Sukces Wiktorii Szymczak w XXXI Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Młodzi Twórcy Literatury”

W sobotę 4 grudnia Mediatece eMka Książnicy Płockiej odbyło się rozdanie nagród XXXI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla Dzieci i Młodzieży „Młodzi Twórcy Literatury”.

Uczennica naszej szkoły, Wiktoria Szymczak, zdobyła III miejsce w kategorii wiekowej 13-16 lat.

Nagrodę w jej imieniu odebrała nauczycielka języka polskiego, Jolanta Lewandowska.

Podczas uroczystej gali jurorki opowiadały o wartościach artystycznych każdej z nagrodzonych prac. Pogratulowały Wiktorii lekkiego pióra i dużej odwagi artystycznej. Jej praca była bardzo osobista, pełna życiowych refleksji i dojrzałych wniosków. Jurorki udzielały cennych wskazówek, np. jak tworzyć dobre teksty literackie.

Jedną z nich była Ewa Nowak – pisarka, autorka książek dla dzieci i młodzieży, pedagog. Druga to Martyna Chuderska – dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom.

Laureaci konkursu niebawem będą mogli zadebiutować na radiowej antenie i podzielić się ze słuchaczami swoimi refleksjami dotyczącymi pisania.

Wiktoria otrzymała swoją nagrodę podczas zajęć języka polskiego. Mogła wysłuchać nagranego po sobotniej uroczystości wywiadu z jurorkami, które podzieliły się z Wiktorią swoimi refleksjami na temat jej pracy.

Uczennica usłyszała wiele ciepłych i wzruszających słów. Panie były pod wrażeniem olbrzymiej wrażliwości autorki, życzyły jej wielu sukcesów. Przynajmniej w ten sposób Wiktoria mogła poczuć klimat tamtej wyjątkowej chwili. To było dla niej bardzo wzruszające przeżycie.

Życzymy jej kolejnych sukcesów, niech z dumą reprezentuje naszą szkołę. Gratulujemy i podziwiamy za wytrwałość w dążeniu do celu. Warto wierzyć w to, że marzenia się spełniają. Mamy nadzieję, że sukces Wiktorii zmotywuje innych uczniów do udziału w różnych konkursach.

W życiu nie trzeba bać się wyzwań. Bo siła jest w nas! Należy wierzyć w siebie!

Może Ci się również spodoba