Gra miejska „Deutsch in Płock”

8 czerwca 2022 roku została zorganizowana dla uczniów klas VII-VIII językowa gra miejska. Imprezę została przygotowana przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku i Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Płock przy współpracy Muzeum Mazowieckiego w Płocku, Muzeum Żydów Mazowieckich w Płocku, Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego, Liceum Ogólnokształcącego im. Marsz. St. Małachowskiego w Płocku, III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Dąbrowskiej w Płocku, Zespołu Szkół nr 1 w Płocku, Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie, Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, NoveKino Przedwiośnie w Płocku, Domu Darmstadt w Płocku, Lodziarni Familijna w Płocku, Ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie i Goethe-Institut w Warszawie.

Drużyny trzy lub czteroosobowe ze szkół podstawowych wraz z opiekunami rozwiązywały osiem zadań w różnych miejscach Płocka w obrębie Starego Miasta. Punktem spotkania dla animatorów i uczestników był Dom Darmstadt, natomiast podsumowanie odbyło się w LO im. Marsz. St. Małachowskiego, gdzie rozdano nagrody dla najlepszych drużyn i złożono wszystkim podziękowania.

Przedstawiciele naszej Szkoły – Dominika Jarosz (kl. III LO2) i Wojciech Kowalczyk (kl. III LO1) wraz z panią Marzeną Sosińską pełnili dyżur w Muzeum Żydów Mazowieckich, gdzie nadzorowali wykonanie zadań językowych przez siódmo i ósmoklasistów.

W grze wszyscy byli zwycięzcami – liczyła się współpraca i dobra zabawa.

Bardzo dziękujemy i zapraszamy na kolejna edycję.

Może Ci się również spodoba