwarte przez Starostę Płockiego Mariusza Bieńka i Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego. Na imprezę przybyło wielu znamienitych gości. Spotkanie uatrakcyjniło wiele różnych pokazów i występów; nie zebrakło wśród nich przedstawicieli naszej Szkoły – zespół muzyczny pod kierunkiem Pana Tomasza Obidowskiego. Dodatkowa atrakcją było dyktando zorganizowane m.in. przez Książnicę Płocką, w którym wzięły udział uczennice: Sandra Rolińska z kl. I TH i Paulina Opalewska z kl. I LO. Co prawda nie zdobyły żadnej nagrody, ale miały możliwość sprawdzenia swoich ortograficznych umiejętności.


Opracowanie: Maria Olszewska i Tatiana Jastrzębska
Galeria Targi


NASZE PRZYSZŁE MIEJSCA PRACY

Opublikowany 2015/04/14

WycieczkaW dniu 31 marca 2015 r. pod opieką nauczycieli Adama Zwarycza i Marii Olszewskiej odbyła się kolejna przewidziana w projekcie „Moja wiedza – mój sukces zawodowy” wizyta studyjna w zakładzie pracy FHU Jan Sobański AUTO SYSTEM w Kobyłce, importera Autorobota FINLAND OY w Polsce. Kolejnych 20 uczniów klas II i III technik pojazdów samochodowych oraz mechanik pojazdów samochodowych uczestniczyło w praktyce obserwacyjnej, zdobywali wiedzę teoretyczną i przede wszystkim praktyczną, z możliwością samodzielnego wykonywania wielu prac, przy wykorzystaniu najnowszych rozwiązań technicznych i procesów technologicznych. Część praktyczna zajęć seminaryjnych cieszyła się niezwykłym zainteresowaniem przyszłych mechaników. Jej głównym celem było uzupełnienie oferty szkoły w zakresie praktycznej nauki zawodu, poprzez poznanie nowych standardów i technologii. To tutaj uczniowie mogli poznać proces diagnostyki i naprawy pojazdów powypadkowych z wykorzystaniem najnowocześniejszych przyrządów pomiarowych i możliwością samodzielnego obsługiwania między innymi: zestawu Autorobota B15,B20, krawędziarki i wielu innych urządzeń. Dokonywali pomiarów wielkości uszkodzeń samochodu rozbitego, jego podwozia i nadwozia przy pomocy najnowszego bezprzewodowego elektronicznego urządzenia pomiarowego, cyrkla elektronicznego i mechanicznego. Poznali metody naprawy bryły nadwozia z wykorzystaniem technologii łączenia różnych materiałów za pomocą lutospawania, spawania aluminium metodą MIG/MAG, proces lutowania twardego aluminium, metody napraw elementów z tworzyw sztucznych za pomocą spawania i zszywarko - zgrzewarki.
Wizyta ta umożliwiła uczniom poznanie nie tylko środowiska lokalnego, ale i struktury zatrudnienia w regionie. Stanowiła rozszerzenie kształcenia zawodowego młodzieży w środowisku pracy. Uczniowie dodatkowo pogłębili znajomość technologii i organizacji pracy. Wycieczka stworzyła sposobność zapoznania się nowoczesnym oprogramowaniem i oprzyrządowaniem oraz pozwoliła na bezpośredni kontakt ze środowiskiem pracy, dostarczając praktycznej wiedzy o zawodach branży motoryzacyjnej, czynnościach i warunkach ich wykonywania.
Dodatkową atrakcją był wyjazd do Ossowa. Przewodnikiem po historycznym miejscu był właściciel firmy Jan Sobański. Ciekawie opowiadał o bitwie stoczonej od godzin południowych 13 sierpnia do 14 sierpnia 1920 roku pomiędzy Wojskiem Polskim a Armią Czerwoną w ramach kontrataku oddziałów Wojska Polskiego podczas „bitwy warszawskiej”.
Przygotował:
Adam Zwarycz

czytaj dalej
Galeria wycieczka


SZKOLNY TYDZIEŃ TURYSTYKI LOKALNEJ w ZESPOLE SZKÓŁ im. STANISŁAWA STASZICA w GĄBINIE 9-13 MARCA 2015r.

Opublikowany 2015/03/08

9.03.2015r.(Poniedziałek)
Temat dnia:
DZIAŁALNOŚĆ ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH NA RZECZ PROMOCJI LOKALNEJ TURTSTYKI
Prelekcje dla uczniów przeprowadzone przez:
• Panią Agnieszkę Żukowską – Prezesa Lokalnej Grupy Działania Fundacja Aktywni Razem
• Panią Barbarę Chrzanowską – Pacek – Dyrektora Stowarzyszenia Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego
10.02.2015r. (Wtorek)
Temat dnia:
ARGROTURYSTKA W POWIECIE PŁOCKIM I GOSTYNIŃSKIM
Prelekcja dla uczniów przeprowadzona przez:
• Panią Barbarę Snopek – specjalistę w zakresie agroturystyki z Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie Oddział w Płocku
11.03.2015r.(Środa)
Temat dnia:
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU SKIEROWANEGO DO UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ im. STANISŁAWA STASZICA w GĄBINIE NA ULOTKĘ O TEMATYCE PROMUJĄCEJ ATRAKCJE TURYSTYCZNE GĄBINA I OKOLICY
12.03.2015r.(Czwartek)
Temat dnia:
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU KULINARNEGO pt. „MAŁE CO-NIE-CO” SKIEROWANEGO DO UCZNIÓW TECHNIKUM TURYSTYKI WIEJSKIEJ I TECHNIKUM HOTELARSTWA w ZESPOLE SZKÓŁ im. STANISŁAWA STASZICA w GĄBINIE.
W SKŁADZIE KOMISJI OCENIAJACEJ PRACE UCZNIÓW ZASIĄDĄ ZAPROSZENI PRZEZ DYREKTORA SZKOŁY:
• Pani Agata Gronkiewicz – Restauracja Piano w Gąbinie
• Panowie : Marcin Wichrowski i Przemysław Wasilewski – Hotel – Restauracja Kawallo w Leonowie
13.03.2015r.(Piątek)
Temat dnia:
HAPPENING – TURYSTYKA NA OBSZRACH NATURA 2000


Uczniowie technikum pojazdów samochodowych na wycieczce w ramach projektu: „Moja wiedza – mój sukces zawodowy”

