I WARSZAWSKI KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ "JOSE SONG"

Josesong
Dwie uczennice naszej szkoły Monika Piecka z kl. III LO i Joanna Róg z kl. II LO dn.20.11.2015r.wzięły udział w I Warszawskim Konkursie Piosenki Obcojęzycznej ,, Jose Song” organizowanym przez XXII Liceum im. Jose Martini w Warszawie. Przesłuchania konkursowe odbywały się 19 i 20 listopada 2015 r. w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie. Uczennice naszej szkoły pod opieką p. Kamilli Krakowskiej i p. Doroty Izydorskiej przygotowały trzy utwory w dwóch językach angielskim i rosyjskim. Celem konkursu było poszerzenie poziomu wiedzy i umiejętności językowych młodzieży, popularyzowanie kultury innych krajów poprzez muzykę oraz rozwijanie muzycznych i wokalnych talentów młodzieży. Regulamin konkursu przewidywał przygotowanie jednej piosenki w wybranym języku obcym (angielskim, rosyjskim, niemieckim, francuskim, włoskim, portugalskim, hiszpańskim lub japońskim) z zastrzeżeniem, iż w wypadku gdy uczeń wybiera język angielski musi zaśpiewać jeszcze jedną piosenkę w innym języku. Piosenki zostały podzielone prze organizatora na poszczególne gatunki muzyczne tj. rock, pop, latino, jazz, folk i inne. Nasze uczennice godnie i profesjonalnie reprezentowały naszą szkołę przedstawiając przygotowane piosenki przed zgromadzoną publicznością. Monika Piecka z kl. III LO, zaśpiewała piosenkę pt. ,,Power of love” z repertuaru Celine Dion oraz drugą piosenkę w języku rosyjskim pt. ,, A on mnie nrawitsa” z repertuaru Anny German. Natomiast Joanna Róg, która zaczyna swoją przygodę ze śpiewaniem zaprezentowała przepiękny utwór z repertuaru Ałły Pugaczowej ,,Wsio mogut koroli”. Obie dziewczyny bezbłędnie odśpiewały przygotowane utwory wprowadzając słuchacza w błogi nastrój, prezentując różne oblicza miłości, od miłości szalonej, naiwnej, szczęśliwej po miłość nieszczęśliwą naznaczoną piętnem, która ze względu na różnice społeczne i trudne czasy nie ma racji bytu. W konkursie brało udział ok. 120 uczniów z województwa mazowieckiego min. z Warszawy, Radomia, Piaseczna i Wyszkowa. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz muzyczne upominki od organizatora konkursu ufundowane przez Egurrola Dance Studio. Gratulujemy z całego serca i życzymy dziewczynom wielu sukcesów!


Opracowała: Dorota Izydorska
GALERIA


SZKOLNY KONKURS NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ POD HASŁEM „DLACZEGO WARTO SIĘ UCZYĆ JĘZYKÓW OBCYCH”

W ramach szkolnych obchodów Dnia Języków Obcych w naszej szkole zorganizowano konkurs na prezentację multimedialną pod hasłem „DLACZEGO WARTO SIĘ UCZYĆ JĘZYKÓW OBCYCH” dla uczniów liceum, technikum i ZSZ. Celem konkursu było min. propagowanie nauki języków obcych w szkole, rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną, kształtowanie umiejętności selekcji potrzebnych informacji oraz wdrażanie do korzystania z różnorodnych źródeł z poszanowaniem praw autorskich. Konkurs odbywał się na przełomie września/października 2015 roku. Organizatorem konkursu była nauczycielka języka angielskiego p. Dorota Izydorska. Uczniowie, którzy zgłosili się udziału w konkursie mieli wykonać swoje prezentacje w dowolnie wybranym programie do tworzenia prezentacji multimedialnych . Komisja konkursowa w składzie: p. Dorota Izydorska i p.Tatiana Jastrzębska oceniały głównie atrakcyjność prezentacji, oryginalne ujęcie tematu wraz z ciekawymi przemyśleniami, a także estetykę wykonania i efekt wizualny prezentacji, treść merytoryczną, szatę graficzną, przejrzystość i techniczną poprawność. Uczestnicy konkursu walczyli o nagrodę rzeczową i ocenę celującą z języka angielskiego. Konkurs rozstrzygnięto 16.10.2015roku.Spośród nadesłanych prezentacji nagrodzono i wyróżniono jedną, najlepszą zarówno pod względem walorów edukacyjnych, jak i pod względem estetycznym i wizualnym. Otrzymała ją uczennica klasy III TW Kinga Smolińska. Prezentację Kingi można obejrzeć na stronie zsgabin.pl oraz 22.10.2015r oraz w czasie happeningu z okazji obchodów Dnia Języków Obcych w naszej szkole.

Gratulujemy!

Opracowała: Dorota Izydorska
Prezentacja wkrótce na stronie.


"Pokaż nam język"- kolejny raz w naszej szkole

Konkurs językowy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Znajomość języków obcych jest w dzisiejszym świecie konieczna, dlatego młodzież naszej szkoły chciałaby jak najlepiej je opanować. Okazją do tego są konkursy języków obcych dla szkół ponadgimnazjalnych.W jednym z nich uczestniczą nasi uczniowie od kilku już lat.Jest to jeden z największych konkursów językowych w Polsce, jak to określił Przewodniczący Komisji Głównej Konkursu- dr Maciej Mackiewicz . Ponadto stwierdził: "W ramach testów konkursowych sprawdzić się mógł każdy , niezależnie od stopnia opanowania języka i ambicji lingwistycznych".
Konkurs "Pokaż nam język", bo tak w/w się nazywa, dotyczy trzech języków obcych:języka angielskiego , niemieckiego i hiszpańskiego. Konkurs jest organizowany przez Wyższe Szkoły Bankowe. Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu jako najbliżej położona naszej szkoły jest dla nas miejscem odbywania się dla naszych uczniów półfinałów i finałów regionalnych.
W etapie szkolnym ,w którym uczestnicy muszą rozwiązać online test zawierający 40 pytań z j.angielskiego lub j. niemieckiego, brało udział 41 uczniów.Najlepsi z nich - 11 uczniów zakwalifikowało się do drugiego etapu.
W półfinale konkursu "Pokaż nam język" z j.angielskiego brali udział uczniowie: Marlena Walburg z kl. III LO ( osiągnęła najlepszy wynik: 75 pkt) , Martyna Bugaj z kl. II LO, Zuzanna Bogdzińska z kl. I LO i Paweł Gorczycki z kl. I TI, a z j. niemieckiego uczennice kl. II LO: Karolina Gorczycka i Klaudia Pawlewska.
Na pewno udział w takim konkursie jakim jest "Pokaż nam język"pozwolił ocenić naszym uczniom ich umiejętności językowe , zobaczyć jak inni rywalizują a przede wszystkim zachęcić ich do dalszego działania i intensywnej nauki wybranego języka a także do startu w następnym roku szkolnym.
Z perspektywy kilkuletniej już opieki nad uczniami podczas konkursu , mogę stwierdzić , że konkurs zachęcił naszych uczniów do podjęcia studiów lingwistycznych. Zachęcam nie tylko tegorocznych uczniów ale i innych do udziału w konkursie i życzę już dziś powodzenia.
Opracowała: Jolanta`Żabka -nauczyciel języka niemieckiego w Zespole Szkół im. Stanisława`Staszica w Gąbinie

