Technik pojazdów samochodowych

UCZĄC SIĘ W TYM ZAWODZIE MOŻESZ BEZPŁATNIE ZDOBYĆ PRAWO JAZDY KATEGORII B !!!

Jest to kierunek dla wszystkich fanów super aut, ryku silnika, monster – trucków, bolidów czy co – drive.
Program technikum pojazdów samochodowych daje możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności  na temat budowy i naprawy pojazdów samochodowych, diagnozy, przy użyciu KTS–u , elektronicznych i elektrycznych układów w samochodzie, branżowego języka obcego oraz prowadzenia  warsztatu samochodowego.

Po ukończeniu tej szkoły możesz:

  • Prowadzić własny zakład naprawy pojazdów samochodowych lub stację diagnostyczną
  • Zostać diagnostą
  • Pracować w serwisach i salonach samochodowych
  • Być kierowcą
  • Pracować w sklepach motoryzacyjnych
  • Prowadzić komis samochodowy
  • Podjąć pracę  branży motoryzacyjnej  za granicą

W trakcie nauki odbędziesz wiele wyjazdów do nowoczesnych zakładów produkcyjnych  oraz na targi motoryzacyjne Poznasz funkcjonowanie zakładów naprawy samochodów, serwisów  i stacji diagnostycznych podczas  praktyk zawodowych. Będziesz miał zajęcia z przedmiotów zawodowych na nowoczesnych urządzeniach, takich jak KTS–y, wyważarki, montażownice, mierniki, testery oraz modele, w które są wyposażone nasze szkolne pracownie.

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik pojazdów samochodowych po jej ukończeniu i zdaniu egzaminów zawodowych zdobędzie certyfikat zawodowy do wykonywania tego zawodu.

 W ramach podpisanego, w bieżącym roku szkolnym, porozumienia współpracujemy ze znaną firmą Budmat Auto oraz oraz  Fundacją „Centrum Motoryzacji Historycznej Zbyszka Koprasa”.