Opublikowany 2015/03/09

W ramach realizacji projektu „Moja wiedza – mój sukces zawodowy” 20 uczniów klas II i III technik pojazdów samochodowych w dniu 20.02. 2015 roku wzięło udział w wycieczce do autoryzowanego przedstawiciela Toyoty Motor Poland - Carolina Car w Warszawie. To obiekt z kompleksową obsługą spełniający europejskie standardy, należy do najbardziej nowoczesnych pod względem wewnętrznej organizacji, wyposażenia oraz funkcjonalności.
Uczniowie poznali pełną ofertę modeli marki Toyota, ich wyposażenie i system pracy salonu sprzedaży nowych samochodów oraz formy reklamy i promocji. Zajęcia odbyły się również w serwisie naprawy samochodów, gdzie uczestnicy mogli poznać szczegóły procesu naprawy samochodów, wysokie światowe standardy, jakie panują w Biurze Obsługi Klienta i na hali napraw. Poznali nowoczesny sprzęt do diagnostyki i naprawy, profesjonalizm i wysokie normy jakości, obowiązujące w ASO. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz Toyoty Auris z silnikiem hybrydowym.
Organizowanie wycieczek do zakładów pracy branży motoryzacyjnej oraz wiadomości podczas nich zdobyte, są doskonałym uzupełnieniem zrealizowanego programu nauczania i możliwością skorelowania wiedzy teoretycznej z praktyczną, co owocuje dobrym przygotowaniem zawodowym naszej młodzieży. Jeszcze jedną atrakcją pobytu w Warszawie była wizyta w Muzeum Techniki i Motoryzacji, gdzie uczniowie mogli poznać historię motoryzacji. Wycieczka w ramach projektu „Moja wiedza – mój sukces zawodowy” była finansowana z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.
Przygotował
Adam Zwarycz
Galeria


V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Francji, Niemczech, Rosji i Wielkiej Brytanii

Opublikowany 2015/02/28

W dniu 26 lutego 2015 roku odbył się w naszej Szkole Powiatowy Konkurs Wiedzy o Francji, Niemczech, Rosji i Wielkiej Brytanii. Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem edukacyjnym objął Pan Mariusz Bieniek – Starosta Płocki i prof. zw. dr hab. Jacek Grzywacz – Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku.
Informacje o konkursie zostały wysłane do dwunastu szkól ponadgimnazjalnych z terenu powiatu płockiego i gimnazjów. W konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny z sześciu szkół: z Gimnazjum im. prof. Jerzego Kondrackiego w Łącku, z Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Pacynie, z Gimnazjum im. Książąt Mazowieckich w Sannikach, z Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku, z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staroźrebach i z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie.
Każda drużyna przystępowała do dwóch etapów: pisemnego i ustnego. W części pisemnej należało wspólnie rozwiązać test wielokrotnego wyboru, natomiast w części ustnej zespoły losowały kolejno pytania dotyczące wiedzy o Francji, Niemczech, Rosji i Wielkiej Brytanii za 4, 6 lub 8 punktów.
Pytania przygotowali nauczyciele Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie: pp. Dorota Izydorska, Kamilla Krakowska, Wiesława Marcinkowska-Kamińska, Marzena Sosińska, Karina Świerczyńska i Jolanta Żabka.
W Komisji Konkursowej zasiedli przedstawiciele Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku i nauczyciele ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu płockiego oraz gimnazjów: pp. Anna Araucz, Elżbieta Dryńkowska, Magdalena Dziarnowska, Sylwia Kwiatkowska, Ewa Smagała, Magdalena Zielińska, Grażyna Zwierzchowska i Jolanta Żabka. Nad całością przedsięwzięcia czuwała p. Marzena Sosińska, a p. Tatiana Jastrzębska pomagała jako asystent techniczny.
Przed rozpoczęciem etapu pisemnego Pani dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica Danuta Kowalkowska-Fiłoniuk powitała wszystkich przybyłych. W przerwie między częścią pisemną i ustną drużyny wraz z młodzieżą Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie uczestniczyły w zajęciach warsztatowych przygotowanych przez OHP Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Płocku pt.: „Język to Twój paszport – ucz się języków” oraz zwiedzili V Szkolne Targi Edukacji i Pracy a także wystawę wypożyczoną z Goethe-Institut w Warszawie „Jugend in Deutschland – Młodzież w Niemczech”.
Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Tomasz Smolarczyk poprowadził część ustną Konkursu. Po przeprowadzeniu tego etapu uczennica klasy II LO Monika Piecka zaśpiewała utwór pt.: „А он мне нравится”, który prezentowała w czerwcu 2014 roku podczas IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Łodzi i otrzymała wyróżnienie w kategorii solistów.
Pan Mariusz Bieniek Starosta Płocki wraz z panią Danutą Kowalkowską-Fiłoniuk dyrektorem Szkoły dokonali uroczystego zakończenia konkursu. Zostały wręczone nagrody uczestnikom konkursu, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Płocku, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku, Instytut Goethego w Warszawie, Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego, Wydawnictwo Pearson oraz nasza Szkoła.
Pierwsze miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie w składzie: Martyna Bugaj, Karolina Gorczycka i Adam Olkowicz, drugie miejsce drużyna Gimnazjum im. Książąt Mazowieckich w Sannikach: Zuzanna Gaworska, Karolina Jeznach i Krystian Nowicki, trzecie miejsce drużyna Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Pacynie: Paulina Łasica, Katarzyna Osmolak i Beata Stolarczyk.
W imieniu organizatorów za wsparcie i współpracę przy organizacji tego przedsięwzięcia edukacyjnego dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Płocku i Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Płocku.
W następnym roku szkolnym planujemy kolejną edycję Powiatowego Konkursu Wiedzy o Francji, Niemczech, Rosji i Wielkiej Brytanii.

Opracowała: Marzena Sosińska - Nauczyciel Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie

źródło: Starostwo Powiatowe w Płocku

Galeria


V Szkolne Targi Edukacji i Pracy

Opublikowany 2015/02/28

W dniu 26.02.2015r. w Naszej Szkole odbyły się V Szkolne Targi Edukacji i Pracy, podczas których mieliśmy zaszczyt gościć:
• Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Płocku
• Szkołę Wyższą im. Pawła Włodkowica w Płocku
• Politechnikę Warszawską Filia w Płocku
• Wyższą Szkołę Bankową w Toruniu
• Policealną Szkołę Medyczną z Płocka
• Komendę Miejska Policji w Płocku
• Wojskową Komendę Uzupełnień w Płocku
• Powiatowy Urząd Pracy w Płocku
• Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Płocku
• Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Płocku
• Szkoły Policealne ŻAK
• Wyższą Szkołę Gospodarki Krajowej w Kutnie
• Laboratorium Zielone Zawody
Swoją obecnością zaszczycili nas Pan Piotr Zgorzelski Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Pan Mariusz Bieniek Starosta Płocki oraz Pani Małgorzata Bombalicka Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy. Goście w swoich wypowiedziach wyrazili uznanie związane z organizacją Targów, naszym maturzystom życzyli powodzenia na egzaminach: maturalnym i zawodowym oraz trafnych wyborów w kreowaniu przyszłej ścieżki kariery zawodowej.
W trakcie Targów tegoroczni , jak i przyszli maturzyści mogli uzyskać informacje na temat zasad rekrutacji na trzydzieści kilka kierunków, w których kształcą obecne na targach szkoły wyższe. Poznali ofertę szkół policealnych oraz zakres usług , jakie świadczą Instytucje Rynku Pracy. Mogli również porozmawiać o zasadach przyjęcia do pracy w służbach mundurowych lub podjęcia nauki w szkołach wojskowych czy policyjnych. Nowością dla maturzystów okazała się promocja „zielonych zawodów”.
Podczas targów słuchacze Policealnej Szkoły Medycznej zaprezentowali formy masażu leczniczego i relaksacyjnego wykonywanego przez przyszłych techników masażystów.
Atrakcyjności całemu przedsięwzięciu dodał występ szkolnej grupy wokalnej, który zaprezentowanym repertuarem, wprowadził wśród uczestników przedsięwzięcia bardzo radosną atmosferę.
Wszystkim gościom, uczestnikom Targów oraz osobom wspomagającym ich organizację składam serdeczne podziękowania.

