Wizyta w Muzeum Narodowym Krzycząc: Polska! Niepodległa 1918

 

W środę 12 grudnia uczniowie klas I LO, I TH/TK, II TH/TK/TI, III TI oraz III TK wraz z opiekunami Panią Marią Olszewską, Kingą Leandowską, księdzem Patrykiem Zawadzkim i Grzegorzem Cichoszem wzięli udział wycieczce do Muzeum Narodowego w Warszawie.

 Jej celem było uczczenie  100-lecia odzyskania Niepodległości.

Wystawa czasowa  Krzycząc: Polska Niepodległa 1918 prezentuje  walkę o niepodległość Polski uwiecznionej na obrazach i w portretach Wojciecha Kossaka, Stanisława Fabijańskiego, Władysława Wankie, Leopolda Gottlieba, oraz Leona Wyczółkowskiego .

Jej głównym założeniem jest skonfrontowanie przedstawień wydarzeń historycznych i politycznych – z przemianami polskiej sztuki na progu Niepodległości.

Wątkom niepodległościowym i patriotycznym wystawy  towarzyszy prezentacja nowych, dynamicznie rozwijających się tendencji artystycznych, które również będą w przyszłości kształtowały nowoczesne oblicze odrodzonej Rzeczypospolitej.

Uczniowie zgodnie przyznali, że poszczególne elementy wystawy robiły na nich wielkie wrażenie.

Pobyt w Warszawie to również innego rodzaju rozrywka , która  dla niektórych jak się okazała wyzwaniem, uczniowie wzięli udział w lekcji W-F w parku trampolin w Hangarze 646.

W drodze powrotnej ciesząc się miłą atmosferą już planowaliśmy kolejny wyjazd wiosną. Warto podkreślić, że w przygotowanie wyjazdu czynnie włączyły się uczennice klasy I TH oraz III TI. Dzięki ich pracy w wycieczce mogli wziąć udział wszyscy chętni uczniowie z różnych klas a organizacja przebiegła bardzo sprawnie.

Opracowała: Kinga Lewandowska