Studniówka 2024 w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie

To był niezapomniany wieczór pełen emocji, radości i wzruszeń. W sobotę, 3 lutego 2024 roku, w przepięknej sali bankietowej w Bończy odbyła się studniówka Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbiie, na którą przybyli maturzyści z klas 4 LO, 5 TI i 5 TK/TH, ich rodzice, wychowawcy, nauczyciele, dyrekcja szkoły oraz zaproszeni goście: wicestarosta Powiatu Płockiego Iwona Sierocka, burmistrz Miasta i Gminy Gąbin Krzysztof Jadczak i Przewodnicząca Rady Rodziców Iwona Korpowska.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 19:00, a magiczną atmosferę wprowadziła wszystkich piosenka,, Jestem twoją bajką” w wykonaniu Mai Byszewskiej uczennicy klasy 4LO , a oficjalnego otwarcia dokonała pani Dyrektor Zespołu Szkół Jadwiga Milewska, która powitała wszystkich obecnych i życzyła maturzystom powodzenia na egzaminach i w dalszej drodze życia. Następnie głos zabrali wicestarosta pani Iwona Sierocka i burmistrz  pan Krzysztof Jadczak, a także przewodnicząca Rady Rodziców pani Iwona Korpowska. Podkreślili rolę edukacji i szkoły w rozwoju młodych ludzi i społeczności lokalnej. Pani Wicestarosta odczytała również list od  Pana  Starosty Sylwestra Ziemkieiwcza skierowany do wszystkich uczestników studniówki. Zawarte w nim zostały podziękowania dla dyrekcji, nauczycieli, wychowawców oraz rodziców za ich pracę i zaangażowanie w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia. Do tych podziękowań dołączyli się maturzyści, którzy w takt piosenki ,,Chcę tu zostać” w wykonaniu Kasi Wierzbickiej z klasy 4 LO wręczyli kwiaty gościom, nauczycielom i rodzicom.

Na zakończenie części oficjalnej nadszedł czas na tradycyjny polonez, który z dumą poprowadziła pani Dyrektor Jadwiga Milewska. Maturzyści z wdziękiem i elegancją zaprezentowali swój taniec, który był owocem wielu godzin prób i ćwiczeń.  

Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa, która trwała do białego rana. Była to piękna i radosna noc, która na długo pozostanie w pamięci maturzystów i ich gości.

Jednak to nie był koniec atrakcji. Drugą częścią artystyczną była gala Oskarowe Gwiazdy Edukacji”, na której maturzyści wręczyli swoim nauczycielom nagrody i podziękowania za ich wkład w ich edukację i rozwój.  Gala rozpoczęła się piosenką ,, Małe rzeczy” w wykonaniu Mai Byszewskiej, ale wszyscy włączyli się do śpiewania refrenu, bo ich serca wypełniała radość i szczęście z powodu tak niezwykle udanej zabawy. To była przepiękna chwila. Następnie maturzyści wręczyli Oskarowe Gwiazdy Edukacji swoim nauczycielom. Oto lista nagrodzonych:

– Pani Dyrektor Jadwiga Milewska – Tytuł Gwiazdy Taktu, Zasad i Elegancji

– Pani Vicedyrektor Anna Dybiec – Tytuł Gwiazdy Szczerozłotego Uśmiechu

– Pani Eliza Bałdyga – Tytuł Gwiazdy Wyrozumiałości

– Pani Ludmiła Koprowicz – Tytuł Gwiazdy Nieprzewidywalności i Zaskoczenia

– Pani Beata Rybnik – Tytuł Diamentowy Pazurek

– Pani Paula Stelmaszczyk – Tytuł Anielski Spokój

– Pani Agata Sztygiel – Złota Katarynka

– Pani Monika Brzezińska – Bratnia Dusza

– Pani Marzena Sosińska – Gwiazda Wiedzy

– Pani Kamilla Krakowska – Czarodziejka Pomocy

– Pan Tomasz Obidowski – Gwiazda Uśmiechu

– Pani Małgorzata Mofina-Olejnik – Gwiazda Kreatywności

– Pani Dorota Izydorska – Bujna Wyobraźnia

W czasie  studniówki odbyły się wybory króla i królowej balu. Królową balu została Kinga Garstka, a królem – Eryk Bartosiak, którzy mieli możliwość zaprezentowania się w przepięknym tańcu

Studniówka 2024 w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie była nie tylko wspaniałą zabawą, ale również okazją do podsumowania i podziękowania za lata spędzone w szkole. Maturzyści pokazali, że są zgrana i kreatywna grupa, która potrafi docenić swoich nauczycieli i kolegów. Życzymy im powodzenia na egzaminach i w dalszym życiu!

Może Ci się również spodoba