 


Nasz mały sukces!

Już po raz drugi nasza Szkoła wzięła udział w II edycji Turnieju Wiedzy o projektach realizowanych na Mazowszu w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 organizowanego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. Turniej skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa mazowieckiego: http://www.turniejwiedzyorpowm.pl/aktualnosci

Uczestnicy mieli zadanie przygotować biznes-plan projektu o tematyce turystycznej. Uczniowie klasy II TE pod kierunkiem Pani Danuty Falkowskiej i Pani Tatiany Jastrzębskiej napisali biznes-plan projektu pn. „KinderPark Kajtuś” – Park Rozrywki w Koszelówce w gminie Gąbin, który został wysoko oceniony i umożliwił nam wzięcie udziału w kolejnym etapie turnieju wraz z innymi
9 drużynami z całego Mazowsza. Do udziału w turnieju włączyła się grupa uczniów z klasy I LO. I etap rozgrywek odbył się w Warszawie w dniu 29.10.2014. Organizator pokrył wszelkie koszty związane z dojazdem
i  odwozem z Turnieju oraz ubezpieczeniem. Zapewnił  opiekę medyczną,  napoje oraz 3 posiłki dla każdego z uczestników. Każdy członek drużyny otrzymał koszulkę i bluzę wg podanych rozmiarów, a także torbę podróżną ze słodką niespodzianką w środku. Wszyscy uczestnicy rozgrywek otrzymali materiały edukacyjne i promocyjne. W Turnieju sprawdzana była nie tylko wiedza, ale także sprawność fizyczna w różnych dyscyplinach sportowych. Nasza drużyna otrzymała statuetkę za udział w Turnieju i pomimo zaciętej walki do samego końca, nie zakwalifikowała się do kolejnego etapu rozgrywek. Tak wspomina udział w Turnieju grupa z klasy II TE: „Dzięki tym konkurencjom mogliśmy przeżyć ciekawe doświadczenia, np. toczyć się w kuli, chodzić po skałkach, strzelać z łuk  czy też jeździć na segwayu. Całość imprezy dopełnił prowadzący, który swoją energią i dowcipem rozśmieszał wszystkich, zachęcał do dopingowania swoich drużyn i wątpimy w to, że ktoś mógłby mu dorównać. Atmosfera była niesamowita, organizacja także, lecz naszym zdaniem w następnych edycjach powinna być zmieniona forma sędziowania. Mamy nadzieję, ze za rok również się spotkamy, będziemy się świetnie bawić
i uzyskamy awans do następnego etapu”,
czego naszej młodzieży serdecznie życzymy.

Danuta Falkowska

Tatiana Jastrzębska

Zobacz dodatkowo zdjęcia na stornie: http://www.turniejwiedzyorpowm.pl/zdj%C4%99cia/etapi

http://www.turniejwiedzyorpowm.pl/zdj%C4%99cia/etap Zawartość

Galeria

 


Nasza uczennica wyróżniona w  IV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Łodzi

 

W dniach 05 – 06 czerwca w Teatrze Muzycznym w Łodzi odbył się IV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych od tradycji do współczesności pod hasłem „О спорт ! Ты – радость ! О спорт ! Ты – мир!...(Pierre de Coubertin). Festiwal ma już swoją tradycję i cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży. Daje możliwość poznania i doświadczenia czegoś niecodziennego, wykraczającego poza szkolną rzeczywistość. Uczniowie mogą zaprezentować własne umiejętności wokalne na profesjonalnej scenie. Rokrocznie w Festiwalu bierze udział ok. 200 uczestników z ponad 65 szkół, wyłanianych spośród 400 uczniów zgłaszanych przez szkoły i Domy Kultury z całej Polski. Naszą szkołę w konkursie reprezentowała uczennica klasy I LO - Monika Piecka, która pod kierunkiem pani Kamilli Krakowskiej – nauczycielki języka rosyjskiego  przygotowała piosenkę z repertuaru Anny German „А он мне нравится”. Przez dwa dni w Teatrze Muzycznym trwały eliminacje i rozbrzmiewały piosenki w wykonaniu młodych artystów ze szkół z całej Polski. Zmagania konkursowe oceniało profesjonalne Jury. Jurorzy wysłuchali około 100 piosenek w wykonaniu 58 solistów, 12 zespołów i 9 duetów.  Przyznane zostały nagrody dla trzech pierwszych miejsc w kategorii „solista”, „duet”, „zespół” oraz Grand Prix – wyjazd do Rosji. Zespół Szkół im. St. Staszica w Gąbinie może być dumny, gdyż talent naszej uczennicy został dostrzeżony i doceniony. Monice przyznano wyróżnienie w kategorii „solista”.

Opracowała: Kamilla Krakowska

 


 „Zmieniaj nawyki, nie klimat” – sukces w powiatowym konkursie poetyckim.

