III Biesiada Patriotyczna w Staszicu

To już trzeci raz kiedy społeczność Gąbina biesiaduje w Staszicu 🇵🇱❤🎼

W tym roku mimo niejasnej ale przewidywalnej sytuacji pandemicznej mogliśmy spotkać się i biesiadować z Beatą Jasińską i Łukaszem Stefańskim. W ubiegłym roku z uwagi na obostrzenia rządu biesiada odbyła się tylko w sieci. 10 listopada organizatorzy stworzyli możliwość udziału osobistego w wydarzeniu lub oglądania uroczystości w sieci -dzięki obsłudze firmy Manufaktura Eventu. Szkolny Chór STACHUREK pod kierownictwem Pana Tomasza Obidowskiego, wprowadził niesamowity klimat swoim śpiewem. Grupa Teatralna STASZEK wystawiła spektakl, który był wyjątkowo wzruszający, a aktorzy w sposób szczególny zaprezentowali talent aktorski. Dzięki zaangażowaniu opiekuna grupy, Pani Beaty Rybnik oraz wszystkich grających aktorów spektakl na długo zapadnie w naszej pamięci. Nie zabrakło prelekcji historycznej, którą poprowadziła Pani Anna Wrzesińska – z pochodzenia gąbinianka, emerytowany nauczyciel i społecznik, a obecnie prezes Stowarzyszenia Towarzystwa Miłośników Historii Żychlina.

Dodatkową niespodziankę przygotowało nam Towarzystwo Miłośników Historii Żychlina, które udostępniło wystawę pt: „Płock: Miasto – Bohater Bitwy Warszawskiej”.

Wręczone zostały również nagrody w międzypowiatowym konkursie pt: „Moja niepodległa” – konkurs został opracowany przez historyka, Pana Marcina Lichotę. Dzięki współpracy z organizacjami pozarządowymi i w tym przypadku Stowarzyszenie Razem Możemy Więcej wszystkie wymienione działania zostały zrealizowane w ramach projektu „Gąbińskie drogi do niepodległości” z dofinansowania z budżetu Urzędu Marszałkowskiego. …..bo razem możemy więcej ❤

Może Ci się również spodoba