Technik turystyki wiejskiej

Jest to kierunek dla tych, którzy kochają turystykę, kontakt z naturą, myślą o rozwoju i promocji swojej miejscowości, chcą rozwijać  eko- i agroturystykę .

 

Program technikum turystyki wiejskiej daje możliwość  zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu gastronomii, rolnictwa, obsługi gościa hotelowego, organizacji  wycieczek i  wyjazdów turystycznych,  animacji czasu  wolnego w gospodarstwie agroturystycznym.
Po ukończeniu tej szkoły możesz :

  • Pracować w  biurach podróży
  • Firmach cateringowych, restauracjach, obiektach bazy noclegowej
  • Ośrodkach doradztwa rolniczego
  • Prowadzić działalność agroturystyczną
  • Prowadzić własny pensjonat czy ośrodek wypoczynkowy
  • Prowadzić własne gospodarstwo rolne i korzystać z programów Agencji Restrukturyzacji  i Modernizacji Rolnictwa, np. działanie z nowego  PROW premia „Młody Rolnik”

W trakcie nauki czekają Cię praktyki w biurach podróży, pensjonatach,  ośrodkach wypoczynkowych, gospodarstwach agroturystycznych.  Także ciekawe wycieczki  i wyjazdy szkoleniowe, nauka w  nowoczesnych pracowniach  do kształcenia zawodowego, konkursy kulinarne, spotkania z przedstawicielami branży gastronomicznej, rekreacyjno- wypoczynkowej i hotelarskiej.
Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik turystyki wiejskiej po jej ukończeniu i zdaniu egzaminów zawodowych zdobędzie certyfikat zawodowy do wykonywania tego zawodu