12 maja w Słubicach odbył się doroczny festyn związany z obchodami Dnia Ziemi. Z tej okazji Starostwo Powiatowe w Płocku ogłosiło konkurs poetycki dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i młodzieży ponadgimnazjalnej. Celem konkursu było promowanie wartości ekologicznych poprzez kreację językową wpisującą się w hasło tegorocznych obchodów Dnia Ziemi: „Zmieniaj nawyki – nie klimat”, a także utrwalanie działań służących ochronie środowiska, inspirowanie dzieci i młodzieży szkolnej do aktywności twórczej. Pierwsze miejsce w kategorii: uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, zdobył Cezary Kaźmierczak – uczeń klasy III TI. Nagrodzono go za wiersz pt. „Urodziny”, który nawiązywał do ekologicznych postaw pomagających chronić środowisko naturalne. W konkursie wyróżnienie zdobyła także uczennica klasy II LO – Magdalena Walburg. 

Małgorzata Mofina 

 


XX edycja powiatowego konkursu

„Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Historii Mazowsza”.

Podobnie, jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku szkolnym przystąpiliśmy do XX już edycji powiatowego konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Historii Mazowsza.                  Dnia 15 kwietnia br. odbył się etap szkolny konkursu, którego laureatkami zostały:

Józwik Paulina z kl. IV TE  - opiekun p. Elżbieta Sztygiel

Nowakowska Wanda z kl. III TE – opiekun p. Elżbieta Sztygiel

Zawadzka Anna z kl. III TE – opiekun p. Zenona Markiewicz

Dnia 9 maja br. w/w uczennice reprezentowały szkołę w etapie powiatowym konkursu, w wyniku którego Ania Zawadzka zajęła I miejsce. Nasza laureatka wraz z opiekunem p. Zenoną Markiewicz została zaproszona na uroczystości z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, podczas których zostały wręczone bardzo cenne i atrakcyjne nagrody.

Elżbieta Sztygiel 

Aniu – gratulujemy!


 

„Pomyśl zanim wrzucisz – dbaj o swoją tożsamość”

Rozstrzygnięto IV edycję Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Pomyśl zanim wrzucisz – dbaj o swoją tożsamość”. Organizatorem konkursu było Polskie Towarzystwo Informatyczne i Ogólnopolski Koordynator ECDL, pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji i Administracji, Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

II miejsce na poziomie szkół ponadgimnazjalnych zdobyła Iwona Cetlińska – uczennica klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego ZS im. Stanisława Staszica w Gąbinie. Laureatka  w nagrodę otrzymała dyplom oraz cenny upominek rzeczowy w postaci supernowoczesnego telefonu komórkowego.  Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 14 maja 2014 r.  w Warszawie, w przeddzień Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego. Pani Wanda Borkowska,  pod której okiem pracowali uczniowie biorący udział w konkursie,  otrzymała dyplom dla najaktywniejszego nauczyciela, zaś Pani Tatiana Jastrzębska, jako wieloletni koordynator obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole, odebrała dyplom dla najaktywniejszej szkoły. Uroczystość wręczania nagród została zorganizowana w centrum konferencyjnym „Zielna” gdzie przygotowano liczne atrakcje takie jak warsztaty z programowania, wykład o programowaniu robotów prowadzony przez przedstawiciela firmy Motorola Solutions z Krakowa, konkursy informatyczne. Dodatkową nagrodą było zwiedzanie z przewodnikiem Pałacu Kultury i Nauki oraz wjazd na taras widokowy na 30 piętrze.

Warto dodać, że na konkurs nadesłano  1472 prac z całej Polski na poziomach szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych.  Nasza szkoła,  po wstępnej weryfikacji na etapie szkolnym,  zgłosiła do konkursu  16 najlepszych prac.  Celem konkursu było propagowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci ze szczególnym uwzględnieniem ochrony tożsamości. Autorzy projektów mieli za zadanie stworzyć historyjkę obrazkową opowiadającą o skutkach podawania w Internecie swoich danych, umieszczania zdjęć oraz prywatnych informacji w sieci i o konsekwencjach nierozważnego ich udostępniania. Prace miały zawierać hasła będące przestrogą dla rówieśników i nauką na przyszłość. Zgodnie z regulaminem konkursu zostaną wykorzystane przez organizatorów w różnych opracowaniach o charakterze edukacyjnym.  Niektóre z nich  można obejrzeć w galerii na stronie http://www.pomyslzanimwrzucisz.ecdl.pl/galeria.

Był to już kolejny udział naszej szkoły w takiej akcji.  Jej formuła ulega za każdym razem zmianie. W ubiegłym roku szkolnym również zgłosiliśmy do konkursu wiele ciekawych prac. Gratulujemy Iwonce sukcesu i zapraszamy uczniów do udziału różnych w konkursach, gdyż naprawdę warto!

Tatiana Jastrzębska

Wanda Borkowska

 


KONKURS NA BANER - WWW.NASZASZKOLA.pl 

 

    W miesiącu marcu odbył się w Naszej Szkole konkurs na baner na szkolną stronę internetową. W konkursie wzieli udział uczniowie naszej szkoły.

Jury konkursu w składzie:

Dyrektor Szkoły Pani Danuta Kowalkowska Fiłoniuk

Nauczyciele: Eliza Bałdyga, Tatiana Jastrzębska oraz Piotr Pietracho nagrodzili i wyróżnili prace następujących uczniów:

    Pierwsze miejsce zajął Mateusz Lewandowski - uczeń klasy trzeciej technikum informatycznego

    Drugie miejsce zajął Sebastian Żółtowski - uczeń klasy czwartej technikum informatycznego

    Wyróżniono pracę Sebastiana Wierzbickiego - ucznia klasy trzeciej technikum informatycznego 

Uczniowie otrzymali dypliomy o nagrody oraz ich pracę w najbliższym czasie odmienią naszą stronę internetową.


MECHATRONICZNE POTYCZKI – ŁOWICZ 2014

               

                Dnia 04 kwietnia 2014 r. uczniowie klas II i III – technik pojazdów samochodowych wzięli udział w  III Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Mechatronicznej, który odbył się Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Łowiczu. Ideą konkursu jest rozwijanie wśród uczniów szkół o profilu technicznym zainteresowań mechatroniką, upowszechnienie kultury technicznej, nowych trendów i rozwiązań oraz kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i poszerzania wiedzy technicznej.

               

                W konkursie rywalizowali uczniowie z 12 szkół z całego kraju. Na zwycięzców czekały bardzo ciekawe i wartościowe nagrody ufundowane przez głównego sponsora przedsiębiorstwo United Oilfild Services oraz Starostę Powiatu Łowickiego Krzysztofa Figata i Burmistrz Miasta Łowicza Krzysztofa Jana Kalińskiego. Patronat naukowy objął Wydziały Elektroniki Elektrotechniki Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej.

 

                Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły: Gościniak Michał kl. IITk, Opalewski Patryk kl. IITk oraz Wydra Robert kl. IIITk, Makowski Rafał kl. IIITk, Żabka Grzegorz kl. IIITk. Dzięki takim konkursom uczniowie mogą sprawdzić swoją wiedzę w porównaniu z innymi.

 

                Na uczestników czekało wiele atrakcji. Wysłuchali wykładu „Sztuczna inteligencja w mechatronice”, wygłoszonego przez dr inż. Krzysztofa Smółkę z Politechniki Łódzkiej oraz  „Astor – więcej praktyki” – przedstawionego przez Łukasza Mąkę koordynatora ds. edukacji firmy Astor. Dodatkową atrakcją był spacer po Łowiczu, wizyta w Muzeum Bazyliki Katedralnej oraz wejście na wieżę widokową.

 

Opracował: Adam Zwarycz


 

 Konkurs  „Za” i „przeciw” tworzywom sztucznym”- Zespół Szkół

im. St. Staszica w Gąbinie po raz kolejny w gronie laureatów.

 

7 kwietnia w Teatrze Dramatycznym w Płocku podczas konferencji z okazji obchodów Dnia Ziemi 2014 odbyła się debata konkursowa na temat „Za” i „przeciw”  tworzywom sztucznym”.

   Była to szósta edycja konkursu dla szkół ponadgimnazjalnych z miasta Płocka i powiatu płockiego, organizowanego przez firmę Basell Orlen Polyolefins Sp. z o. o.

   Uczestnicy debaty – po jednej osobie z 12 placówek, które zgłosiły udział w konkursie, prezentowali swoje opinie „za” lub „przeciw” tworzywom sztucznym zgodnie z wylosowaną wcześniej opcją. Mieli naprawdę trudne zadanie , gdyż musieli wykazać się nie tylko szeroką wiedzą z dziedziny chemii i ekologii, ale także umiejętnością prowadzenia dyskusji i argumentowania swojego stanowiska.

   Naszą szkołę reprezentowała uczennica kl. I LO Monika Piecka , która otrzymała wyróżnienie w tym popularnym w środowisku lokalnym  konkursie i nagrodę w postaci przenośnego urządzenia multimedialnego. Monice serdecznie gratulujemy!

                                                                                                        Opracowała: Joanna Woźniak

 

 

 


 

Pasjonaci motoryzacji na Politechnice 

 

Laureaci etapu szkolnego Olimpiady Techniki Samochodowej,

  • uczniowie III K: Przemysław Jabłoński, Mateusz Kamerdyn i Kacper Wilczyński
  • uczniowie IV Tk: Tomasz Król, Dominik Ziembicki i Michał Żakieta

wzięli udział w półfinale XV Olimpiady Techniki Samochodowej, który odbył się w sobotę 22 marca 2014 r. na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

            Organizatorzy Olimpiady zaprosili do uczestnictwa uczniów szkół o kierunku nauczania lub specjalności samochodowej z całej Polski.

            II etap (półfinał) Olimpiady przeprowadzono w formie testu z wiedzy teoretycznej składającego się z 40 pytań do rozwiązania w czasie 50 minut.

            Atrakcją pobytu na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych było zwiedzanie pracowni i laboratoriów uczelni. Uczestnicy i opiekunowie Adam Zwarycz i Wiesław Wiatrek, zapoznali się z bogatą i nowoczesną bazą dydaktyczną, oprowadzani przez  studentów i pracowników dydaktycznych wydziału.

            Udział w półfinale Olimpiady Techniki Samochodowej umożliwił nam skonfrontowanie naszej wiedzy z techniki samochodowej z:

  • najnowszymi rozwiązaniami technicznym stosowanymi w technice samochodowej
  • zapoznanie się z rówieśnikami posiadających tą samą pasję - samochody
  • możliwościami dalszego nowoczesnego kształcenia w zakresie techniki samochodowej

            Uzupełnieniem udziału w Olimpiadzie była możliwość zapoznania się z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi w ramach cyklu prezentacji realizowanych przez przedstawicieli światowych producentów części samochodowych  oraz najnowszym wydawnictwami z zakresu techniki samochodowej.

 


V edycja konkursu

„Szkolny Mistrz Języka Rosyjskiego”

 

          12 lutego 2014 r. odbyła  się piąta edycja konkursu Szkolny Mistrz Języka Rosyjskiego. Organizatorem była nauczycielka języka rosyjskiego Kamilla Krakowska. Konkurs był skierowany do uczniów liceum i technikum. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać pisemnie test składający się z kilku zadań sprawdzających znajomość gramatyki rosyjskiej oraz leksyki z zakresu tematyki dotyczącej życia rodzinnego i towarzyskiego, zdrowia, człowieka i szkoły. W drugiej części konkursu uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę z dziedziny geografii, historii, polityki, literatury i kultury Rosji. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Agnieszka Dybiec z klasy III LOa, drugie miejsce Paulina Cieślak z II LO, zaś trzecie miejsce uczennice klasy II LO Lidia Dąbkowska i Emilia Kowalczyk. Zwycięzcy otrzymali  dyplomy i  nagrody, które ufundowało Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli  i Wykładowców Języka Rosyjskiego oraz wydawnictwo WSiP.

Serdecznie gratuluję i zapraszam do udziału w następnym roku!

Opracowała: Kamilla Krakowska


 VIII Konkurs Informatyczny Bóbr

12 listopada 2013  odbył się w Naszej szkole VIII Konkurs Informatyczny Bóbr. U czniowie przystąpili do rozgrywek o godzinie 12.00. Mieli godzinę czasu na podjęcie zmagań z zadaniami konkursowymi.

Konkurs najlepiej napisali:

Sebastian Żółtowski i Artur Cierpikowski - uczniowie klasy IV TI 

Aleksandra Gieras - uczennica klasy I TI.


Konkurs "Bezpieczny komputer 2013"

W październiku w naszej szkole został ogłoszony konkurs na logo lub plakat akcji "Bezpieczny komputer".

