e Twinning

Realizujemy projekt „Fiktive Familie”

Nasza Szkoła przystąpiła do nowego krajowego projektu eTwinning, w którym współpracuje 35 szkół z całej Polski, a koordynatorem jest pani Katarzyna Drabarek – ambasadorka programu eTwinning w województwie mazowieckim, doradca ds. języka niemieckiego w Wydziale MSCDN w Siedlcach i nauczycielka angielskiego i niemieckiego w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 6 w Siedlcach.

Projekt jest skierowany do uczniów najstarszych klas szkół podstawowych i uczniów pierwszych klas szkół średnich. Uczniowie przedstawili się, stworzyli fikcyjną rodzinę z wykorzystaniem narzędzi TIK, wspólnie wymyślili postacie członków rodziny oraz informacje o nich. Poza tym poznają aplikacje służące efektywnej nauce słownictwa i urozmaicające lekcje języka niemieckiego w trakcie edukacji zdalnej.

Wykonaliśmy już większość zadań, a przed nami jeszcze przećwiczenie opowiadania o sobie i rodzinie oraz przeprowadzanie wywiadów. Poznaliśmy już różne narzędzia TIK np.: Avachara, AutoDraw, AnswerGarden, Mentimeter, Quizlet, Jamboard.

Klasa I LO wspólnie z uczniami z pięciu szkół (Gniezno, Góra Kalwaria, Krześlin, Ożarów Mazowiecki i Oborniki Śląskie) przygotowała fikcyjną rodzinę Rosenrot pracując w prezentacji Google. Każdy mógł się wykazać nie tylko znajomością języka niemieckiego, ale również kreatywnością i zdolnościami plastycznymi.

Przeprowadziliśmy rozgrywki Quizlet Live z przedstawicielami szkół z Gniezna i Ożarowa Mazowieckiego po lekcjach w godzinach popołudniowych. Mieszane zespoły rozwiązywały zestawy słownictwa dotyczące zawodów, miejsc wyjazdów wakacyjnych, cech charakteru, zainteresowań i zwierząt domowych.

eTwinning jest częścią Erasmus+, programu Unii Europejskiej wspierającego edukację, szkolenia, inicjatywy młodzieżowe oraz sportowe. eTwinning oferuje platformę współpracy dla pracowników szkół (nauczycieli, dyrektorów szkół, bibliotekarzy, itp.) z jednego z krajów europejskich, które się komunikują, współpracują, realizują projekty, dzielą się doświadczeniem i są częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie.