WARSZTATY W LEROY MERLIN W PŁOCKU

W dniu 10 stycznia 2018 roku uczennice pierwszej i drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego wzięły udział w warsztatach organizowanych przez Leroy Merlin w Płocku dla szkół.  Licealistki realizują projekt edukacyjny i uczestniczą w konkursie „Niemiecki ma klasę / Deutsch hat Klasse”, który przygotował Goethe-Institut w Warszawie. Patronat honorowy nad projektem objęła Minister Edukacji Narodowej, a partnerem projektu jest Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. Instytucją wspierającą projekt jest Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec.

Licealistki zaprojektowały zmiany w sali języka niemieckiego, które sprawią, że przebywający w niej uczniowie i nauczyciel będą czuć się komfortowo, a aranżacja klasy ułatwi naukę. W planach zespołu pojawił się pomysł na przygotowanie półek na książki uczniowskie. Okazało się, że w Leroy Merlin w Płocku można taki pomysł zrealizować. W grudniu został przekazany pracownikom marketu projekt tych półek, a w styczniową środę spotkaliśmy się w „Twórczej pracowni LM”, gdzie mogliśmy wykonać nasze mebelki z przygotowanych przez stolarnię płyt i innych elementów. Każda dziewczyna uczestnicząca w warsztatach mogła wziąć do ręki wkrętarkę i przyczynić się do urzeczywistnienia pomysłu zespołu.  Pracownicy Leroy Merlin byli bardzo pomocni i służyli nam radą. Wykonane półki i ramę, które powstały podczas zajęć w pracowni, otrzymaliśmy bezpłatnie.   

Bardzo dziękujemy za wyjątkową lekcję, podczas której mogliśmy nauczyć się podstaw montażu prostych mebli, kreatywności i pracy zespołowej.