Współpraca z POLITECHNIKĄ WARSZAWSKĄ – filia w Płocku

W piątek 01.12.23r. uczniowie czterech klas – 2 TK, 2TM, 3TK, 4TK, kształcących się w zawodach technik pojazdów samochodowych i technik mechatronik, wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych, brali udział w laboratoriach i badaniach w Politechnice Warszawskiej.

W Instytucie Inżynierii Mechanicznej i Automatyzacji uczestniczyli w badaniach: – wytrzymałości materiałów, – struktury metali i stopów, – obróbki cieplnej i ciepło- chemicznej, – metodami Dopplera wtryskiwaczy i opryskiwaczy, – technik wytwarzania, – obróbki skrawaniem, – badania silników spalinowych, – diagnostyki systemów mechanicznych i automatyzacji, – pracowni maszyn rolniczych.

Wyjazd ten był ciekawym doświadczeniem dla wszystkich Uczestników oraz doskonałym uzupełnieniem wiedzy naszych uczniów, którą wykorzystają na egzaminie z kwalifikacji i w pracy zawodowej.

Z inicjatywy Pani Marzanny Szafrańskiej i dzięki życzliwości władz Uczelni, od ponad 20 lat nasi uczniowie mogą brać udział w laboratoriach, ćwiczeniach, badaniach oraz wykładach. To też zachęta do podjęcia studiów na najlepszej uczelni technicznej w Polsce.

Może Ci się również spodoba