Delegacja Zespołu Szkół złożyła kwiaty pod pomnikiem – głazem

„Zgoda Sejmu to sprawiła Że nam wolność przywróciła Wiwat! Krzyczcie wszystkie stany Niechaj żyje Król kochany!” – głoszą słowa Poloneza Trzeciego Maja, piosenki powstałej już w 1791 roku. Podkreślają one rolę króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w tworzeniu ustawy. To właśnie on przygotował projekt nowej konstytucji. Towarzyszyli mu w tym dziele Stanisław Małachowski, Stanisław Staszic, Hugo Kołłątaj, Ignacy Potocki. 230 rocznica uchwalenia przez Sejm Wielki Ustawy Rządowej, zwanej Konstytucją 3 Maja została uczczona złożeniem symbolicznej biało – czerwonej wiązanki kwiatów przez delegację Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie. Także z okazji tej rocznicy, biorąc pod uwagę rolę Patrona Naszej Szkoły w stworzeniu tego dokumentu, został ogłoszony Konkurs Dyrektora Szkoły pt. „ Które zapisy Konstytucji Trzeciego Maja są ważne dla współczesnego społeczeństwa?”

Może Ci się również spodoba