DEUTSCH PLUS – SPOTKANIE Z NIEMIECKOJĘZYCZNĄ STUDENTKĄ

        W roku szkolnym 2019/2020 nasze Liceum Ogólnokształcące znalazło się w prestiżowej sieci szkół „Deutsch Plus” / „Niemiecki plus”, którą Goethe-Institut w Warszawie przygotował by wspierać szkoły w działaniach na rzecz języka niemieckiego. Projekt „Deutsch Plus”  został objęty patronatem Ambasady Niemiec w Warszawie.

Wyróżniono nas plakietką tego projektu. Goethe-Institut przygotował bardzo szeroką ofertę różnych działań, które mogą realizować szkoły. Jednym z nich była wizyta „aktywistki”, która pojawiła się w murach naszej szkoły. Antonia Nowak, młoda osoba pochodząca z Niemiec, zaprezentowała naszym uczniom niemiecką kulturę, opowiedziała o swoim życiu i o najbardziej aktualnym obrazie Niemiec w formie prezentacji i interaktywnej zabawy. Młodzież miała możliwość zadawania pytań dotyczących studenckiego życia w Niemczech i przetestowania wiedzy gościa o Polsce. To spotkanie było wyjątkową okazją do kontaktu z „żywym językiem”. Uczestnicy tych warsztatów otrzymali upominki od organizatora projektu. Na koniec licealiści podziękowali za wyjątkową lekcję języka niemieckiego.