 


 

Konkurs Pamięć nieustająca

Laureatka Paulina Kwiatkowska i jej nauczyciel Pan Lech Łukaszewski z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę : 

http://www.pamiecnieustajaca.pl/pl/2012-2013/zdjecia/gala-i-edycji-konkursu-pamiec-nieustajaca


 "Języki obce nie są nam obce" edycja 2013

W ramach obchodów Dnia Języków Obcych /obchodzonego corocznie 26.09./ został zorganizowany dnia: 10.10.2013 r. przez nauczycieli języków obcych konkurs "Języki obce nie są nam obce".Konkurs ten wpisał się już w tradycje obchodów dnia języka obcego i jest organizowany corocznie.
W tym roku pytania konkursowe opracowały nauczycielki języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego.
Pytania konkursowe obejmowały wiedzę i słownictwo dotyczące państw: Anglii, Niemiec i Rosji.
W komisji konkursowej zasiedli nauczyciele j. obcych: p. Marzena Sosińska - nauczyciel j.niem. , p. Agata Chyra - nauczyciel j. angielskiego i p. Kamilla Krakowska - nauczyciel j. rosyjskiego.
Najlepszą drużyną trzyosobową z danej klasy okazał się zespół z kl. II LO, który zajął pierwsze miejsce. Były to uczennice: Magdalena Walburg , Paulina Szustak i Marlena Walburg. Drużyna otrzymała najwięcej braw a od organizatorów małe upominiki. Drugie miejsce zajęła drużyna z klas pierwszych technikum w składzie: Anna Bieńkowska, Kinga Smolińska i Zbigniew Michalak i otrzymała skromne nagrody.
Zaś trzecie miejsce zajęła drużyna z klasy drugiej technikum w składzie: Tomasz Smolarczyk, Klaudia Tucholska i Mionika Wiśniewska.
Ostatnie miejsce zajęła drużyna z klasy pierwszej LO.
Następny konkurs "Języki Obce nie są nam Obce" odbędzie się za rok i myślę, ze podobnie jak w tym roku będzie cieszyć się duża popularnością wśród naszej młodzieży.
Zapraszamy zatem za rok.
Opracowała Jolanta Żabka - przewodnicząca Komisji Języków Obcych w ZS im.S.Staszica 


 

Dni Przedsiębiorczości w naszej Szkole

 

W listopadzie 2012 r. w naszej Szkole po raz drugi został zorganizowany II Szkolny Konkurs na rymowankę z okazji Dni Przedsiębiorczości. Tym razem uczestnicy mieli za zadanie ułożyć rymowankę ze słowem „pieniądz”. Jury spośród wielu zgłoszonych prac wybrało najlepsze trzy zwycięskie prace: Beaty Baumgetner z klasy IV TE, Agaty Sztygiel z klasy III LOa i Joanny Wróblewskiej z klasy IV TA . Laureatki otrzymały atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez nauczyciele przedmiotów ekonomicznych i podstaw przedsiębiorczości oraz okolicznościowe dyplomy, które zostały wręczone podczas ogólnoszkolnego apelu. Miałam okazję po raz drugi wziąć udział w tym konkursie i po raz drugi zwyciężyć. Moja praca była rymowaną historią pieniądza, prace moich koleżanek to krótkie 2- 4-wersowe zabawne rymowanki. Szkoda, że w III edycji konkursu nie będę mogła już wystartować.

W środę 29.11.2012 r. gościliśmy w Szkole Dyrektor Banku PKO w Gąbinie Panią Urszulę Szymańską. Spotkanie zorganizowane było dla uczniów klas maturalnych również w ramach obchodów Dni Przedsiębiorczości. Jego tematem były kredyty i inne usługi bankowe. Pani Dyrektor zaprezentowała nam ofertę banku oraz wyjaśniła pojęcia związane z funkcjonowaniem banków. Rozdała ulotki i broszury informacyjne. Zadając pytania mogliśmy rozwiać wszelkie wątpliwości związane z wyborem konta bankowego, lokaty czy też kredytu. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się kwestie związane z kredytem studenckim. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Zdobyliśmy cenną wiedzę, która pomoże nam w przyszłości racjonalnie korzystać z usług bankowych.

Beata Baumgetner – uczennica klasy IV TE

 


III edycja Powiatowego Konkursu 
Wiedzy o Francji, Niemczech, Rosji
i Wielkiej Brytanii

W dniu 10 kwietnia 2013 roku odbył się w naszej Szkole Powiatowy Konkurs Wiedzy o Francji, Niemczech, Rosji i Wielkiej Brytanii. Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem edukacyjnym objął pan Michał Boszko – Starosta Płocki i prof. zw. dr hab. Jacek Grzywacz – Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku.

Informacje o konkursie zostały wysłane do dwunastu szkól ponadgimnazjalnych z terenu powiatu płockiego i gimnazjów. W konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny z czterech szkół: Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku, Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staroźrebach, Gimnazjum
im. Książąt Mazowieckich w Sannikach i Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica
w Gąbinie.

Każda drużyna przystępowała do dwóch etapów: pisemnego i ustnego.
W części pisemnej należało wspólnie rozwiązać test wielokrotnego wyboru, natomiast w części ustnej zespoły losowały kolejno pytania dotyczące wiedzy
o Francji, Niemczech, Rosji i Wielkiej Brytanii za 2, 4, 6 lub 8 punktów.

Pytania przygotowali nauczyciele Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie: Agata Chyra, Kamilla Krakowska, Wiesława Marcinkowska-Kamińska, Kinga Snochowska, Marzena Sosińska i Jolanta Żabka.

W Komisji Konkursowej zasiedli przedstawiciele Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku i nauczyciele ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu płockiego oraz gimnazjum: Agnieszka Rumianowska, Anna Aruacz, Rafał Korzeniewski, Monika Orzechowska, Ewa Smagała i Jolanta Żabka. Nad całością przedsięwzięcia czuwała Marzena Sosińska, a Tatiana Jastrzębska pomagała jako asystent techniczny.

W przerwie między częścią pisemną i ustną drużyny wraz z młodzieżą Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie uczestniczyły w zajęciach warsztatowych przygotowanych przez OHP Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Płocku pod hasłem „Granice mojego języka są granicami mojego świata”. Po przeprowadzeniu etapu ustnego zostały ogłoszone wyniki oraz wręczone dyplomy, nagrody i wyróżnienia.

