Program profilaktyczno-edukacyjny „ARS, czyli jak dbać o miłość?”

W naszej szkole od kilku lat realizowany jest program profilaktyczno-edukacyjny „ARS, czyli jak dbać o miłość?”. Program adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych, a jego celem jest pogłębienie wiedzy na temat konsekwencji używania substancji psychoaktywnych m.in. alkoholu, papierosów czy narkotyków, także w kontekście przyszłych ról rodzicielskich. W tym roku szkolnym zajęcia warsztatowe odbyły się w klasach IB, I TKP oraz II TI. Poprowadziła je pani Kamilla Krakowska – pedagog szkolny. Młodzież dowiedziała się jak mieć odpowiedni dystans do używania substancji psychoaktywnych, jakie są skutki ich zażywania oraz jak substancje psychoaktywne wpływają na zdrowie przyszłego potomstwa.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.