Wycieczka uczniów na targi motocyklowe Warsaw Motorcycle Show 2018

Uczniowie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie w dniu 2 marca 2018 roku uczestniczyli w wycieczce do największego centrum targowo-kongresowego w Europie Ptak Warsaw Expo,  na targach  motocyklowych Warsaw Motorcycle Show 2018. W jednym miejscu  mogliśmy zobaczyć  piękny i szybki świat motocykli. Wiele pojazdów to nie tylko środki lokomocji, to dzieła sztuki. Na każdym kroku widać indywidualność, dbałość o szczegóły oraz ogromne zaangażowanie ich właściciele w stworzenie niepowtarzalnych cudów techniki.   Targi skierowane były zarówno do branży motoryzacyjnej, jak i wszystkich miłośników jednośladów. Oprócz samych pojazdów na targach zobaczyliśmy  też części do motocykli, sprzęt i wyposażenie, a także odzież motocyklową i gadżety. Wystawa została podzielona na strefy: Importerów, Retro, Custom, Klubów i Zrzeszeń Motocyklowych i Edukacyjną. W Strefie Edukacyjnej profesjonaliści poprowadzili  szkolenia z zakresu bezpieczeństwa jazdy i udzielania pierwszej pomocy, w których staraliśmy się w miarę możliwości uczestniczyć. Na targach swoje osiągnięcia zaprezentowali  studenci z teamów: E-moto AGH z Akademii Górniczo-Hutniczej oraz WUT Racing z Politechniki Warszawskiej.

Mieliśmy niepowtarzalną okazję zobaczyć premiery najlepszych światowych marek, m.in. Yamaha, BMW, Harley-Davidson, KTM, Triumph, Husqvarna i Kawasaki, spotkać się  z zawodnikami motorsportu i znanymi wielbicielami jednośladów. Ponadto w tym samym miejscu i czasie miał miejsce  zlot motocyklowy, prezentacje klubów i stowarzyszeń motocyklowych z całego kraju. Pośród uczniów Zespołu Szkół jest wielu wielbicieli jednośladów, którzy we własnych domach przywracają świetność  motocyklom z epoki swoich rodziców dziadków –  WSK, Java, Junak. Targi dały im możliwość spotkać się profesjonalistami w tym zakresie.

Podczas wycieczki uczniami opiekowali się nauczyciele: Elżbieta Błaszczyk, Ludmiła Koprowicz, Leszek Kędzia i Grzegorz Cichosz.