Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/20223

W dniu dzisiejszym dobiegły końca zajęcia dydaktyczno – wychowawcze w roku szkolnym 2022/2023. Rozpoczęliśmy długo wyczekiwany czas letniego wypoczynku.

O godzinie 9:30 na sali gimnastycznej rozpoczęły się oficjalne uroczystości. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Iwona Sierocka – Wicestarosta Płocki, Pani Małgorzata Struzik – Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych, Pan Krzysztof Jadczak -Burmistrz Miasta i Gminy Gąbiny, Pani Marzena Jakubowska -Dyrektor DPS w Koszelewie, Pani Iwona Korpowska Zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców, Pani Joanna Matuszewska – Prezes Stowarzyszenia IUVENES oraz Pani Elżbieta Młodziejowska – Prezes Stowarzyszenia Razem Możemy Więcej.

Pani Jadwiga Milewska – Dyrektor Naszej Szkoły, w swoim wystąpieniu powiedziała: „Zebraliśmy się tu, by zakończyć rok szkolny 2022/2023 w Zespole Szkół im. S. Staszica. Zamykamy następny rozdział naszej małej historii. Były w nim jak w każdej dobrej opowieści – zarówno piękne chwile, jak i te, które mogły być odrobinę lepsze. Doświadczyliśmy momentów radości z sukcesów oraz dni rutyny, która też jest potrzebna w codziennym funkcjonowaniu. Niedawno był wrzesień, dziś już jest czerwiec. Czas ma to do siebie, że płynie niepostrzeżenie. Mija miesiąc za miesiącem, rok za rokiem a nam wydaje się, że dopiero był początek roku szkolnego. Dlatego pomyślmy przez chwilę o tych dziesięciu miesiącach. Jak wiele się w ciągu nich wydarzyło. Jak wiele razem przeżyliśmy. Zamknijmy oczy i zadajmy sobie pytanie, co każdy z nas zapamięta najbardziej z całego roku czy całej edukacji w Naszej szkole.

A teraz, czas na Gratuluję wszystkim Uczniom otrzymującym promocję do następnej klasy. Dziękuję Wam za wysiłek i zaangażowanie w zgłębianie tajników wiedzy, w zdobywanie nowych umiejętności. Gratuluję wyników w nauce oraz sukcesów wielkich i małych. Wiem, że pracowaliście z całych sił, by rozwijać się jak najlepiej. Odnosiliście sukcesy w wielu dziedzinach, co oznacza, iż Wasz potencjał i możliwości są nieocenione. Jestem przekonana, że w nowym roku szkolnym będziecie kontynuować swój rozwój. Absolwentom Życzę wytrwałości w dążeniu do celu jaki sobie stawiacie. Kochani Uczniowie! Każdy z Was jest niepowtarzalnym, wyjątkowym i wartościowym młodym człowiekiem o nieograniczonych możliwościach! Niech to przesłanie towarzyszy Wam każdego dnia, daje siłę i pozwala uwierzyć w siebie.

(…) Pamiętajcie również, że sukces nie zawsze mierzy się liczbą osiągnięć czy stopniem.

To jest podroż, a nie punkt docelowy. Ważne jest, abyście czerpali radość z procesu nauki, rozwijali się jako osoby i zachowali zdrową równowagę między nauką a innymi sferami życia. Bądźcie ciekawi, dociekliwi i otwarci na nowe możliwości, które czekają na Was w przyszłości. Dzisiaj jest tez czas aby docenić Waszych nauczycieli i personel szkolny za ich nie zmordowane zaangażowanie i trud włożony w Waszą edukację.

Przez cały rok byli oni dla Was, dostosowując się do zmieniających się warunków, aby zapewnić Wam jak najlepsze możliwości nauki. Ich pasja, kreatywność i oddanie stanowi dla Was inspirację do rozwoju i odkrywania Waszego własnego potencjału. Drodzy uczniowie, dziękuję Wam za wspaniały rok, który spędziliśmy razem. Niech te wspomnienia i doświadczenia będą dla Was cenną lekcją i motywacją do kontynuowania Waszej nauki. Życzę Wam udanych wakacji, pełnych radości, ciepłych spotkań z bliskimi i inspirujących przygód. Odpocznijcie, nabierzcie sił i wróćcie w nowym roku gotowi do kolejnych wyzwań.

Wszystkim Rodzicom na czele z Radą Rodziców i Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom Szkoły -dziękuję – za włożony trud, za życzliwość i troskę o kształcenie właściwych postaw naszej młodzieży. Dziękuję za podejmowany w codziennej pracy wysiłek, za włożony trud w wychowanie, bezpieczeństwo naszych wychowanków i za dbałość o edukację.