Pan Jan Ciastek Wicestarosta Płocki zaszczycił nas swoją obecnością i wraz z dyrekcją dokonał uroczystego zakończenia konkursu oraz rozdał uczestnikom przygotowane upominki. Piękne i cenne nagrody ufundowało Starostwo Płockie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne oraz nasza Szkoła.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna Gimnazjum im. Książąt Mazowieckich w Sannikach w składzie: Stella Chudzyńska, Agata Kobus i Judyta Zielak, drugie miejsce drużyna Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie: Izabela Domżałowicz, Agnieszka Dybiec i Daria Pawlewska, trzecie miejsce drużyna Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staroźrebach:  Sylwia Borowska, Wioletta Strzelczak i Aleksandra Wiśniewska.

W imieniu organizatorów za wsparcie i współpracę przy organizacji tego przedsięwzięcia edukacyjnego dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Płocku i Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Płocku.

W następnym roku szkolnym planujemy kolejną edycję Powiatowego Konkursu Wiedzy o Francji, Niemczech, Rosji i Wielkiej Brytanii.

Opracowała: Marzena Sosińska

Nauczyciel Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie

 

Galeria mediów

 


 Nasi na Olimpiadzie... Samochodowej

    23 marca 2013r. na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej został przeprowadzony ogólnopolski półfinał XIV Olimpiady Techniki Samochodowej. W zmaganiach wzięło udział ponad 400 uczniów z ponad 150 szkół z terenu całej Polski.

    Naszą szkołę reprezentowali: Paweł Kołaczyński, Krzysztof Trepa z klasy IV Technikum - technik pojazdów samochodowych oraz Czesław Stelmaszczyk i Łukasz Komar z klasy III ZSZ - mechanik pojazdów samochodowych . Pytania konkursowe obejmowały wiedzę podstawową z zakresu fizyki, matematyki, materiałoznawstwa, rysunku technicznego oraz specjalistyczną dotyczącą budowy, naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych.

  Konkurencja była bardzo duża. Nasi uczniowie osiągnęli dobre wyniki, a Pawłowi Kołaczyńskiemu udało się zakwalifikować do finału olimpiady.

       Po zmaganiach konkursowych uczniowie poznawali atrakcje turystyczne Warszawy.


Szkolny mistrz języka rosyjskiego 

21 lutego 2013 r. odbyła się czwarta edycja konkursu Szkolny mistrz języka rosyjskiego. Wzięło w nim udział 20 uczniów z klas liceum i technikum.

 

Zadaniem uczestników było rozwiązać pisemnie test składający się z dwóch części. Pierwsza część sprawdzała wiedzę z zakresu rosyjskiej gramatyki oraz leksyki, zaś w drugiej części uczniowie odpowiadali na pytania z dziedziny historii, geografii, literatury i polityki Rosji oraz  kultury rosyjskiej. Za bezbłędne rozwiązanie testu można było uzyskać 52 punkty.

I miejsce w konkursie zajęła  uczennica  klasy II  LOA – Agnieszka Dybiec, która uzyskała 44,5 punkty. II miejsce zajęły uczennice  Paulina Józwik z klasy III TE oraz Lidia Dąbkowska z klasy I LO uzyskując po 41 punktów. III miejsce przypadło Agnieszce Kujawie z klasy II LOB. Uczennica zdobyła 40,5 punktów. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy oraz  nagrody ufundowane przez  wydawnictwo WSiP.

Laureatom serdecznie gratuluję i zapraszam w przyszłym roku na kolejną edycję konkursu :-)

Kamilla Krakowska

 


 Konkurs plastyczny FIZYKA W ŻYCIU CODZIENNYM 

Zakończyła się czwarta edycja konkursu plastycznego pod nazwą Fizyka w życiu codziennym. W pierwszym semestrze roku szkolnego 2012/2013 konkurs przeprowadzono w następujących kategoriach: Fizyka w sporcie, Fizyka w ekonomii, Fizyka w informatyce oraz Logo pracowni fizyki. Kategorię, ogólne wskazówki oraz termin oddania pracy określił nauczyciel fizyki natomiast autor miał pełną swobodę w doborze treści i formy jej wykonania. Kategoria była określana w zależności od kierunku kształcenia lub zainteresowań. Na konkurs wpłynęło łącznie 52 prace wykonane różną techniką. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, gdyż pomysłowość i poziom prac był bardzo wysoki. Po burzliwej  debacie komisja wyłoniła trzy najlepsze prace w każdej kategorii oraz dwa wyróżnienia w kategorii Fizyka w sporcie. Szczególnie trudne zadanie stanęło przed komisją w chwili oceny prac pod hasłem Logo pracowni fizyki, ponieważ były one na wysokim poziomie oraz bardzo pomysłowe. I w tym przypadku zdania członków komisji były podzielone. Ostatecznie komisja postanowiła wyróżnić obie prace. Laureatami

w poszczególnych kategoriach są:

FIZYKA W SPORCIE

Pierwsze miejsce MARTYNA WIŚNIEWSKA klasa I LO

Drugie miejsce  ALEKSANDRA ŻAKIETA klasa I LO

Trzecie miejsce MAGDALENA WALBURG klasa I LO

Wyróżnienie

KINGA DROŻDŻ klasa II LOA

PATRYCJA OSMOLAK klasa I LO

 

FIZYKA W EKONOMII

Pierwsze miejsce JOWITA CYBART klasa I TI

Drugie miejsce  IWONA DZIERBICKA klasa I TI

Trzecie miejsce MARTYNA SOBCZAK klasa I TE

 

FIZYKA W INFORMATYCE

Pierwsze miejsce MICHAŁ BINIEWICZ klasa I TI

Drugie miejsce  BARTŁOMIEJ KŁYS klasa I TI

Trzecie miejsce MAGDALENA WALBURG klasa I LO

 

WYRÓŻNIENIA

Fizyka w informatyce

Zastosowanie informatyki w pojazdach samochodowych

  DAMIAN SZYMAŃSKI klasa I TI

Fizyka w sporcie

KINGA DROŻDŻ klasa II LOA

PATRYCJA OSMOLAK klasa I LO

 

LOGO PRACOWNI FIZYKI

Autorami prac wyróżnionych są

WASILEWSKA KATARZYNA klasa II LOA – praca indywidualna

                                  JAŻDŻYK MAŁGORZATA, MARZEC ELIZA klasa I TW – praca zespołowa


Wygrana w konkursie jedzie do Rzymu!

