JESTEM SOBĄ  – X JUBILEUSZOWA POWIATOWA OLIMPIADA INTEGRACYJNA

,,Jestem sobą” pod takim hasłem 9 czerwca 2022 r. w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica  w Gąbinie odbyła się X Jubileuszowa Powiatowa Olimpiada Integracyjna. To niezwykłe wydarzenie zgromadziło wielu gości i rywalizujących ze sobą drużyn. Swoją obecnością uświetnili X Jubileuszową Powiatową Olimpiadę Integracyjną: pani Iwona Sierocka – wicestarosta 
Powiatu Płockiego, pani Małgorzata Struzik- dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw społecznych, pani Marzena Jakubowska – dyrektor  Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie …. ( nie wiem, kto jeszcze)

W sportowych zmaganiach uczestniczyli: Szkoła Podstawową im. Marii Konopnickiej w Gąbinie, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Dobrzykowa z 1939 roku w Dobrzykowie, Warsztaty Terapii Zajęciowej Fundacji Panacuem w Machcinie, Warsztaty Terapii Zajęciowej Fundacji Panaceum w Koszelewie, Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Mocarzewie,  Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Goślicach

Jak przystało na Igrzyska, ceremonia rozpoczęła się od uroczystego przemarszu Greczynek wraz z kapitanami rywalizujących drużyn, zapalenia znicza olimpijskiego oraz wciągnięcie flagi na maszt. Wzruszającym momentem było złożenie przysięgi przez uczestników Olimpiady. Słowa wypowiadane przez głównego sędziego pana Tomasza Obidowskiego  z godnością  powtarzali uczestnicy olimpiady. Po stadionie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie rozbrzmiewały słowa: ,,Ja reprezentant szkoły na Igrzyska X Olimpiady Sportowej w Zespole Szkół im. St. Staszica w Gąbinie – uroczyście przysięgam przestrzegać obowiązujące przepisy i regulaminy sportowe, zasad fair play oraz godnie i z pełnym zaangażowaniem rywalizować na rzecz chwały naszej Szkoły, pomnażając  dorobek szkolnego sportu.”

Po uroczystym zaprzysiężeniu na powitanie głos zabrała pani Jadwiga Milewska- dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie, która z wielką radością powitała wszystkich uczestników, zapraszając nie tylko do rywalizacji, ale też do odpoczynku.

Nie zbrakło oczywiście życzeń wspaniałej zabawy, przestrzegania zasad fair play oraz zachęty do aktywnego spędzania czasu wolnego, które przekazały pani   Małgorzata Struzik , pani Marzena Jakubowska.  W imieniu pani Marty Michalak- radnej Powiatu Płockiego  został przeczytany list, który dodawał otuchy wszystkim uczestnikom olimpiady.

X Jubileuszowa Powiatowa Olimpiada Integracyjna mogła się odbyć dzięki sponsorom. Pani Joanna Matuszewska – prezes stowarzyszenia ,, Juwenes” oraz pani Elżbieta Młodziejewska – prezes Stowarzyszenia ,, Razem możemy więcej” złożyły podziękowania sponsorom X Jubileuszowej Olimpiady Integracyjnej.

 Sponsorami tej imprezy byli:

