MOTOGRAWITACJA – BEZPIECZNE PRZEJŚCIE

MOTOGRAWITACJA – BEZPIECZNE PRZEJŚCIE 2019

W dniu 2 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie odbyła się impreza objęta patronatem Starosty Płockiego pod hasłem „MOTOGRAWITACJA – bezpieczne przejście”, która skierowana była dla młodzieży szkół średnich, gimnazjów oraz szkół podstawowych powiatów płockiego i gostynińskiego. Na program Motograwitacji składały się prelekcje policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku, strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach. Duże zainteresowanie swoim wykładem wśród audytorium wzbudził Pan Jerzy Foltyn – ustanowiony przy Sądzie okręgowym w Płocku Biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Młodzież oraz zaproszeni goście z zaciekawieniem wysłuchali prelekcji Pana Jarosława Machały przedstawiciela Michelin Polska, który w bardzo obrazowy sposób przedstawił proces wytwarzania opon oraz ich wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Kulminacyjnym punktem imprezy było podpisanie listu intencyjnego pomiędzy Panią Danutą Kowalkowską – Fiłoniuk Dyrektorem Zespołu Szkół im. St. Staszica w Gąbinie i Panem Krzysztofem Olejniczakiem – Dyrektorem Pionu Promocji Firmy Novol. Nasza szkoła aktywnie uczestniczy w projektach organizowanych przez Novola, szkoleniach, konferencjach, konkursach. Z firmy Novol głos zabrał Pan Adam Niedźwiecki, który od wielu lat wspiera nas w realizacji projektów z zakresu renowacji pojazdów, jest naszym „opiekunem” z ramienia Novola. Bardzo licznie stawiła się młodzież z zaproszonych szkół. Podczas imprezy przeprowadzony został konkurs z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego. Poziom uczestników konkursu był bardzo wyrównany, świadczy o tym fakt, że o trzecim miejscu zadecydował czas odpowiedzi. W konkursie uczestniczyły dwuosobowe reprezentacje 10 szkół. Pierwsze miejsce wywalczył zespół ze Szkoły Podstawowej w Słubicach w składzie Maja Pych i Jakub Kaliński. Drugie miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej z Piotrkówka w składzie Dawid Lenarcik i Adam Pietrzak. Na trzecim miejscu uplasował się zespół ze Szkoły Podstawowej w Sannikach w składzie Aleksandra Lachowicz i Zuzanna Cieślak. Wszystkim laureatom gratulujemy wiedzy. Cenne nagrody ufundował Starosta Płocki Pan Mariusz Bieniek.

Bardzo atrakcyjne były pokazy sprzętu ratowniczego zaprezentowane przez strażaków z OSP  w Słubicach. Swój sprzęt zaprezentowała firma Zyg-Pol Zygmunt Puternicki, świadcząca usługi z zakresu pomocy drogowej i ratownictwa drogowego. Do dyspozycji uczestników Motograwitacji było również stanowisko przygotowane przez firmę Novol. Poczęstunek dla gości przygotowały uczennice Technikum Hotelarskiego naszej szkoły pod kierunkiem Pani Ludmiły Koprowicz.

Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wyjątkowego przedsięwzięcia składamy serdeczne podziękowania. Następna edycja za rok. Już dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszamy.