Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024, pożegnanie klasy III B oraz Gala Erasmus +

Czerwiec to wyjątkowy miesiąc dla wszystkich uczniów i nauczycieli, który tradycyjnie przynosi wiele radości, ale i wzruszeń. Dynamika roku szkolnego rządzi się swoimi prawami i dziś – w ostatnim dniu nauki – uczniowie klas młodszych rozpoczęli upragnione wakacje. Najlepsi odebrali świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe oraz Dyplomy Wzorowego Ucznia. Były serdeczne gratulacje od Pani Dyrektor Jadwigi Ireny Milewskiej, wychowawców i nauczycieli.

Klasy I TK – wychowawca Pan Bartosz Chyra oraz I TPG – wychowawczyni Pani Elżbieta Ostrowska zostały nagrodzone za najlepszą frekwencję przez Radę Rodziców, którą reprezentowała Pani Iwona Korpowska oraz Stowarzyszenie Razem Możemy Więcej. Klasy wybiorą się na wspólne wyjście na pizzę. Pan Piotr Pietracho oraz Pani Eliza Bałdyga wręczyli nagrody w cieszącym się bardzo dużym zainteresowaniem turnieju e-sportowym – najlepsi otrzymali vouchery na wspólne wyjście do pizzerii. Sponsorem nagród była Rada Rodziców. Pani Maria Olszewska wręczyła nagrody dla wytrwałych czytelników, którzy przez cały rok systematycznie uczestniczyli w konkursie bibliotecznym. Z radością przyjęliśmy wiadomość, że uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w konkursie na spot profilaktyczny w ramach kampanii „Nie hejtuję – reaguję” organizowanym przez Komendę Wojewódzką z siedzibą w Radomiu. Młodzieżą opiekowały się Panie Julita Adamska oraz Elżbieta Młodziejewska. Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody z rąk policjantów – Pani Marleny Szymczak oraz Pana Pawła Kowalskiego.

Dla klasy III Branżowej Szkoły I Stopnia ten dzień był wyjątkowo uroczysty – nadszedł bowiem moment pożegnania – ze szkołą i szkolnymi obowiązkami, nauczycielami, kolegami i koleżankami. Pan Tomasz Obidowski – wychowawca – ze wzruszeniem po raz ostatni odczytał listę swojej klasy, a następnie wraz z Panią Dyrektor wręczyli świadectwa ukończenia szkoły. W imieniu Absolwentów głos zabrali Izabela Mańkowska i Mateusz Malik, podziękowali swoim nauczycielom, kolegom i koleżankom za śmiech i łzy, dobre i te nieco gorsze chwile – za piękny pejzaż doświadczeń, które zbudowały ich jako dorosłych, wrażliwych ludzi. Dawid Kacprzak, Zuzanna Buczyńska i Julia Dylik – zarząd Samorządu Uczniowskiego – złożyli Absolwentom najlepsze życzenia powodzenia w dorosłym życiu. Była nagroda dla wychowawcy klasy oraz wyróżnienia dla Absolwentów – za reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym oraz za pracę w wolontariacie. Nagrodę za najlepszą frekwencję dla ucznia klasy III B – Mateusza Malika ufundowało stowarzyszenie IUVENES – w imieniu Pani Prezes Joanny Matuszewskiej wyróżnienie wręczył Pan Rafał Machała. Specjalne podziękowania i upominki dla grupy hotelarzy wręczyły Panie Elżbieta Błaszczyk, Ludmiła Koprowicz oraz Agata Sztygiel. Swoich starszych kolegów i koleżanki pożegnali akcentem artystycznym uczniowie klasy II K wraz z wychowawczynią Panią Kingą Lewandowską.

Pani Dyrektor Jadwiga Irena Milewska pogratulowała wszystkim uczniom odniesionych sukcesów edukacyjnych oraz życzyła pięknych, niezapomnianych, a przede wszystkim bezpiecznych podróży po wakacyjnych szlakach.

Ważnym punktem dzisiejszego dnia była także gala podsumowująca praktyki zawodowe naszych uczniów, które wiosną odbyli w Grecji. Gala Erasmus + przybliżyła społeczności Zespołu Szkół niezapomniane chwile, które nasi uczniowie spędzili w malowniczej Grecji – prezentacje i filmiki przeniosły nas do pięknych śródziemnomorskich krajobrazów, a także przybliżyły rodzaj i strukturę odbywanych praktyk zawodowych.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024 prowadziła Pani Anna Dybiec – Wicedyrektor Szkoły, za sprawne przeprowadzenie Gali Erasmus + odpowiedzialna była Pani Agata Chyra – koordynatorka tegorocznej edycji programu.

Cała społeczność Zespołu Szkół złożyła także gratulacje i kwiaty na ręce Pani Dyrektor Jadwigi Milewskiej, która po raz drugi wygrała konkurs na dyrektora naszej szkoły.

Dla całej społeczności Zespołu Szkół najlepsze życzenia słonecznych i beztroskich wakacji, wypoczywajcie i dbajcie o siebie!

M. Mofina-Olejnik

Autorka zdjęć: Beata Żabka

Może Ci się również spodoba