Teatr to magia…🎭Kto nie był, nie zrozumie…?

Staszic był… za sprawą Pani Marzanny Szafrańskiej, naszego szkolnego miłośnika teatru.

          220 uczniów wraz z opiekunami: w-ce dyr. Elżbietą Błaszczyk, Paniami: Kamillą Krakowską, Marią Sieklecką, Karoliną Piotrowicz, Dorotą Izydorską, Agatą Sztygiel, Agatą Chyrą, Anną Dybiec, Elżbietą Ostrowską, Ludmiłą Koprowicz, Moniką Brzezińską, Emilią Lewandowską i Panem Piotrem Pietracho, przez cały tydzień ( 16-19.11.21r.) gościli w Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Płocku.

     Mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach teatralnych, lekcji historii o teatrze i jego patronie. Usłyszeli o kulisach powstawania spektakli i granej sztuce.

Obejrzeli wystawę w ramach projektu – „Szaniawski nie znany”.

Zwiedzili budynek teatru- scenę Piekiełko i Kameralną.

A to wszystko dzięki Pani Monice Mioduszewskej-Olszewskiej, która jest teatrologiem i pedagogiem teatru.

Magiczny był odbiór sztuki „Papierowy Kochanek”- Jerzego Szaniawskiego, w reżyserii Pawła Paszty.

„Papierowy Kochanek” należał do najczęściej granych sztuk Jerzego Szaniawskiego w okresie międzywojennym. Prapremiera odbyła się w Teatrze Bagatela w Krakowie  28 kwietnia 1920 roku. Od tamtej pory rozpoczął triumfalny pochód przez polskie sceny.   Dziś to tekst rzadko wystawiany.

Spektakl bierze udział w VII Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.

      Niespodzianką niewątpliwie dla Uczestników  były wspólne zdjęcia z aktorami po spektaklu. To za sprawą aktora Mariusza Pogonowskiego.

     Był też czas na  rozmowy, pyszną kawę i jeszcze pyszniejsze ciasto w kawiarni teatru.

      Wyjazdy na pewno wpłynęły na  podwyższenie wiedzy naszych uczniów, ich rozwój wrażliwości na kulturę i sztukę oraz integrację zespołów klasowych, po tak długim czasie nauki zdalnej.

Może Ci się również spodoba