RENOWACJA – POCZĄTEK

Do rangi tradycji naszej szkoły urasta  renowacja starych pojazdów. Podobnie jak w roku ubiegłym, również w  tym nasi uczniowie przystąpili do projektu „Szkoła Renowacji Pojazdów”, w ramach którego wyremontują i przeprowadzą renowację prawie 40 letniego motoroweru. Motorower do renowacji został uroczyście przekazany naszej szkole  podczas Targów Retro Moto Show w Poznaniu, w dniu 03 listopada 2017 roku  przez założyciela i prezesa  fundacji  „Centrum Motoryzacji Historycznej Zbyszka Koprasa” – Pana Zbigniewa Koprasa.  Renowację pod nadzorem nauczyciela naszej szkoły Pana Adama Zwarycza realizują – Patryk Kołodziejski i Mateusz Petrykowski  – uczniowie klas III i IV Technikum Pojazdów Samochodowych. Prezentacja efektów pracy odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w kwietniu 2018 roku.

Celem udziału w projekcie jest  przede wszystkim zaszczepienie pasji do motoryzacji, możliwość zdobycia przez młodzież dodatkowych umiejętności i doświadczenia oraz aktywizacja uczniów do pracy w zespole. To również możliwość poznania nowoczesnych technologii.

O  postępach  w pracy nad odnowieniem  perełki motoryzacji, którą bezwzględnie jest przekazany nam motorower – ROMET 750 będą Państwo na bieżąco informowani. Poniżej znajdują się zdjęcia pojazdu w stanie w jakim został nam przekazany.