Mechanik pojazdów samochodowych

Jeśli lubisz naprawiać, skręcać i rozkręcać samochody, poznawać ich budowę i poszczególne części jest to zawód dla Ciebie. Zwłaszcza, że wraz z rozwojem motoryzacji wzrosło zapotrzebowanie na rynku pracy na dobrze wykształconych fachowców z zakresu naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych, obecnie produkowanych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

UCZĄC SIĘ W TYM ZAWODZIE MOŻESZ BEZPŁATNIE UZYSKAĆ PRAWO JAZDY KATEGORII B

Jako mechanik pojazdów samochodowych możesz pracować:

  • We własnym warsztacie samochodowym
  • W stacji diagnostycznej
  • Jako kierowca
  • W serwisach i salonach samochodowych
  • W sklepach z częściami do pojazdów samochodowych

W szkole są nowocześnie wyposażone pracownie do zajęć praktycznych i kształcenia zawodowego teoretycznego, organizowane są wycieczki i wyjazdy do salonów samochodowych, serwisów i stacji diagnostycznych.
Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych po jej ukończeniu i zdaniu egzaminu zawodowego  zdobędzie certyfikat zawodowy uprawniający do wykonywania tego zawodu.

W ramach podpisanego, w bieżącym roku szkolnym, porozumienia współpracujemy ze znaną firmą Budmat Auto oraz oraz  Fundacją „Centrum Motoryzacji Historycznej Zbyszka Koprasa”.

Mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych

UCZĄC SIĘ W TYM ZAWODZIE MOŻESZ BEZPŁATNIE UZYSKAĆ PRAWO JAZDY KATEGORII B i T oraz nauczyć się jazdy i pracy kombajnem zbożowym. Jest to kierunek dla tych, którzy lubią pracę  maszynami rolniczymi, chcą uzyskać uprawnienia rolnicze aby w przyszłości prowadzić własne gospodarstwo rolne i móc korzystać z programów Agencji Restrukturyzacji  i Modernizacji Rolnictwa, np. działanie z nowego  PROW premia „Młody Rolnik”

Jako mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych możesz pracować również:

  • w sklepach z częściami zamiennymi do ciągników i maszyn rolniczych
  • w zakładach naprawy maszyn i urządzeń rolniczych
  • w szkółkach i gospodarstwach ogrodniczych
  • we własnym zakładzie usług dla rolnictwa

W trakcie nauki poznasz budowę i zasady eksploatacji ciągników rolniczych oraz maszyn stosowanych w rolnictwie. Nauczysz się je diagnozować i naprawiać.

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych po jej ukończeniu i zdaniu egzaminu zawodowego zdobędzie certyfikat zawodowy uprawniający do wykonywania tego zawodu