Staszic dba o bezpieczeństwo swoich Uczniów…

W środę 10.11.21r. w Naszej Szkole Komenda Wojewódzka w Radomiu rozpoczęła  Rządowy Program  Ograniczania Przestępczości    i Aspołecznych Zachowań  – „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na temat: Uzależnień, w ramach projektu – „Siebie nie truje-innych uświadamiam i szanuje”.

Programem objęta będzie cała społeczność uczniowska.

Tego dnia Uczniowie klas- 1LO, 2 LO, 3 LO, 3 LO1, 3 LO2 i 3 k/m,  obejrzeli pełnometrażowy film „Zdążyć”, oparty na faktach i poruszający losy młodych ludzi uzależnionych od różnych środków psychoaktywnych.

Film wywarł ogromne wrażenie na Uczniach i był podstawą do zajęć terapeutycznych pod hasłem- „Żyj pełnią życia bez uzależnień”.

Szkolenie poprowadzili oddelegowani:

aspirant  Krystyna Kowalska, z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Płocku,

dr Witold Świtkiewicz , psycholog i terapeuta uzależnień, z Mazowieckiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Radomiu, z siedzibą w Płocku.

To wszystko dzięki zaangażowaniu Pani Marzanny Szafrańskiej i współpracy z Komendą Miejską Policji w Płocku i Komendą Wojewódzką Policji w Radomiu.

Może Ci się również spodoba