Gra miejska „Deutsch in Płock”

Dla uczniów klas VII-VIII została zorganizowana językowa gra miejska w dniu 6 czerwca 2023 roku przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku i Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Płock przy współpracy Muzeum Mazowieckiego w Płocku, Muzeum Żydów Mazowieckich w Płocku, Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego, Liceum Ogólnokształcącego im. Marsz. St. Małachowskiego w Płocku, III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Dąbrowskiej w Płocku, Zespołu Szkół nr 1 w Płocku, Zespołu Szkół  Centrum Edukacji im. I. Łukasiewicza w Płocku, Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie, Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, NoveKino Przedwiośnie w Płocku, Domu Darmstadt w Płocku, Lodziarni Familijna w Płocku, Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie oraz wydawnictw PWN, Nowa Era i Draco.

Drużyny czteroosobowe ze szkół podstawowych wraz z opiekunami rozwiązywały dziewięć zadań w różnych miejscach Płocka w obrębie Starego Miasta. Punktem spotkania dla animatorów i uczestników był Dom Darmstadt, natomiast podsumowanie odbyło się w Mediatece eMka Książnicy Płockiej, gdzie rozdano nagrody dla najlepszych drużyn i złożono wszystkim podziękowania.

Przedstawiciele naszej Szkoły – Dominika Jarosz (kl. IV LO2) i Michał Dylik (kl. III LO) wraz z panią Marzeną Sosińską pełnili dyżur w Muzeum Żydów Mazowieckich, gdzie nadzorowali wykonanie zadań językowych przez siódmo- i ósmoklasistów.

W grze wszyscy byli zwycięzcami – liczyła się współpraca i dobra zabawa.

Bardzo dziękujemy i zapraszamy na kolejna edycję.

Więcej zdjęć na stronie MSCDN 

Może Ci się również spodoba