Taize ROMAUczennica naszej szkoły z kl. I LO Dominika Grzymała

wzięła udział w konkursie dekanalnym organizowanym przez Parafię św. Mikołaja w Gąbinie, napisała pracę na temat:

,,WIARA JEST NAJPROSTSZYM ZAUFANIEM BOGU, TYM TAK NIEZBĘDNYM  PORYWEM UFNOŚCI,

DO KTÓREGO TRZEBA POWRACAĆ W CIĄGU CAŁEGO ŻYCIA”

i tym samym wygrała wyjazd do Rzymu na Europejskie Spotkanie Młodych, które odbędą się w dniach 28.12.2012- 02.01.2013r.

Wyróżnienie otrzymał Jan Żabka z kl. II LOB

Opiekunem uczniów była p. Ewa Dębczyńska.

 


 

Braliśmy udział w Turnieju Wiedzy o Projektach Realizowanych na Mazowszu.

 

Pani Danuta Falkowska (nasza nauczycielka) zaproponowała nam, czyli klasie II TE wzięcie udziału w konkursie na napisanie biznes planu w ramach Turnieju Wiedzy dla młodzieży
o projektach realizowanych na Mazowszu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2001-2013. Postanowiliśmy wziąć udział w konkursie i stworzyliśmy 15-osobową drużynę w składzie:

  1. Domżałowicz Izabela
  2. Dymowska Paulina
  3. Garstka Patrycja
  4. Kotowicz Marta
  5. Majchrzak Dominika
  6. Michalska Natalia
  7. Nowakowska Wanda
  8. Opalewska Milena
  9. Pietera Ewa
  10. Rogowiecka Aleksandra
  11. Rzepecka Emilia
  12. Suwała Patrycja
  13. Tadeusiak Karol
  14. Wicińska Anna
  15. Zawadzka Wioleta Anna.

Nasza praca polegała na napisaniu biznes planu, dzięki któremu mogliśmy nabrać doświadczenia i pozyskać informacje na temat projektów unijnych.                       Postanowiliśmy „wybudować basen kryty” przy naszej szkole w miejsce starych budynków warsztatów szkolnych. Wniosek pisaliśmy w centrum multimedialnym z pomocą Pani Tatiany Jastrzębskiej oraz Dyrektora Sławomira Sztygiela. Na początku notowaliśmy nasze pomysły, a potem podzieliliśmy się na dwie grupy. Pierwsza z nich opisywała szczegóły projektu, jego wpływ na działalność wnioskodawcy, itd. Druga zaś pracowała nad budżetem projektu.

Zadowoleni z owoców naszej pracy w głębi duszy wierzyliśmy w zajęcie I miejsca. Niestety tak nie było. Udało nam się zdobyć 17 miejsce, wiec pomyliliśmy się tylko o 16. Mimo wszystko jesteśmy zadowoleni z uzyskanego wyniku, gdyż konkurs był dla nas dużym wyzwaniem. Ograniczone ramy czasowe konkursu i jego trudność okazały się dla nas barierą w zdobyciu miejsca na podium. 100 pierwszych biznes planów, które wpłyną  miało być wziętych pod uwagę do oceny, a tylko 35 zostało złożonych, z czego 2 wnioski nie spełniły warunków formalnych. Jak na pierwszy raz to i tak nieźle!

W nagrodę zostaliśmy wytypowani do spotkania z organizatorami Turnieju, które odbyło się w dniu 3 grudnia 2012 r. pod tytułem „Turniej wiedzy dla młodzieży o projektach realizowanych na Mazowszu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 połączony z prezentacją dobrych praktyk pokazujących zrealizowane projekty w ramach RPO WM 2007-2013”. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne upominki: torbę, segregator, notes, przybornik, piórnik i inne. Jednak warto było wziąć udział w konkursie. Wynieśliśmy z tego spotkania nie tylko prezenty, ale również bezcenną wiedzę. Pan prowadzący szkolenie pokazał nam wiele zrealizowanych projektów, w tym również boiska przy naszej Szkole. Było ciekawie, gdyż w małych konkursikach wygraliśmy dodatkowo atrakcyjne nagrody. Następnym razem będzie lepiej.

Anna Zawadzka

Marta Kotowicz

uczennice klasy II TE

pod opieką Pani Tatiany Jastrzębskiej




ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE  - „Łebski fizyk”  

 

Zapraszamy do udziału pierwszym szkolnym konkursie fizycznym „Łebski fizyk”, który będzie trwał od grudnia 2012 roku do końca kwietnia 2013 roku. Zadaniem uczestników tego konkursu będzie rozwiązanie zestawu zadań teoretycznych i doświadczalnych obejmujących materiał z fizyki szkół ponadgimnazjalnych i nie tylko. Najlepsi uczestnicy otrzymają nagrody niespodzianki, a najlepszy uczestnik otrzyma nagrodę – niespodziankę oraz tytuł „Najlepszy Fizyk w Szkole”. Pozostali uczestnicy otrzymają nagrody pocieszenia.  Warunki udziału w konkursie znajdują się w regulaminie dostępnym u organizatorów oraz na szkolnej stronie internetowej www.zsgabin.pl  Tu znajduje się również pierwszy zestaw zadań konkursowych.

Pliki do pobrania:  ZADANIE1 , ZADANIE 2 , ZADANIE 3  - KONKURS ŁEBSKI FIZYK  

REGULAMIN KONKURSU 

 

W imieniu Organizatorów Koordynator konkursu

Zbigniew Ożdżyński

 


 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE - LWIĄTKO 2013 

 

Zapraszam do udziału w kolejnej edycji Polsko-Ukraińskiego Konkursu Fizycznego LWIĄTKO 2013. Uczniowie naszej szkoły już po raz czwarty biorą udział w tym konkursie, który jest rozgrywany w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. Koszt udziału w tym konkursie wynosi 7 zł. Każdy uczestnik otrzyma nagrodę pocieszenia, a najlepsi – nagrodę niespodziankę. Więcej informacji o konkursie oraz zadania i ich rozwiązania znajdują się na stronie http://lwiatko.org oraz u nauczyciela fizyki.   

