Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

23 lutego obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Według Światowej Organizacji Zdrowia, depresja jest czwartą co do częstości występowania chorobą na świecie. W czasie pandemii dwukrotnie wzrosła liczba Polaków chorych na depresję.

Depresja to CHOROBA, a nie chwilowa słabość, która sama minie… Depresja to ciągły smutek, stałe poczucie winy, brak motywacji do działania, niska samoocena, myśli samobójcze, zaburzenia snu, apetytu, koncentracji, bóle mięśni, brzucha, głowy..

DEPRESJA to CHOROBA, którą się leczy, a nie pozostawia samą sobie. Leczenie depresji to skuteczna psychoterapia, farmakoterapia, wsparcie rodziny i najbliższych..

Nie lekceważ objawów jeśli u Ciebie występują. Powiedz o nich rodzinie, przyjacielowi, wychowawcy, pielęgniarce szkolnej. Zgłoś się do psychologa, pedagoga. Na pewno znajdzie się ktoś, kto Ci pomorze. Nie jesteś sam.

Nie bądź obojętny – REAGUJ ‼️

Jeśli nie jesteś gotowy by o tym rozmawiać z kimś bliskim, skorzystaj z pomocy telefonicznej bądź on-line.

116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

(22) 594 91 00 – Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji

800121212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

Forum Przeciw Depresji

Stop Depresji

www.wyleczdepresje.pl

www.twarzedepresji.pl

#REAGUJ#WSPIERAJ#BĄDŹ

Może Ci się również spodoba