Tydzień Kariery 18-22 października 2021r. w Zespole Szkół im. St. Staszica w Gąbinie

Wyprawa na 3K: Kariera, Kompetencje, Kreatywność to hasła  XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery również w naszej szkole. W trakcie realizacji całego przedsięwzięcia podjęliśmy się przeprowadzenia różnych działań skierowanych do naszych uczniów. Dzięki współpracy pani Moniki Malanowskiej z organizacją „Postaw  na przedsiębiorczość” uczestniczyliśmy w werbinariach:  „Jak zacząć własny biznes”, „Jak zarządzać finansami osobistymi” oraz „Finanse osobiste w dorosłym życiu”. Odbyły się także spotkania z cyklu „Moja kariera” z przedstawicielami różnych zawodów. Gościliśmy pana Przemysław Adamowicz – właściciela zakładu mechaniki pojazdowej, panią Karolinę Osiewicz – lekarza weterynarii, panią Danutę Cieślak  – położną, panią Annę Stańczak – dziennikarkę z Radia Płock FM. Każde spotkanie wniosło moc wrażeń oraz dostarczyło wiedzy jak mogą potoczyć się ścieżki kariery, co było inspiracją do wykonywania wybranego zawodu. Śladem, który zostanie na dłużej z naszymi uczniami jest powstała w tym czasie tematyczna gazetka.  Dużo wrażeń dostarczył także quiz wiedzy o zawodach przygotowany przez panie Agatę Sztygiel i Monikę Malanowską, w którym trzeba było, m.in. wiedzieć kto to juhas, modystka czy co robi karmelarz, zwycięzca został uhonorowany słodkim upominkiem, a wszyscy nasi goście otrzymali słoiczki dżemu dyniowo- jabłkowego , który wykonali uczniowie technikum hotelarskiego pod kierunkiem pani Ludmiły Koprowicz. Wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji Tygodnia Kariery składamy serdeczne podziękowania.

Może Ci się również spodoba