„Wielka Księga patriotyczna”. Warta czytania i posiadania

Szkoła nasza otrzymała w darze, z okazji Jubileuszu 70-lecia Szkolnictwa Zawodowego, cenny dar. Jest to „Wielka Księga patriotyczna”. Limitowany nakład, przepiękna okładka, oraz treści  w niej zawarte sprawiają, że to unikatowe wydanie jest perłą w szkolnym księgozbiorze.

Do księgi  dołączone są 2 płyty CD pt. „Najpiękniejsze pieśni patriotyczne” zawierające łącznie 20 utworów z najpopularniejszymi pieśniami patriotycznymi i religijnymi w wykonaniu chóru Polish Chamber Voices. Pieśni zostały nagrane w niezwykłym miejscu, jakim jest kaplica św. Józefa na Halach przy Jasnej Górze w Częstochowie. Na płytach gościnnie wystąpił również aktor Adam Hutyra, deklamujący wiersze o miłości do Ojczyzny.

Ta monumentalna antologia patriotyzmu, licząca sobie 1344 strony ma na celu ukazanie naszym rodakom zdrowej dumy z bycia Polakami. To niezwykle cenna i wartościowa książka. Jest ona nie tylko zapisem dziejów i kultury Polski, jest również hołdem złożonym wszystkim Polakom, dla których „Bóg, Honor i Ojczyzna” stanowiły najcenniejszą wartość.