 

Zbigniew Ożdżyński


Piękny Sukces Naszych Uczniów

Opublikowany 2012-11-18

Nasi uczniowie, po raz kolejny wzięli udział w konkursie ekologicznym

„Pomagajmy Ziemi codziennie” organizowanym przez RCEE w Płocku we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i Powiatem Płockim. Do udziału zgłosiło się ośmioro uczniów z klasy III TAK – technikum architektury krajobrazu i II o – ZSZ ogrodnik.

Udział w konkursie polegał na przygotowaniu i przeprowadzeniu w swoich lokalnych środowiskach Kampanii „Sprzątanie Świata 2012 – Kocham, lubię szanuję … nie śmiecę ” adresowanej do osób fizycznych, dzieci i młodzieży, która miała na celu zinwentaryzowanie dzikiego wysypiska śmieci i objęcia przez uczniów opieką, czyli uporządkowanie terenu oraz edukacji mieszkańców miasta i gminy Gąbin poprzez rozdawanie ulotek dotyczących segregacji odpadów. W dniu 14 września 2012 roku uczniowie uporządkowali teren, gdzie znajdowało się dzikie wysypisko, worki ze śmieciami zostały przyniesione do szkoły, odpady zostały poddane segregacji. W dniu 19.09.2012 r. w szkole została przeprowadzona kampania informacyjna dotycząca oszczędzania energii i selektywnej zbiórki odpadów oraz nowych zasad gospodarowania odpadami komunalnymi, które wejdą w życie 1 lipca 2013 roku w związku z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Wraz z uczniami zdecydowaliśmy że edukację ekologiczną rozpoczniemy od młodzieży w naszej szkole. Problem ekologii jest bardzo ważny dla naszej szkoły już od bardzo wielu lat. W bieżącym roku szkolnym 2012/2013 od samego początku widoczne było duże zaangażowanie uczniów działania ekologiczne (kampania –„Sprzątanie Świata” i kampania informacyjna) dotyczące problemu narastającej ilości odpadów na dzikich wysypiskach oraz oszczędzaniu energii. Uczniowie dostrzegają problem odpadów i odczuwają potrzebę ich segregacji, wyrzucając śmieci w szkole segregują je do odpowiednich pojemników ustawionych na terenie szkoły, przeprowadzana jest zbiórka nakrętek i opakowań plastikowych ,zużytych baterii, starych telefonów i zbiórka makulatury a resztki organiczne wyrzucane są na kompost znajdujący się przy szkolnej szklarni.

Nasza szkoła została LAUREATEM, wśród 22, nadesłanych prac konkursowych przez: przedszkola, szkoły gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w dniu 14 listopada w Starostwie Powiatowym w Płocku. Uczniowie biorący udział w działaniach konkursowych przygotowali i przedstawili prezentację dotyczącą naszych przedsięwzięc na terenie Miasta i Gminy Gąbin.

Chciałabym serdecznie podziękować, wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, a szczególnie uczniom klasy II o: Michałowi Marakajew, Mateuszowi Jasińskiemu, Monice Tomczak, Agacie Stangreciak, Aleksandrze Król i klasy III TAK: Bartoszowi Jasińskiemu, Bartoszowi Olczak, Bartoszowi Kunikowskiemu, Marcinowi Kiełbasa.

Koordynator konkursu Ludmiła Koprowicz

 

Galeria mediów


 

 KONKURS JĘZYKI OBCE NIE SĄ NAM OBCE

Dnia 17 października odbyła się kolejna edycja konkursu Języki Obce Nie Są  Nam Obce.

Konkurs został zorganizowany w ramach Europejskiego dnia Języków Obcych.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień językowych wśród uczniów.

Tegoroczna edycja cieszyła się dużą zainteresowaniem uczniów naszej Szkoły, zostaliśmy również zaszczyceni obecnością gości specjalnych: Pani Dyrektor Danuty-Kowalkowskiej-Fiłoniuk, Pani Dyrektor Marii Elżbiety Błaszczyk i Pana Dyrektora Sławomira Sztygiela oraz Pani Profesor Grażyna Zwierzchowska nauczycielka języka francuskiego w  Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku.

W tym roku do zmagań zgłosiły się trzy drużyny reprezentujące swoje klasy. Konkurs polegał na udzieleniu odpowiedzi na pytania związane z kulturą Niemiec, Rosji , Francji i Wielkiej Brytanii oraz językami tych krajów. W skład drużyn wchodzili eksperci z języka niemieckiego, języka rosyjskiego i języka francuskiego, wszyscy uczniowie uczęszczają na zajęcia z języka angielskiego, co z pewnością nie było bez znaczenia podczas długich narad nad udzieleniem odpowiedzi na pytania dotyczące Wielkiej Brytanii.

Po emocjonującym pojedynku zwyciężyła klasa II Lob, klasę reprezentowali: Paula Duda, Agnieszka Kujawa i Jan Żabka.

Wręczenie nagród i dyplomów nastąpiło na apelu szkolnym 11 listopada.

Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy z udział w zmaganiach!!!

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie za rok.

Dziękujemy Dyrekcji za przychylność i pomoc w organizacji konkursu.

Sponsorami nagród byli:

Dział Promocji i Współpracy Międzynarodowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku.

Rada Rodziców Zespołu Szkół im. St. Staszica w Gąbinie

Oraz prywatni darczyńcy.

Organizatorem Konkursu była Komisja Języków Obcych

 

Opracowała: Kinga Snochowska 

Galeria zdjęć


Ogółnopolski konkurs papieski


Opublikowany 2012-11-01




VII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego ( 27.10.12r.)

W dniu 27 października 2012 roku w gmachu Instytutu Papieża Jana Pawła II w Warszawie odbyło się wręczenie nagród dla laureatów

VII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego w kategorii szkół podstawowych oraz gimnazjum i szkół ponad-gimnazjalnych.

Łącznie nadesłano około 500 prac z całej Polski.

Zadaniem uczniów szkół ponad-gimnazjalnych było napisanie pracy na jeden z podanych wcześniej tematów.

Naszą szkołę reprezentowały prace:

- Natalii Domańskiej z kl. III LO A

- Ewy Redzej z kl. III LOA

Premiowane było III miejsca i III wyróżnienia.

Praca Ewy Redzej otrzymała pierwsze wyróżnienie.

Uczennica otrzymała dyplom i cenne nagrody rzeczowe.

Opiekunem była p. Ewa Dębczyńska