URZĄD MARZSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO W WARSZAWIE, STAROSTWO POWIATOWE W  PŁOCKU,  STOWARZYSZENIE IUVENES NA RZECZ ZESPOŁU SZKÓŁ IM. ST. STASZICA W GĄBINIE ORAZ LOKALNEJ SPOŁECZNOŚCI,  STOWARZYSZENIE RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ – WINCENTÓW GMINA ŁĄCK, RADA RODZICÓW PRZY ZESPOLE SZKÓŁ IM. ST. STASZICA W GĄBINIE,  BANK  SPÓŁDZIELCZY W  GĄBINIE, ANDRZEJ ŻABKA CRS ŻAWAKOL GĄBIN, MARTA MAGDALENA MICHALAK- RADNA POWIATU PŁOCKIEGO, KOMENDA MIEJSKA POLICJI W PŁOCKU, OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W GĄBINIE,  LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA AKTYWNI RAZEM – GĄBIN, DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W KOSZELEWIE, TADEUSZ MINKIEL BHP SERWIS – PŁOCK,  PIOTR KUNIKOWSKI OPTIS TECHNIKA ESTRADOWA – GĄBIN,  KODAR DARIUSZ KRAJEWSKI- GĄBIN,  HONORATA I ARKADIUSZ BOLMOWSCY – DOM WESELNY U BOLKA,  BRONISŁAW SOCHACKI- GĄBIN, ZYYGMUNT PUTERNICKI ZYG-POL GĄBIN, RSC PAWEŁ SZEWCZYK-GĄBIN

Gospodarze imprezy przygotowali również niespodziankę dla pani Małgorzaty Struzik z okazji imienin. Solenizantka nie kryła wzruszenia, kiedy  licznie zgromadzeni na trybunach odśpiewali tradycyjne : 100 lat. Pani Dyrektor  otrzymała najserdeczniejsze życzenia imieninowe od całej społeczności Zespołu Szkół w Gąbinie oraz wszystkich uczestników spotkania. Nie zbrakło też podziękowań za wieloletnią pracę na rzecz Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie, uczniów i nauczycieli, za cierpliwość, wyrozumiałość, okazywaną życzliwość i wparcie .

Następnie rozpoczęły się zmagania sportowe, rekreacja, zabawa, muzyka i radość. Rywalizację rozpoczęło się przeciąganie liny : uczniowie kontra nauczyciele. Zarówno jedna strona jak i druga chciała wygrać i zmobilizowała siły… zwyciężyli… nieważne… ważna była świetna zabawa i wielka chęć wygranej…

Uczestnicy mogli rywalizować w następujących konkurencjach:  pchniecie kulą, mini piłka nożna, skok w dal, bieg na 100m, sztafeta 4×300.

Nie zbrakło też konkurencji rekreacyjnych: rzut piłką lekarską, kometka, ringo), układanka, puzzle, warcaby, kręgle,  hula-hop), przeciąganie liny, rzutki, konkurs rowerowy.

Na zakończenie dla wszystkich uczestników były wręczane nagrody: puchary, medale, dyplomy. Nie zabrakło też pamiątkowych zdjęć zwycięzców na podium.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy ratownictwa i pracy psa policyjnego. Został zorganizowany również  międzyklasowy konkurs plastyczny pt. „Jestem sobą”, w którym rywalizowały ze sobą wszystkie klasy Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica.

 Uczniowie klasy II technikum informatycznego o specjalności e-sportowej przygotowali  pokaz wykorzystania sprzętu informatycznego m.in. google VR, drukarka 3D . Ich pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko uczniów, ale też ich opiekunów.

Duży aplauz zebranych otrzymał również pokaz mażoretek w wykonaniu uczennicy klasy 3 LO1 Oliwii Obidowskiej, która prezentowała się po prostu doskonale, zapraszając swoje koleżanki do tworzącego się zespołu.

Nie zabrakło słodkiego kącika, poczęstunku przy grillu. Na uwagę zasługuje akcja wolontariuszy z Klubu Ośmiu i klasy I LO , którzy zbierali pieniądze na leczenie chorej koleżanki. Akcja ta przypieczętowała ideę współpracy i przyjaźni, którą można było zauważyć w każdej chwili Olimpiady. Rywalizujące drużyny  jak i zaproszeni goście nie tylko świetnie się bawili, ale dopingowali wszystkich zawodników. Dobra zabawa, fair play i aktywny odpoczynek to przewodnie idee X Jubileuszowej Olimpiady Integracyjnej. Wierzymy, że warto być sobą nie tylko w czasie zmagań sportowych, ale zawsze. Bycie sobą zawsze się obroni…

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.