Udział w IV edycji konkursu Polskiego Czerwonego Krzyża na „Największego Zbieracza Złota”

Tegoroczna edycja „Gorączki Złota PCK” dobiegła końca. Celem kampanii było pozyskanie funduszy na dofinansowanie wypoczynku letniego, organizowanego przez PCK dla najbiedniejszych dzieci z Płocka i powiatu płockiego, na dofinansowanie zajęć prowadzonych w okresie wakacyjnym, na wyprawki szkolne dla najbiedniejszych dzieci, jak
i promocja idei wolontariatu w środowisku dziecięco-młodzieżowym. Nasza szkoła również włączyła się do tego przedsięwzięcia i przez trzy miesiące zbieraliśmy monety o nominałach 1,2 i 5- groszowych.

Cieszymy się bardzo, że prowadzona po raz drugi przez Klub Ośmiu – Młodzieżowy Wolontariat  akcja znalazła zainteresowanie w środowisku szkolnym.

Bardzo dziękujemy wszystkim  uczestnikom akcji – uczniom, nauczycielom oraz pozostałym  pracownikom szkoły, którzy  angażując się w to działanie przyczynili się do pomocy na rzecz potrzebujących dzieci.

18 czerwca br. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu dla szkół i przedszkoli na „Największego Zbieracza Złota”. Miło nam poinformować, że zebraliśmy monety o łącznej wadze 15 kilogramów i tym samym zajęliśmy drugie miejsce w kategorii szkoły ponadgimnazjalne w IV edycji konkursu Polskiego Czerwonego Krzyża na  „Największego Zbieracza Złota”.

Za każdą „złotą” monetę gorąco wszystkim dziękujemy!!!

 

opracowanie: Kamilla Krakowska