Nasi uczniowie z wizytą w TEATRZE DRAMATYCZNYM W PŁOCKU

TEATR DRAMATYCZNY  W PŁOCKU

        Dnia 28.01.20r.  klasy:   I LO, I TK1/TH1  i I TK wraz z opiekunami panią Marzeną Sosińską, panią Marią Olszewską i panią Marzanną Szafrańską, byli na wyjeździe  dydaktycznym- integracyjnym w Teatrze Dramatycznym  im. J. Szaniawskiego  w Płocku.

       Obejrzeliśmy spektakl „ Rodzina”  – czyli satyryczną wizję Polski, w której nikt nie jest tym, kim się wydaje.

Rodzina to sztuka Antoniego Słonimskiego, słynnego Skamandryty, wpływowego komentatora rzeczywistościznanego z ciętego języka i ostrego dowcipu. To satyryczna wizja Polski rozpiętej między dwoma totalitaryzmami. Mimo, że napisana w 1933 roku, jest piekielnie aktualna.

Słonimski śmieje się ze wszystkiego i wszystkich: z pustoty politycznych frazesów, mętnych postaw filozoficznych rasizmu i komunizmu, wszelkiej maści maniactwa i szowinistycznej schizofrenii. Dowcipny dialog bohaterów zaliczyć można do najcelniejszych w polskiej literaturze. Komu to przeszkadzało? Tym wszystkim, którzy boją się śmiechu z siebie samych.

       Spektaklowi towarzyszyło  spotkanie teatralno–pedagogiczne dla młodzieży, którego tematem była wspólnota. Warsztaty toczyły  się wokół tego, co wspólne, ale też wokół tego, co nas różni, a jednocześnie nie wyklucza porozumienia.

Młodzieży bardzo podobały się  zarówno warsztaty teatralne jak i spektakl.

         Dzięki  ogromnemu zaangażowaniu pani  Marzanny Szafrańskiej spektakl „Rodzina” obejrzało blisko 180 uczniów z 9 klas naszej Szkoły wraz z opiekunami   i tylu samo wzięło udział w warsztatach teatralnych.

        Składamy podziękowania  pani Monice Mioduszewskiej- Olszewskej z Teatru  za poprowadzenie super warsztatów oraz  naszej pani  dyrektor Jadwidze  Milewskiej za sfinansowanie wynajmu autokaru.