„Mnie ta ziemia od innych droższa…”

Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie wzięli udział w konkursie „Mnie ta ziemia od innych droższa…” dla szkół powiatów gostynińskiego, płockiego i sierpeckiego. Ze względu na wyjątkową sytuację nie zorganizowano uroczystości wręczenia nagród, lecz ogłoszono wyniki X edycji na stronie internetowej Książnicy Płockiej. Celem konkursu, organizowanego przez Książnicę Płocką im. Władysława Broniewskiego i III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku pod honorowym patronatem Starosty Płockiego i Prezydenta Miasta Płocka, było propagowanie twórczości Władysława Broniewskiego. Wśród kategorii konkursowych znalazły się: tłumaczenie wiersza Broniewskiego na języki angielski, niemiecki i włoski, esej interpretacyjny, słuchowisko inspirowane poezją Broniewskiego oraz piosenka poetycka.

W kategorii tłumaczenie wierszy Władysława Broniewskiego na język niemiecki wpłynęło sześć prac ze szkół ponadpodstawowych. Jurorzy nagrodzili dwoje naszych uczniów: trzecim miejscem Adama Wajszczaka (kl. I TPG) i pierwszym Klaudię Szewczyk (kl. III LO). Adam przygotował niemiecką wersję wiersza „Do…”, a Klaudia „Wieczorem”. Pani Aleksandra Żabka-Przeradzka wspierała merytorycznie ucznia klasy pierwszej, a pani Marzena Sosińska uczennice klasy trzeciej. Dziękujemy za propagowanie twórczości Władysława Broniewskiego.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Może Ci się również spodoba