UCZENNICA TECHNIKUM NA OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ W WARSZAWIE

W ostatnim tygodniu kwietnia Weronika Tarka, uczennica kl. I TI uczestniczyła w przesłuchaniach I edycji Ogólnopolskiej VII Konkursu Piosenki Niemieckojęzycznej DACHL – Lieder – Wettbewerb w Warszawie. Organizatorami są Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Warszawa, Zespół Szkół nr 112 w Warszawie oraz Polsko-Niemiecka Szkoła Spotkań im. Willy`ego Brandta w Warszawie. Konkurs objęła honorowym patronatem Pierwsza Dama – RP Pani Agata Kornhauser-Duda. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych z całej Polski. Celem Konkursu jest m. in. propagowanie znajomości kultury języka niemieckiego wśród dzieci i młodzieży, podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności językowych, rozwijanie wrażliwości estetycznej. Nasza przedstawicielka zaśpiewała piosenkę zespołu ABBA „Mamma Mia” i znalazła się w gronie najładniej śpiewających uczestników tegorocznej edycji Konkursu. Jedną z nagród specjalnych był udział w warsztatach wokalnych, które odbyły się drugi piątek maja w Willy-Brandt-Schule w Warszawie połączonych z nagraniem płyty i teledysku z hymnem konkursu „Singen macht Spaβ”. Wyróżnieni uczestnicy konkursu zaśpiewali pięknie słowa zarówno po niemiecku jak i po polsku:

Nie liczy się miejsce i czas,

kiedy śpiewasz,

cały świat w mig na lepsze się zmienia.

Niech wspólny śpiew wejdzie nam w krew.

W nim piękno jest i moc, co jednoczy nas.”

Gratulujemy wszystkim uczestnikom warsztatów.