IV miejsce na Mazowszu w Wojewódzkim Finale XXII Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

24 maja 2018 roku, w siedzibie Automobilklubu Polski przy ul. Powstańców Śląskich 127 odbył się XXII Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczestniczyło w nim 12 drużyn z województwa mazowieckiego. Drużyna naszej szkoły w składzie: Adam Dudkiewicz, Patryk Kołodziejski i Mateusz Petrykowski – uczniowie klas IV i III technik pojazdów samochodowych, zajęła IV miejsce po wyrównanych zmaganiach.

Celem Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego było popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym, propagowanie i podnoszenie kultury motoryzacyjnej, działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym,  rozpowszechnianie wiedzy z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej oraz  kształtowanie  pozytywnych wzorców zachowań uczestników ruchu drogowego.

W miłej i sportowej rywalizacji spędziliśmy kilka godzin. Uczestnicy Turnieju współzawodniczyli w następujących kategoriach: test z przepisów ruchu drogowego, test z historii motoryzacji, jazdy sprawnościowej motorowerem, jazda samochodem – test Stewarda, pierwsza pomoc  przedmedyczna, obsługa i przygotowanie pojazdu (samochód, skuter, motocykl). Nasza drużyna doskonale rywalizowała z najlepszymi, a IV miejsce jest najlepszym osiągnięciem szkoły w historii Turnieju.

Przygotował Adam Zwarycz