Opracowała: Elżbieta Błaszczyk

źródło: Starostwo Powiatowe w Płocku

Galeria


Wyjazdowe posiedzenie Zarządu Powiatu w Naszej Szkole

Opublikowany 2015/02/17

W dniu 13 lutego 2015 r. odbyło się wyjazdowe posiedzenie Zarządu Powiatu w Płocku. Tym razem członkowie Zarządu spotkali się z dyrekcją, kadrą dydaktyczną i uczniami największej szkoły w powiecie płockim - Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie.
Szkoła, a zarazem jej Dyrektor Danuta Kowalkowska–Fiłoniuk zaprezentowała nieustannie modernizowaną bazą dydaktyczną szkoły - wyposażone na wysokim poziomie pracownie, w tym nowoczesne pracownie informatyczne oraz te przystosowane do prowadzenia zajęć zawodowych. W ostatnich latach zmodernizowano salę nauki przedmiotów mechanicznych, wyposażono pracownie informatyczną do przeprowadzania egzaminu z I i II kwalifikacji w zawodzie technik informatyk, niedawno powstały także dwie pracownie do zajęć w zawodzie technik turystyki wiejskiej i technik hotelarstwa oraz centrum multimedialne.
Od wielu lat szkoła należy do Klubu Przodujących Szkół a od 2009 r do Towarzystwa Przyjaciół Szkół Staszicowskich. Jest "szkołą rodzinną" – kształci się w niej często już trzecie pokolenie uczniów. Uczniowie objęci są opieką psychologiczno-pedagogiczną ze strony pedagoga szkolnego a także poradni psychologicznej.
W ramach projektu „Moja wiedza i mój sukces zawodowy” realizowanego w klasach technikum i zasadniczej szkole zawodowej podnoszona jest jakości kształcenia zawodowego uczniów, poprzez wdrożenie programu rozwojowego obejmującego m.in. dodatkowe wsparcie pozalekcyjne, ukierunkowane na rozwój kompetencji kluczowych, poradnictwo edukacyjno-zawodowe oraz współpracę szkoły z przedsiębiorcami i doposażenie bazy służące podniesieniu zdolności 80 uczniów klas II-IV do przyszłego zatrudnienia. Projekt realizowany jest w okresie od lipca 2014r. do sierpnia 2015r. W tym czasie uczniowie zostaną wyposażeni w wiedzę i umiejętności praktyczne w wymiarze szerszym niż przewidziany w programie nauczania. Innowację stanowi zaangażowanie pracodawców w realizację części praktycznej szkoleń oraz w organizację staży zawodowych.
źródło: Starostwo Powiatowe w Płocku

Czytaj więcej - Starostwo Powiatowe Płock.

Galeria fotografii - kliknij żeby zobaczyć

Dzień języka niemieckiego w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Borkach

Opublikowany 2015/01/27

W dniu 15 stycznia 2015 roku odbyły się zajęcia języka niemieckiego w ramach projektu edukacyjnego Uczniowie uczą uczniów – Mentorzy języka niemieckiego (Schüler lehren Schüler: Deutsch-Mentoren) przy współpracy Goethe-Institut w Warszawie. Uczennice klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkól im. Stanisława Staszica w Gąbinie zachęcały wszystkich do nauki języka niemieckiego poprzez zabawę, gry i różne konkursy.
Uczniowie klas I-III chętnie uczyli się nowych słówek przy pomocy różnych gier językowych. Zabawa z chustą animacyjną sprawiła wiele radości. Dzieci szybko zapamiętały kilka liczebników i nazw kolorów. Licealistki zaprezentowały różne owoce, poprosiły o policzenie i określanie ich barwy. Uczniowie klas IV-VI poznawali język niemiecki dzięki metodzie stacji – starsze koleżanki przygotowały stanowiska, na których pomagały poznać m.in. nazwy części ciała, ubrań, zwierząt czy też zjawiska atmosferyczne.
Spotkanie z językiem niemieckim na wesoło urozmaiciło przedostatni dzień przed feriami zimowymi.
Instytut Goethego wsparł nasze działania wypożyczając nam pakiet dydaktyczny z materiałami i grami edukacyjnymi oraz przekazał drobne nagrody i gadżety.
Wszystkim bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie naszego przedsięwzięcia w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Borkach. Mamy nadzieję, że taka forma przybliżania języka naszych sąsiadów spodobała się uczniom i będzie kontynuowana w przyszłym roku szkolnym.
Opracowała: Marzena Sosińska
Nauczyciel języka niemieckiego


Galeria fotografii - kliknij żeby zobaczyć

Język niemiecki na wesoło w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Gąbinie

Opublikowany 2015/01/27

W dniu 5 stycznia 2015 roku odbyły się zajęcia języka niemieckiego w ramach projektu edukacyjnego Uczniowie uczą uczniów – Mentorzy języka niemieckiego (Schüler lehren Schüler: Deutsch-Mentoren) przy współpracy Goethe-Institut w Warszawie. Uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkól im. Stanisława Staszica w Gąbinie zachęcały wszystkich do nauki języka niemieckiego poprzez zabawę, gry i różne konkursy.
Uczniowie klas I-III chętnie uczyli się nowych słówek przy pomocy różnych gier językowych. Zabawa z chustą animacyjną sprawiła wiele radości. Dzieci szybko zapamiętały kilka liczebników i nazw kolorów. Licealistki zaprezentowały różne owoce, poprosiły o policzenie i określanie ich barwy. Na koniec były konkursiki, w których można było zdobyć nagrody. Spotkanie z językiem niemieckim na wesoło urozmaiciło pierwszy dzień po przerwie świąteczno-noworocznej.
Instytut Goethego wsparł nasze działania wypożyczając nam pakiet dydaktyczny z materiałami i grami edukacyjnymi oraz przekazał drobne nagrody i gadżety.
Mamy nadzieję, że taka forma przybliżania języka naszych sąsiadów spodobała się wszystkim uczniom i będzie kontynuowana w przyszłym roku szkolnym.
Opracowała: Marzena Sosińska
Nauczyciel języka niemieckiego


Galeria fotografii - kliknij żeby zobaczyć

Współpraca z Goethe-Institut w Warszawie

Opublikowany 2015/01/27

Od wielu lat Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie współpracuje z Goethe-Institut w Warszawie. Uczniowie i nauczyciele mają możliwość skorzystania z różnych form wsparcia ze strony tej instytucji, m.in. warsztaty z lektorką Deutsch-Wagen-Tour (dwukrotnie), wyjazdy do Warszawy na wystawy przedstawiające w ciekawy sposób Niemcy i język niemiecki, sponsorowanie nagród w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Francji, Niemczech, Rosji i Wielkiej Brytanii.
W bieżącym roku szkolnym wypożyczyliśmy wystawę „Deutsche Städte und Landschaften – Niemieckie miasta i krajobrazy“ do naszej Szkoły. Plakaty przedstawiała współczesne Niemcy jako kraj bardzo zróżnicowany zarówno krajobrazowo jak i kulturowo. Uczniowie mogli poznać mały wycinek tego, czym jest nowoczesna technologia i natura, sport i kultura. Wystawa była pełna wizualnych interesujących informacji i dostarczała nowe impulsy do jeszcze bardziej kreatywnych lekcji języka niemieckiego. Instytut przygotował kolejną wystawę „Jugend heute – Młodzież dzisiaj”, którą będziemy prezentować również w naszej Szkole.
Uczennice pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Gąbinie realizują projekt edukacyjny „Uczniowie uczą uczniów – Mentorzy języka niemieckiego (Schüler lehren Schüler: Deutsch-Mentoren)”. Licealistki zachęcają uczniów szkół podstawowych do nauki języka niemieckiego poprzez zabawę, gry i różne konkursy. Instytut Goethego wsparł nasze działania wypożyczając nam pakiet dydaktyczny z materiałami i grami edukacyjnymi oraz przekazał drobne nagrody i gadżety. Pierwsza wizyta już się odbyła w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Gąbinie. Uczniowie klas I-III chętnie uczyli się nowych słówek przy pomocy różnych gier językowych. Zabawa z chustą animacyjną sprawiła wiele radości. Również w styczniu przeprowadziliśmy zajęcia w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Borkach. Przybliżyliśmy naukę języka niemieckiego w inny sposób – w młodszych klasach za pomocą animacji językowych a w starszych metodą stacji. Planujemy kolejne spotkania z językiem naszych sąsiadów nie tylko dla uczniów szkół podstawowych lecz także dla przedszkolaków.
Składamy podziękowania Goethe-Institut w Warszawie za wsparcie naszej Szkoły zarówno poprzez wypożyczenie ciekawej serii plakatów, które urozmaiciły zajęcia języka niemieckiego a także możliwość realizacji projektu w szkole podstawowej i przedszkolu. Nauczyciele języka niemieckiego:
Marzena Sosińska i Jolanta Żabka

Galeria fotografii - kliknij żeby zobaczyć

Wizyta uczniów ze Szkoły w Borkach

Opublikowany 2014/12/21

We wtorek 16 grudnia 2014 roku gościła w naszej szkole grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Borkach. Uczniowie wzięli udział w zajęciach informatycznych z elementami języka angielskiego prowadzonych przez p. p. Piotra Pietracho. W czasie lekcji uczniowie uczyli się tworzyć strony www wykorzystując polecenia w języku angielskim. Dzieci miały możliwość korzystania z technologii informacyjnych w świetnie wyposażonej, nowoczesnej pracowni komputerowej. To kolejna wizyta uczniów ze Szkoły w Borkach, którzy dotychczas byli gośćmi w organizowanych w Zespole Szkół comiesięcznych koncertach Filharmonii Narodowej w Warszawie. Następne spotkanie już w styczniu :)

Opracował: Piotr Pietracho

Galeria fotografii - kliknij żeby zobaczyć

„Gawęda o dobrym zachowaniu przy stole”

Opublikowany 2014/12/21

W dniu 12 grudnia 2014 r. odbyła się wycieczka naszych uczniów do Pułtuska. Pod kierunkiem zamkowego Mistrza Kelnerstwa w Domu Polonii w Pułtusku nasi uczniowie klas II, III i IV Technikum Turystyki Wiejskiej i klasy IV Technikum Ekonomicznego poznawali tajniki savoir-vivru zachowania się przy stole. Uczniowie poznali historię kultury stołu, historię polskiej kuchni, stół tradycyjnych polskich świąt, oraz jak korzystać z zastawy stołowej. Następnie przy przygotowanym specjalnie dla uczniów obiedzie, uczniowie wykorzystali zdobytą wiedzę i umiejętności w praktyce.

Opracowała: Ludmiła Koprowicz

Galeria fotografii - kliknij żeby zobaczyć

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów 2014.

Opublikowany 2014/12/09

5 grudnia 2014r. dwie uczennice naszej Szkoły odbierały Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Od wielu lat jest to swoista nagroda za pracowitość i efektywną naukę uczniów szkół ponadgimnazjalnych, kończących się maturą.
Najlepsze z najlepszych - Anna Zawadzka z klasy IV Technikum kształcącego w zawodzie Technik ekonomista oraz Marlena Walburg z klasy III LO odbierały stypendium w czasie uroczystości, która miała miejsce w Muzeum Diecezjalnym w Płocku. Klimatyczna sala, spektakularna oprawa artystyczna oraz obecność znamienitych gości nadało uroczystości wysoka rangę.
Uroczystość prowadziła Pani Anna Pietrzak – Dyrektor Delegatury w Płocku Kuratorium Oświaty w Warszawie, która powitała wszystkich obecnych w szczególności uczniów – stypendystów i ich rodziców. Nagrodę za sumienną pracę uczniowie odbierali z rąk Pani Katarzyny Góralskiej Dyrektor Kuratorium Oświaty w Warszawie. Były tez cenne upominki, ufundowane przez Firmę Orlen.
Listy gratulacyjne otrzymali również rodzice wyróżnionych uczniów oraz dyrektorzy szkół.
Ania Zawadzka otrzymała stypendium za średnią 5,11
Marlena Wlburg za średnią 4,89
Oprócz stypendium uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Płockiego zostali uhonorowani upominkami, które wręczyła im. Pani Małgorzata Struzik – Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych z gratulacjami i życzeniami dalszych sukcesów.
To była bardzo prestiżowa i podniosła uroczystość. Uczniowie, którzy zostali wyróżnieni nagrodami za sumienna pracę są dumą rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół.
Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych, a wszystkich uczniów zachęcamy do współzawodnictwa i szlachetnej walki o zaszczytne miano Stypendysty Premiera.

