Ślubowanie uczniów klas pierwszych

2 października 2023 r. miało miejsce podniosłe wydarzenie, jakim było ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Ceremoniał Pocztu Sztandarowego przeprowadziła Pani Paula Stelmaszczyk, po czym odśpiewano hymn państwowy. Zebranych powitała Pani Dyrektor Jadwiga Milewska, kierując do pierwszoklasistów szczególnie ciepłe słowa, gratulując im wyboru szkoły i w myśl słów Jana Pawła II: „Każdy z Was, młodzi Przyjaciele, znajduje w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić, jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć, jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić, nie można zdezerterować. Wreszcie, jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić, tak jak to Westerplatte. Utrzymać i obronić, w sobie i wokół siebie, obronić dla siebie i dla innych” – życzyła, by właśnie takim Westerplatte była nasza szkoła, nasz Staszic.

Następnie uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, przyrzekając rzetelnie wypełniać swoje szkolne obowiązki, zachowywać godną postawę moralną i obywatelską oraz systematycznie dążyć do rozwoju swojej osobowości.

Po części oficjalnej rozpoczęła się prezentacja klas, podczas której uczniowie wraz z Wychowawcami zaprezentowali krótką część artystyczną. Podczas prezentacji każda klasa miała możliwość przedstawienia siebie w dowolnej formie. Pierwszoklasistom gratulujemy pomysłów i odwagi – dla niektórych były to pierwsze występy na scenie.

Zapraszamy na fotorelację.

Foto: Pixel – Marta Marcinkiewicz i Maja Górecka kl. 2TPG

Może Ci się również spodoba