Goście z Azji z wizytą w Zespole Szkół w Gąbinie

     W dniu 25 września 2018 r. naszą szkołę odwiedziło dwoje studentów z Azji: Ritika Pal z Indii oraz Narong Hong Chan z Kambodży, którzy przyjechali do gminy Gąbin na zaproszenie nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Czermnie. Wizyta nieprzypadkowo miała miejsce w przeddzień obchodów Dnia Języków Obcych.                                         

   Celem spotkania z uczniami liceum i technikum było przybliżenie najważniejszych informacji na temat kultury, tradycji, religii i demografii obu państw. Niezwykle ciekawe multimedialne prezentacje krajów poprzedzone zostały krótkim wstępem, w którym nasi goście opowiedzieli kilka słów o swoim życiu prywatnym, rodzinie, zainteresowaniach czy studiach i pracy. Podczas wykładów, poprowadzonych w języku angielskim, nasi uczniowie dowiedzieli się wielu zaskakujących faktów dotyczących popularnych świąt, dań, mody, a także problemów społecznych Indii i Kambodży.     

  Swoją obecnością Ritika i Naro uświetnili także kilka lekcji języka angielskiego prowadzonych przez panią Agatę Chyrę. Dzięki tym spotkaniom nasza młodzież nie tylko mogła przećwiczyć swoje umiejętności w zakresie posługiwania się językiem angielskim, ale także nauczyła się zwrotów i gestów używanych w Indiach i Kambodży na  powitanie. Jednak przede wszystkim uświadomiła sobie, że język angielski jest czynnikiem zbliżającym do siebie ludzi z najodleglejszych stron świata.  

Opracowała: Agata Chyra