Opracowała: Maria Olszewska

Galeria fotografii - kliknij żeby zobaczyć

Otwarcie kolejnych pracowni do nauki zawodu.

Opublikowany 2014/11/28

27 listopada 2014r. w naszej Szkole dokonano oficjalnego otwarcia dwóch nowo wyremontowanych  pracowni. Są to: pracownia usług gastronomicznych oraz pracownia obsługi ruchu turystycznego i ho-telarstwa. Nowoczesne wyposażenie zostało zakupione z pozyskanej wcześniej dotacji  celowej z Mini-sterstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na doposażenie bazy dydaktycznej w szkołach rolniczych. W pra-cowniach kształcą się  uczniowie   w zawodach: technik turystyki wiejskiej i technik hotelarstwa. 

O to, aby uczniowie naszej Szkoły uczyli się w coraz lepszych warunkach i na najbardziej nowoczesnym sprzęcie,  dba nasz organ prowadzący  – Powiat Płocki. Na remont nowych pracowni, gabinetów: wicedyrektora, kierownika warsztatów, sekretariatu LO dla Dorosłych oraz biura administracji szkolnej i części korytarza Zarząd Powiatu Płockiego  wydał  198 tys. zł.

W tym szczególnym, dla naszej Szkoły dniu, zaszczycili nas swoją obecnością :

 Pan Michał Boszko – Starosta Płocki, Pan Jan Ciastek – Wicestarosta Płocki,  Pan Lech Dąbrowski – członek Zarządu Powiatu , Pani  Maria Pisarska-Galas – Dyrektor Powiatowego Zespołu Ekonomicznego Szkół, Pani Wiesława Pigulska   - księgowa,  Pani Danuta Grzymała – Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani  Wioleta Kwiatkowska – przedstawicielka Domu Handlowego Arkadia w Gąbinie,  Panowie Przemysław  Wasilewski i Radosław Okraska – przedstawiciele Hotelu Kawallo, Pan Grzegorz Szkopek – Tygodnik Płocki oraz przedstawiciele: Rady Pedagogicznej, pracowników administracji i obsługi oraz samorząd uczniowski.

W trakcie spotkania przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Tomek Smolarczyk i Angelika Falkowska   w towarzystwie Pani Danuty Grzymały i Pani Dyrektor Danuty Kowalkowskiej – Fiłoniuk  złożyli podziękowania Panu Michałowi Boszko – Staroście Płockiemu i Panu Janowi Ciastek – Wicestaroście Płockiemu, którzy kończą swoją karierę zawodową i odchodzą na emeryturę.                                           Zawsze miłym akcentem różnych uroczystości są prezenty i dzisiaj również ich nie zabrakło. Powiat Płocki ufundował  wysokiej klasy telewizor, a Dom Handlowy Arkadia w Gąbinie bon towarowy o wartości 500 zł.

 Gościom oraz Wszystkim, którzy przyczyniają do unowocześniania naszej Szkoły, a z racji innych ważnych obowiązków służbowych nie byli dzisiaj wśród nas, serdecznie dziękujemy.

                                                               Społeczność Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie

 

Zdjęcia - terazgabin.pl 

Galeria

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

LISTOPADOWE SPOTKANIE INTEGRACYJNE Z UCZNIAMI SZKÓŁ SPECJALNYCH W GOŚLICACH I W MOCARZEWIE

Opublikowany 2014/11/28

Od wielu lat Klub Ośmiu – Młodzieżowy Wolontariat organizuje listopadowe spotkanie integracyjne w naszej szkole. Również w tym roku zaprosiliśmy uczniów wraz z nauczycielami i wychowawcami z Zespołu Szkół Specjalnych w Goślicach i w Mocarzewie.

Goście przybyli do nas w dniu 20 listopada 2014 roku. Mimo ponurej jesiennej pogody wszyscy byli zadowoleni.

Pani Dyrektor Danutę Kowalkowską-Fiłoniuk przywitała zgromadzonych w sali konferencyjnej naszej szkoły. Pani Tatiana Jastrzębska przygotowała specjalną prezentację o szkole i ciekawe zabawy. Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali konkurencje sportowe. Wolontariusze Klubu Ośmiu pomyśleli nie tylko o słodkim poczęstunku dla gości, ale także przeprowadzili różne zabawy przy muzyce (konkursy artystyczne i taneczne). Spotkanie umożliwiło zintegrowanie się naszej młodzieży z wychowankami obu placówek.

Spotkanie zostało przygotowane przez opiekunów i członków szkolnego Klubu Ośmiu we współpracy z Dyrekcją Szkoły oraz z p.p. Elizą Bałdygą
i Tatianą Jastrzębską.

W przygotowanie i przeprowadzenie tego zadania zaangażowali
się szczególnie uczniowie następujących klas I-III LO, I TH, II TE/TW, III TE, III TW i II K oraz panie Eliza Bałdyga, Tatiana Jastrzębska, Kamilla Krakowska i Marzena Sosińska.

 

Opracowała

Marzena Sosińska

Galeria mediów

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Dzień Bezpiecznego Komputera 2014

Opublikowany 2014/11/28

W październiku obchodziliśmy po raz kolejny Dzień Bezpiecznego Komputera.

To komercyjne przedsięwzięcie markietingowe w postaci kampanii informacyjnej i edukacyjnej skierowanej do użytkowników komputerów i internautów w Polsce, zapoczątkowane 12 października 2014 roku. Celem akcji jest popularyzacja wiedzy na temat bezpieczeństwa informatycznego oraz sposobów zapobiegania zagrożeniom płynącym z sieci.

W naszej szkole została przeprowadzona akcja informacyjna w formie krótkiej prezentacji przygotowanej przez uczniów nt. bezpiecznego korzystania z komputera. Uczniowie przygotowali również zakładki do książek z zasadami bezpiecznego użytkowania komputera, które rozdawali wśród społeczności szkolnej wraz ze słodkim upominkiem-niespodzianką. W niektórych cukierkach znajdowały się numerki, które to były nagradzane długopisem z logo szkoły.
 W korytarzu szkolnym została wyeksponowana gazetka z pracami uczniów biorących udział ogólnopolskim w konkursie „Pomyśl zanim wrzucisz-dbaj o swoją tożsamość” (szczegóły na stronie: http://www.zsgabin.pl/kreator/z-zycia-szkoly/konkursy-osiagniecia ). Dziękujemy uczniom klasy II TI: Hubertowi Domżałowiczowi, Kacprowi Rzepeckiemu, Milenie Felczak oraz Łukaszowi Berlińskiemu za zaangażowanie i chęć wzięcia udziału w tej akcji.

