III edycja Staszic MotoFan za nami !

W tym roku naszym hasłem przewodnim było – „Nie bądź dzbanem drogowym” !
22 kwietnia Dyrekcja Szkoły, zaproszeni goście oraz cała społeczność szkolna wzięła udział w tym wyjątkowym i ważnym wydarzeniu, które miało na celu propagowanie bezpiecznego zachowań na drodze.
Serdecznie dziękujemy Staroście Płockiemu Mariuszowi Bieńkowi za objęcie wydarzenia honorowym patronatem. Bardzo się cieszymy, że zawsze możemy liczyć na nasz organ prowadzący, który wspiera nas w naszych działaniach.
Każdy z nas codziennie pokonuje dziesiątki, a niektórzy nawet setki kilometrów w drodze do pracy, do szkoły, na zakupy. Poruszamy się pieszo, rowerami, motorowerami, samochodami. Każdy chciałby bezpiecznie dotrzeć do celu podróży. Przez lekkomyślność, brak rozwagi swojej bądź innego użytkownika drogi nie każdy ma taką szansę. O najbardziej niebezpiecznych zdarzeniach drogowych z udziałem pieszych, zmotoryzowanych, a także o konsekwencjach prawnych za niedostosowywanie prędkości podczas wydarzenia opowiadał starszy sierżant Przemysław Nec – funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku.
W imprezę zaangażowana była również straż pożarna. Strażacy nie tylko gaszą pożary, głównym ich zadaniem jest walka z klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami, głównie wypadkami komunikacyjnymi. To oni zazwyczaj są pierwszymi służbami na miejscu wypadku, którzy udzielają pomocy przedmedycznej. O zasadach udzielania pierwszej pomocy opowiadał zastępca naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąbinie Damian Zawadzki.
O zasadach zachowania się na drodze, przepisach ruchu drogowego opowiadał Piotr Modliborski z Ośrodka Szkolenia Kierowców ELKA w Płocku, jeden z inicjatorów akcji „Nie bądź dzbanem drogowym”. Warto nadmienić, że dyrektor Zespołu Szkół im. St. Staszica w Gąbinie Pani Jadwiga Milewska w marcu 2021 roku, podpisała porozumienie o współpracy z OSK ELKA.
Gość honorowy wydarzenia – Marek Szkopek – Mistrz Polski w klasie Superbike 2018, Mistrz Polski i Europy w klasie Supersport 2017 opowiadał o swojej 22 letniej pasji motoryzacyjnej, sukcesach oraz niebezpiecznych zdarzeniach drogowych, których sam doświadczył.
Druga część uroczystości dotyczyła rozstrzygnięcia internetowego konkursu, którym był test wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przepisów ruchu drogowego. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach:
– uczniów szkół podstawowych z klas V – VIII
– uczniów szkół ponadpodstawowych.
Łącznie w obu kategoriach do rywalizacji przystąpiło 33 uczniów. Zwycięzcy oraz zdobywcy II i III miejsca otrzymają cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Płockiego Mariusza Bieńka, a także Pan Marek Szkopek obiecał docenić naszych zwycięzców.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim zaproszonym prelegentom za ogrom przekazanej wiedzy, a także wszystkim za uczestnictwo w naszej uroczystości. Mamy nadzieję, że IV edycję Staszic MotoFan – będziemy mogli zrealizować w szkole !

Może Ci się również spodoba