Zbiórka charytatywna klubu ośmiu

Jak co roku  nasza szkoła wsparła akcję charytatywną  Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”. Tegoroczna akcja miała na celu pomoc 23-letniemu Błażejowi Wołoszczak, który pomimo padaczki lekoodpornej, dzięki wszczepieniu stymulatora nerwu błędnego ma możliwość prowadzenia zwykłego życia nastolatka. Błażej wymaga rehabilitacji w domu ćwiczeniami na specjalistycznym rowerze wspomagającym pracę mięśni nóg tj. stacjonarnym typu Orbitrek. Koszt sprzętu to około 10 000 zł, dlatego od ofiarności i wrażliwości ludzi dobrej woli zależy ułatwienie Błażejowi rehabilitacji.

Na przełomie września i października wolontariusze Klubu Ośmiu – Młodzieżowego Wolontariatu w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica przeprowadzili zbiórkę pieniędzy. Koordynatorem przedsięwzięcia była pani Kamilla Krakowska. Każda osoba związana ze szkołą mogła się przyłączyć i poprzez zakup cegiełki – pomocy naukowej wesprzeć podopiecznego Fundacji.

Udało nam się zebrać kwotę 154 złotych. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i pozostałym pracownikom naszej szkoły za przyłączenie się po raz kolejny do akcji „Szkoło – Pomóż  i Ty”.