Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie włączył się w obchody  Światowego Dnia Rzucania Palenia

16 listopada uczniowie mieli okazję spotkać się  z przedstawicielkami Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Płocku. W łączniku szkolnym do dyspozycji młodzieży był punkt konsultacyjny, gdzie Panie przeprowadzały badanie smokolizerem sprawdzającym zawartość tlenku węgla
w wydychanym powietrzu. W celu lepszego zrozumienia negatywnych skutków używania środków psychoaktywnych uczestnicy mieli możliwość założenia narkogogli i alkogogli – specjalnych okularów, które sprawiają, że świat wygląda podobnie jak po zażyciu narkotyków lub wypiciu alkoholu. Założenie alkogogli i narkogogli skutkuje podwójnym widzeniem, problemem z ustaleniem odległości, myleniem kierunków, spowolnieniem czasu reakcji
i pogorszeniem koordynacji ruchowej, zniekształceniem widzianego obrazu. Ćwiczenia miały na celu uświadomić, że będąc pod wpływem substancji psychoaktywnych nieświadomie można wyrządzić krzywdę sobie lub innym ludziom.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy pedagoga szkolnego Pani Kamilli Krakowskiej we współpracy z psychologiem Panią Teodozją Olszewską. W spotkanie zaangażowali się również wolontariusze Klubu Ośmiu – Młodzieżowego Wolontariatu. Zachęcali do zamiany nikotyny na witaminy, częstując uczniów  jabłkami.

Może Ci się również spodoba