Wanda Borkowska

Tatiana Jastrzębska

Eliza Bałdyga

 

Zdjęcia z akcji - w późniejszym terminie - Przepraszamy 

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Ósmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Opublikowany 2014/11/28

W październiku 2014 r. obchodziliśmy  już po raz ósmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych pod hasłem „Kto czyta książki, ten żyje podwójnie”. W ramach październikowego święta została przygotowana i wyeksponowana gazetka okolicznościowa, na której znalazły się informacje dotyczące obchodów MMBS oraz konkurs zorganizowany przez nauczycieli bibliotekarzy pod tytułem „Ta twarz wygląda znajomo…?”. Zadaniem uczniów było rozpoznanie na wyeksponowanych zdjęciach nauczycieli oraz pracowników szkoły. Zadanie nie należało do najłatwiejszych, gdyż zdjęcia pochodziły z lat dziecięcych bądź szkolnych. Konkurs wzbudził dużą ciekawość zarówno wśród uczniów, jak i zabawy.

Z okazji naszego święta zorganizowaliśmy również wystawę poświęconą Wisławie Szymborskiej, pod hasłem „Tego nie robi się kotu…”. Wystawa została nam nieodpłatnie wypożyczona przez Książnicę Płocką w ramach nawiązanej współpracy. Uroczyste otwarcie nastąpiło w dniu 23 października br. Pani Dyrektor Danuta Kowalkowska-Fiłoniuk powitała przybyłych gości z Książnicy Płockiej, Miejsko-Gminnej Biblioteki w Gąbinie, uczniów z nauczycielami z Gimnazjum w Dobrzykowie oraz naszych uczniów – najlepszych czytelników, a także młodzież z kółka bibliotecznego.  Interesujące fotografie, teksty wierszy oraz bardzo ciekawe przedstawienie postaci poetki podczas otwarcia wystawy, dostarczyły młodzieży wielu estetycznych doznań i cennych informacji o polskiej Noblistce. Nauczyciele bibliotekarze, tj. Pani Maria Olszewska i Tatiana Jastrzębska oprowadzali uczniów po wystawie opowiadając nie w sposób encyklopedyczny, ale w anegdocie i z humorem o życiu i twórczości Wisławy Szymborskiej. Wystawę obejrzeli nie tylko uczniowie naszej szkoły (15 klas), ale także Gimnazjum z Dobrzykowa i z Borek. 

Jednym z wielu podjętych działań było także rozpoczęcie cyklicznego konkursu czytelniczego „Kto czyta, nie błądzi”, który będzie trwał do marca 2015 r. Konkurs stał się tradycją i cieszy się ogromną popularnością - bierze w nim udział 162 uczniów. Każdego miesiąca uczniowie oddają rozwiązane zadanie i pobierają nowe. Oprócz wiedzy, jaką zdobędą rozwiązując testy, quizy, bądź inne formy współzawodnictwa, uczą się też obowiązkowości, systematyczności oraz umiejętności poszukiwania niezbędnych informacji.

Od kilku lat organizujemy także „Kiermasz taniej książki”. Młodzież przychodzi do biblioteki wypożyczyć lekturę, a przy okazji zapoznaje się z ofertą książek do poczytania, słowników, pozycji pomocnych w przygotowaniach do egzaminu maturalnego, itp. Atrakcyjne ceny spowodowały zainteresowanie uczniów, a rabat za sprzedane pozycje w postaci książek wzbogacił biblioteczny księgozbiór.

Takie i podobne imprezy organizowane przez naszą bibliotekę mają na celu zachęcanie młodych ludzi do czytania książek oraz korzystania z Internetowego centrum informacji multimedialnej. Pomagają nawiązać kontakty, tworzyć wizerunek biblioteki-centrum multimedialnego jako miejsca przyjaznego, gościnnego, interesującego i ważnego. Święta biblioteczne mają również służyć podtrzymaniu tradycji czytelnictwa, zachęcaniu do pogłębiania wiedzy i obcowania zarówno ze słowem pisanym, jak i otwartymi zasobami edukacyjnymi.

Wszystkim uczestnikom naszego święta serdecznie dziękujemy za liczny udział w obchodach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Organizatorzy

Maria Olszewska

Tatiana Jastrzębska

Galeria mediów

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

11 listopada - 96. rocznica Odzyskania Niepodległości

Opublikowany 2014/11/13

Wybiła godzina rozstrzygająca! Polska przestała być niewolnicą i sama chce stanowić o swoim losie, sama chce budować swą przyszłość, rzucając na szalę wypadków własną siłę orężną.

Komendant Główny Wojska Polskiego Józef Piłsudski

Słowa J. Piłsudskiego… to one wybrzmiały w sali gimnastycznej, wyrecytowane przez uczniów, podczas szkolnego spotkania z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

W dniu wczorajszym nasza społeczność szkolna zgromadziła się w sali gimnastycznej, aby wysłuchać programu poetycko- muzycznego, który młodzież przygotowała pod kierunkiem pp. prof. B. Łukaszewskiej, T. Obidowskiego przy współpracy z pp. A. Lodzińską (scenografia), Marciniakiem (nagłośnienie),  p. M. Sieklecką (foto).

Uczniowie przybliżyli nam, tamte historyczne wydarzenia słowem, pieśnią i piosenką patriotyczną.  

Na koniec uroczystości padły słowa:

„Dziś nie musimy o nic walczyć, nie musimy niczego udowadniać[…] możemy cieszyć się z tego, o czym nasi przodkowie mogli jedynie pomarzyć” oraz radośnie wyśpiewana piosenka „Kocham Cię Polsko”.

Spotkanie w sali gimnastycznej było hołdem a jednocześnie chwilą refleksji nad losami naszej ukochanej Ojczyzny.

Pani D. Kowalkowska – Fiłoniuk Dyrektor Szkoły, podziękowała wszystkim, którzy zaangażowali się  w środowiskowe oraz szkolne  obchody Narodowego Święta Niepodległości.

 Oprac: Alicja Lodzińska

Galeria mediów

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Tydzień dobrego chleba

Opublikowany 2014/11/05

W środę 22 października w ramach kampanii Fundacji Dobre Życie:

 „Dobry chleb na każdym stole- bądź świadomym konsumentem” Samorząd Uczniowski zorganizował  w szkole dzień dobrego chleba.

Przygotowano ulotki, informacje na FB i tablicę informacyjną.

Jednak najbardziej emocjonującym momentem całej akcji, która wzbudziła duże zainteresowanie nie tylko wśród uczniów i nauczycieli, ale również pracowników szkoły był poczęstunek.

Uczniowie przygotowali ponad 200 mini kanapek z chleba na zakwasie.

Był to miedzy innymi chlebek orkiszowy, z dodatkiem soi oraz chleb Pur Pur.

Największym zainteresowaniem cieszył się jednak bochenek upieczony przez  Panią Profesor Małgorzatę Mofinę. Każdy kto spróbował-wiedział dlaczego. Ten smak i aromat przekonały nie jedną osobę do  chleba własnego wypieku.

