Realizacja projektu Nie tylko ze studni

Od  27 kwietnia 2021 r. rozpoczęliśmy realizacje projektu Nie tylko ze studni. Inicjatorem tego działania jest Stowarzyszenie IUVENES na rzecz Zespołu Szkół im. St. Staszica w Gąbinie. Dzięki projektowi zakupiliśmy 7 zbiorników na deszczówkę, które możecie już zobaczyć przy szkole.
Zgromadzona woda posłuży do podlewania roślinności wokół naszej szkoły.  
Inicjatywa ta ma za zadanie podniesie świadomość ekologicznej uczniów.
Jest to bardzo ważne przedsięwzięcie pozwalające pokazać jak ważnym źródłem wody jest deszczówka. Spływającą z dachu wodę deszczową można w dość łatwy sposób gromadzić i wykorzystać w pracach porządkowych czy podlewając roślinność.
Korzystanie z deszczówki, a nie kranówki jest działaniem ekologicznym, ponieważ znacząco odciąża środowisko naturalne.
Pamiętaj! Zgromadzoną w specjalnych pojemnikach do przechowywania wodę deszczową można wykorzystać do:
Nawadniania krajobrazu,
Podlewania roślin,
Spłukiwania toalet,
Mycia urządzeń wykorzystywanych w pracach ogrodowych,
Mycia mebli ogrodowych,
Mycia samochodu,
Czyszczenia tarasu,
Wypełniania basenów ogrodowych,
Mycie szyb.

Może Ci się również spodoba