Wizyta przedstawiciela firmy NOVOL – partnera w projekcie „Akademia Renowacji”

W dniu 15 marca 2018 roku gościliśmy w naszej szkole Pana Adama Niedźwieckiego –  przedstawiciela firmy NOVOL. NOVOL  to licząca się na europejskim rynku firma zajmująca się produkcją materiałów dla lakiernictwa samochodowego. W ramach kilku linii produktowych NOVOL oferuje chemię do renowacji powłok lakierniczych: od szpachli uniwersalnych o szerokim zastosowaniu, przez szpachlówki o specjalistycznym przeznaczeniu, po podkłady akrylowe, lakiery bazowe, bezbarwne lakiery oraz pełną paletę materiałów uzupełniających. Wspólnie z firmą NOVOL uczestniczymy w projekcie w ramach „Akademii Renowacji”, którego celem jest odnawianie zabytkowych pojazdów. Uczniowie naszej szkoły, na  targach Retro Motro Show 2017,  podjęli się odrestaurowania otrzymanego z fundacji Zbyszka Koprasa motoroweru Romet 750. Podczas spotkania z Panem Adamem Niedźwiedzkim, w którym uczestniczyła wicedyrektor ZS im. St. Staszica w Gąbinie Pani Maria Elżbieta Błaszczyk oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych uzgodniony został wstępny harmonogram dalszych wspólnych działań. Pole do wzajemnej współpracy jest szerokie. Następne wspólne projekty już wkrótce.