Przedstawiciele SU odwiedzali kolejne klasy informując o zaletach dobrej jakości pieczywa.

 A jeśli mowa o świeżym chlebie to nie mogło zabraknąć powideł, smalczyku i kiszonych ogórków.

Akcja przyniosła uczniom wiele satysfakcji, warto podkreślić, że zaangażowali się w nią także nowi uczniowie pracujący na rzecz SU z klasy I LO.

Samorząd uczniowski dziękuje wszystkim za pomoc a nauczycielom i paniom z obsługi również za wyrozumiałość.

DLACZEGO WARTO JEŚĆ DOBREJ JAKOŚCI CHLEB?

W Polsce spożywamy około 45 kg pieczywa rocznie!

  • Chleb dostarcza substancje mineralne takie jak:  związki potasu, sodu, wapnia, fosforu żelaza, magnezu i selenu a także witaminy z grupy B i E .

Chleb zawiera również fitaminy!!!

  • Dobrej jakości chleb pomaga w zwalczaniu chorób takich jak: cukrzyca, osteoporoza, nowotwór przewodu pokarmowego i raka piersi u kobiet oraz  raka prostaty u mężczyzn.
  • Po spożyciu, cząstki chleba zwiększają on swoją objętość – likwidując w ten sposób uczucie głodu.  Dzięki czemu może pomagać w z zwalczaniu otyłości.

Zadbajmy o to żeby jakość pieczywa, które jemy była dobra!

                                                                                                      Oprac: Kinga Snochowska 

 

     

Galeria mediów

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Dzień Edukacji Narodowej w naszej Szkole

Opublikowany 2014/10/16

W dniu 14 października 2014 roku sala gimnastyczna w Zespole Szkół, wypełniła się zaproszonymi gośćmi. Pani D. Kowalkowska – Fiłoniuk dyrektor Szkoły powitała zebranych, rozpoczynając coroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej. 

W części oficjalnej gościliśmy władze powiatowe: p. A. Sierockiego przewodniczącego  Rady Powiat oraz p. A. Bartosiaka wiceprzewodniczącego Rady Powiatu. Władze lokalne reprezentował p. K. Jadczak  - burmistrz Miasta i Gminy Gąbin. Swoją obecnością zaszczycili nas również: ks. kanonik J. Szczeciński – proboszcz parafii Św. Mikołaja w Gąbinie, p. Ewa Kowalak Prezes Powiatowego ZNP oraz rodzice z przewodniczącą Rady Rodziców na czele p. Danutą Grzymałą.  Licznie przybyli, jak co roku, emerytowani  i aktualnie pracujący nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi szkoły oraz młodzież.    

Spotkaniu towarzyszyły podziękowania, życzenia i piękne bukiety kwiatów składane na ręce Pani Dyrektor przez przewodniczącego Rady Powiatu p. Adama Sierockiego, burmistrza Miasta i Gminy Gąbin p. Krzysztofa Jadczaka, p. Ewę Kowalak Prezesa Powiatowego ZNP oraz rodziców. Okolicznościowy list od przewodniczącego  NSZZ „Solidarność” p. Marka Krysztofiaka przeczytał nauczyciel szkoły p. Paweł Szczypawka. 

Pani Dyrektor poinformowała zebranych, że na adres mailowy szkoły wpłynęły życzenia od p. Janusza Piechocińskiego – ministra gospodarki i od rzecznika praw dziecka p. Marka Michalaka. 

Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi za solidną pracę, złożyła na ręce przewodniczącego Rady Powiatu p. Adama Sierockiego podziękowania dla Zarządu Powiatu, Rady Powiatu za  to, że szkoła  jest systematycznie doposażona w nowoczesne pomoce dydaktyczne po to, aby nauczyciele i uczniowie mogli pracować w nowoczesnych pracowniach, a pracownicy administracji i obsługi w nowoczesnych pomieszczeniach.   

Dyrektor Szkoły poinformowała o osiągnięciach uczniów i nauczycieli na różnych płaszczyznach, oraz zdała relację z przebiegu prac remontowych  w  szkole informując, że  powstają  2 nowoczesne  pracownie do nauki zawodu: technik turystyki wiejskiej, technik hotelarstwa oraz gabinety kierownictwa szkoły,  pracowników administracji i obsługi. Przypomniała, że w przeciągu ostatnich 3 lat powstały nowoczesne pracownie: chemiczna, 3 mechaniczne, doposażono 6 stanowisk zgodnie z wymaganiami OKE do przeprowadzenia egzaminu z 1-szej i 2-giej kwalifikacji w zawodzie technik informatyk, po to aby uczniowie zdawali te egzaminy w szkole a nie poza nią.

 

Tradycyjnie nie zabrakło wyróżnień i odznaczeń dla grona pedagogicznego.              

Nagrodę Starosty Płockiego otrzymali   

prof.:  B. Chyra, p. Sochacki, p. P. Szczypawka.   

 Nagrodą Dyrektora Szkoły zostali nagrodzeni   

 p. prof.: E. Bałdyga, W. Borkowska,  E. Brzozowski, A. Jakubowska,                         

D. Jażdrzyk, J. Janczewski, L. Kędzia, J. Koza, P. Pietracho, A. Zwarycz.     

Medalem Komisji Edukacji Narodowej otrzymały  

 p. prof.:  E. Błaszczyk, M. Sosińska. 

 Złoty Medal za Długoletnią Służbę – p. prof. J. Janczewski. 

 Brązowy Medal za Długoletnią Służbę – p. prof. M. Sosińska.

 

Następnie „głos” należał do uczniów, którzy pod kier. p. Małgorzaty Mofiny i p. Kingi Snochowskiej  przygotowali występ, zaprawiony dużą dozą humoru, ironii i satyry. 

Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że w szkole są profesjonaliści nie tylko w dziedzinie kabaretu, ale też świetne wokalistki i muzycy. 

Występ młodzieży nagrodzony został gromkimi oklaskami i słodyczami. 

P. D. Kowalkowska – Fiłoniuk  dyrektor Szkoły podziękowała  nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości:  pp. M. Mofina, K. Snochowskiej, T. Obidowskiem A. Lodzińskiej, M. Olszewskiej. Na tym część oficjalną zakończono.

