W stronę dobrej przyszłości

W dniach 12-16 listopada, w ramach 11 edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, młodzież naszej szkoły uczestniczyła w dwóch projektach: „Poznanie systemu edukacji zawodowej – szansą na lepszą przyszłość” oraz „Pigułka witalności i sztuka perswazji – szansą na powodzenie III”. Projekty zostały sfinansowane ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.

W ramach projektów dbyły się na terenie naszej szkoły warsztaty z zakresu przedsiębiorczości oraz konkursy „Mój zawód – moja decyzja” i „Mój pomysł – moim sukcesem”. Nagrodą dla dwudziestu finalistów konkursów był udział w kursie „Job coaching”.

W grupie finalistów pierwszego konkursu znaleźli się uczniowie klasy III LO: Natalia Gontarek, Andżelika Różańska, Patrycja Krysztofiak, Zuzanna Rojek.

Do finału drugiego konkursu zakwalifikowali się uczniowie klasy I LO: Andżelika Dobaczewska, Mateusz Opalewski, Klaudia Król.

Podsumowanie projektów, szkolenie „Cob coaching” oraz wręczenie nagród rzeczowych i Certyfikatów odbyło się 8 grudnia w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Warszawie Centrum Kształcenia w Płocku. Spotkanie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych powiatu płockiego, biorącej udział w projektach i konkursach, oprócz edukacyjnego miało też wymiar towarzyski. Nasza młodzież mogła poznać uczniów innych szkół, ciekawie i twórczo spędzić czas, zaprezentować swoje mocne strony. Efekty w postaci dobrze przemyślanej kariery zawodowej przyjdą później. Pierwsze kroki w stronę dobrej przyszłości nasi uczniowie już poczynili.

Alicja Jakubowska