Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga!

26 lutego br. trzyosobowa delegacja uczniów naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor i Pedagogiem Szkolnym miała przyjemność uczestniczyć w powiatowej, międzyszkolnej, młodzieżowej debacie pt. Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga!  

Debata odbyła się w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie, w ramach Kampanii „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga!”, organizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie. Wstępem do debaty był spektakl na podstawie … życia „Jaś i Małgosia”, wykonany przez uczniów Gimnazjum im. Cypriana Kamila Norwida w Bielsku. Podczas debaty wszyscy uczestnicy wypowiadali się na temat profilaktyki uzależnień oraz alternatywnych sposobów spędzania czasu, wolnego od narkotyków i dopalaczy. Ciekawą propozycją była „Ucieczka w … mechatronikę” przedstawiona przez uczniów Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy nad Bzurą w Wyszogrodzie.

Debata była przedsięwzięciem udanym, miło spędziliśmy czas, w przerwie częstowaliśmy się pysznymi kanapkami i cieplutką herbatką.