Wizyta w Nadleśnictwie Łąck

13.09.2021r. w ramach projektu Nie tylko ze studni realizowanego przez Stowarzyszenie IUVENES przy współpracy Zespołu Szkół im. St. Staszica w Gąbinie uczniowie mogli brać udział w niezwykłej lekcji przyrody.
Prelekcja rozpoczęła się nad Jeziorem Łąckim Dużym.
Uczniowie poznali historię jeziora oraz gatunki ryb jakie w nim występują. Szczęście nam dopisało, gdyż mogliśmy podziwiać wnętrze kapliczki, która na co dzień nie jest dostępna dla zwiedzających.
Dalszą część prelekcji odbyła się już w Nadleśnictwie Łąck. Uczniowie wysłuchali wykładu i ciekawostek na temat fauny i flory występującej w naszych lasach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się prezentowane przez nadleśniczego makiety zwierząt.
Zwieńczeniem wyjazdu było wspólne ognisko a każdy uczestnik otrzymał drobny upominek.
Projekt był współfinansowany że środków budżetu Województwa Mazowieckiego.

Może Ci się również spodoba