                                                                                     

 Foto: M. Sieklecka

 

Galeria mediów

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Stołeczna Kapituła „Klubów Ośmiu”

Opublikowany 2014/10/13

„Klub Ośmiu”- Młodzieżowy Wolontariat, który już od 10 lat działa w naszej szkole, został zaproszony przez Fundację „Świat na Tak” na Stołeczną Kapitułę Klubów Ośmiu. Uroczystość odbyła się 7 października 2014 r. w Warszawie, a Zespół Szkół im. St. Staszica w Gąbinie reprezentowali opiekun Klubu Ośmiu     p. Kamilla Krakowska oraz uczniowie – wolontariusze Edyta Brzozowska z klasy III LO i Mateusz Domżałowicz z klasy II K. Wydarzenie to miało na celu podsumowanie pracy „Klubów Ośmiu” w roku szkolnym 2013/2014 oraz nakreślenie kierunków pracy na rok następny. Było również okazją do spotkania ciekawych osób i wymiany doświadczeń.   Podczas Stołecznej Kapituły wręczone zostały także dyplomy i „słodkie” nagrody dla najbardziej aktywnych Klubów Ośmiu w roku szkolnym 2013/2014. Cieszymy się, że praca i zaangażowanie naszych wolontariuszy zostały docenione, gdyż wśród nagrodzonych był również Klub Ośmiu z Gąbina.

 

Opracowała

Kamilla Krakowska

 

Galeria mediów

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Wybory do samorządu 2014/2015

Opublikowany 2014/10/01

W piątek 26.09.2014  w Naszej Szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego i wybory Opiekuna SU.

Lokal wyborczy był otwarty przez 2 godziny odwiedziło go 282 osoby. Było wszystko- profesjonalna urna, komisja wyborcza i mężowie zaufania. 

Po wyborach rozmawialiśmy z nowym  przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego Tomkiem Smolarczykiem z klasy III TI: „Być narodowi użytecznym” to słowa naszego patrona dlatego hasłem tegorocznej Rady SU jest „Być szkole użytecznym”. Przede wszystkim chciałbym bardzo podziękować moim wyborcom, którzy przez zaufanie wybrali mnie jako lidera całej społeczności Staszica. Przecież każdy z was mógłby kandydować… Chciałbym też bardzo pogratulować moim rywalom. Jako przewodniczący postaram się nie stawiać celi ale realizować je.

W tym roku szkolnym, tak myślę czeka nas wiele zmian w funkcjonowaniu SU przede wszystkim prosimy o pomoc i współpracę zarówno koleżanki i kolegów, Radę Pedagogiczną oraz Dyrekcję. To my uczniowie jesteśmy siłą tej szkoły, dlatego rutynę lekcji i nudnych przerw  możemy przełamać  i razem zorganizować coś naprawdę fajnego dzięki czemu nie będziemy patrzeć na szkołę przez pryzmat ciągłych wymagań, ale dobrze spędzonego czasu. Zachęcam wszystkich do współpracy i zaangażowanie we wszystkie działania samorządu. Samorząd Uczniowski to my wszyscy, nie musimy tworzyć hierarchii ale wspólnie rozwijać własne zainteresowania i pasje.

Rada Samorządu Uczniowskiego jest po to by wam pomóc.

Rada Samorządu Uczniowskiego 2014/15:

    Przewodniczacy: Tomasz Smolarczyk kl. III TI

    V-ce Przewodniczący: Tomasz Pietrzak kl. III TK

    Sekretarz:  Mateusz Domżałowicz kl. II k

 

Oprac. Kinga Snochowska

 

Kilka słów od Waszego kolegi:

WYBORY ;)


W piątek w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego i na Opiekuna SU.

Trochę się stresowaliśmy, bo  uprawnionych do głosowania było 374 osoby !

To spora odpowiedzialność, ale wspólnymi siłami udało się to ogarnąć;)

Lokal wyborczy był otwarty przez 2 h. Było wszystko- profesjonalna urna -zrobiona przez dziewczyny z I TH, stanowiska do głosowania z przywiązanymi długopisami;), komisja wyborcza i mężowie zaufania, którzy zapraszali chętnych na głosowanie i czuwali nad jego prawidłowym przebiegiem.

Dziękujemy nauczycielom za wyrozumiałość i umożliwienie uczniom udziału w wyborach

a wam za pomoc w organizacji-zwłaszcza chłopakom z III km za  przygotowanie Sali;)

Oddano 282 głosy ( w tym 4 nieważne)

Miejsce I  Tomek Smolarczyk kl. III TI

Miejsce II Tomasz Pietrzak kl. III TK

Miejsce III Mateusz Domżałowicz kl. IIK

Miejsce IV Bartosz Lewandowski kl.I LO i Michał Stasiak kl. ITK

Miejsce V Ewelina Perka kl. III TW

Miejsce VI  Bartomiej  Żakieta kl. III TK

Miejsce VII Kamil Żakieta kl. I TI

Miejsce VIII Klaudia Dollmann kl. II LO

W wyborach na Opiekuna SU oddano 282 głosy (13 nieważnych)

Opiekunem SU pozostaje Pani Kinga .

Protokoły do wglądu są dostępne w dokumentacji SU.

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

W TAKIM SKŁADZIE-MOŻEMY WSZYSTKO!;)

 Oprac: Paweł Szymański

 

 

Galeria mediów

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Udział w warsztatach "dobry chleb na każdym stole- bądź świadomym konsumentem"

Opublikowany 2014/09/25

Uczniowie Naszej Szkoły zostali zaproszeni na dwudniowe szkolenie organizowane przez Fundację Dobre Życie i Polski Chleb oraz Szkołę Promocji Zdrowia pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na podniesienie świadomości konsumentów na temat zdrowotnych właściwości chleba wypiekanego tradycyjnymi metodami a także promowanie zdrowego stylu  życia.

Podczas warsztatów uczniowie wzięli udział w wykładzie prof. Henryka Piesiewicza  na temat wzrostu znaczenia spożycia chleba w żywieniu człowieka w XXI wieku, projektowali plakaty promujące akcję,

Oraz mieli  okazję pracować z instruktorem nordik walking, który udzielał indywidualnych wskazówek wszystkim zainteresowanym.

Już pierwszego dnia zorganizowaliśmy na terenie ośrodka ognisko. Była to doskonała okazja do poznania rówieśników z innych szkół również o profilu gastronomicznym. Niektórzy z nich pokonali ponad 300 kilometrów, aby wziąć udział w warsztatach’- powiedział Opiekun Samorządu Uczniowskiego Kinga Snochowska.

Wiceprezes zarządu fundacji Walentyna Rakiel-Czarnecka  wyzwoliła w uczestnikach  pokłady kreatywności nie tylko nadzorowała pracę i właściwy przebieg warsztatów, ale również a może przede wszystkim  zadała sobie wiele trudu przygotowując tradycyjny chleb na zakwasie, który wszyscy uczestnicy  a było ich ponad 30 mieli okazję spróbować podczas jednej ze wspólnych kolacji.

W 2014 roku „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2014” zaplanowany jest  na 16-23 października 2014.  Jest to już szósta edycja ogólnopolskiej kampanii.

Zainspirowani ciekawymi ludźmi i pełni pomysłów uczniowie Naszej Szkoły również przeprowadzą event  wspierający akcję.

Warto podkreślić, że dział w warsztatach był bezpłatny.

Oprac. Kinga Snochowska 

 

Galeria mediów

Przeczytaj pozostałą część wpisu »