Serdecznie dziękuję za wszelkie inicjatywy, które przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku Naszej Szkoły w środowisku lokalnym. Jeszcze raz każdemu z Was, Drodzy Państwo i Droga Młodzieży, chciałabym bardzo podziękować za cały rok współpracy, a także życzyć pięknych wakacji: pełnych zdrowia, słonecznej pogody, spokoju oraz wytchnienia.”

Podziękowania zostały również skierowane do organu prowadzącego- Starostwa Powiatowego w Płocku za wspieranie rozwoju szkoły, Radzie Pedagogicznej za trud edukacji młodego pokolenia, wszystkim Pracownikom administracji i obsługi za codzienną pracę na rzecz placówki.

Wiele ciepłych słów do Rady Pedagogicznej, Pracowników, Rodziców, Uczniów i Absolwentów skierowała Wicestarosta Pani Iwona Sierocka oraz Burmistrz MiG Gąbin Pan Krzysztof Jadczak.

Podczas uroczystości pożegnaliśmy Absolwentów Branżowej Szkoły I Stopnia. Uczniowie odebrali, świadectwa oraz nagrody i dyplomy z rąk Dyrekcji i Wychowawcy Pani Ewy Chmieleckiej.

Najlepszy Absolwent BSIS -Dawid Dutkiewicz za swoje osiągnięcia otrzymał nagrody od Starostwa Powiatowego w Płocku, Stowarzyszenia IUVENES oraz Rady Rodziców.

Tradycyjnie już życzenia i upominki dla Absolwentów BSIS przekazali Uczniowie klasy II k/m wraz z Wychowawcą Panem Tomaszem Obidowskim. Nie zabrakło podziękowań od Samorządu Uczniowskiego.

W dalszej części uroczystości Uczniowie z najlepszymi wynikami zostali uhonorowani Dyplomami Wzorowego Ucznia, a Ci o trochę niższych średnich, ale najlepsi w swoich klasach nagrodami książkowymi, które ufundowała Rada Rodziców.

Rozdano wiele nagród między innymi za: frekwencję, udział w „Ogólnopolskim turnieju e-sportowym Predator”, zwycięstwa w konkurencjach e-sportowych turnieju o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół im. St. Staszica w Gąbinie, za konkurs biblioteczny, sportowy, za udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego. Nagrody fundowała m.in. Rada Rodziców, Stowarzyszenie Razem Możemy Więcej, Pan Marcin Gerwatowski.

Słowami piosenki „Do lata piechotą będę szła…” w wykonaniu Katarzyny Wierzbickiej i Mateusza Staniaszka zakończyła się część oficjalna, po której Uczniowie wraz z Wychowawcami udali się do klas po odbiór świadectw.

Zapraszamy na krótką fotorelację. Wkrótce zamieścimy też link do zdjęć z całej uroczystości.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/20223

W dniu dzisiejszym dobiegły końca zajęcia dydaktyczno – wychowawcze w roku szkolnym 2022/2023. Rozpoczęliśmy długo wyczekiwany czas letniego wypoczynku.

O godzinie 9:30 na sali gimnastycznej rozpoczęły się oficjalne uroczystości. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Iwona Sierocka – Wicestarosta Płocki, Pani Małgorzata Struzik – Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych, Pan Krzysztof Jadczak -Burmistrz Miasta i Gminy Gąbiny, Pani Marzena Jakubowska -Dyrektor DPS w Koszelewie, Pani Iwona Korpowska Zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców, Pani Joanna Matuszewska – Prezes Stowarzyszenia IUVENES oraz Pani Elżbieta Młodziejowska – Prezes Stowarzyszenia Razem Możemy Więcej.

Pani Jadwiga Milewska – Dyrektor Naszej Szkoły, w swoim wystąpieniu powiedziała: „Zebraliśmy się tu, by zakończyć rok szkolny 2022/2023 w Zespole Szkół im. S. Staszica. Zamykamy następny rozdział naszej małej historii. Były w nim jak w każdej dobrej opowieści – zarówno piękne chwile, jak i te, które mogły być odrobinę lepsze. Doświadczyliśmy momentów radości z sukcesów oraz dni rutyny, która też jest potrzebna w codziennym funkcjonowaniu. Niedawno był wrzesień, dziś już jest czerwiec. Czas ma to do siebie, że płynie niepostrzeżenie. Mija miesiąc za miesiącem, rok za rokiem a nam wydaje się, że dopiero był początek roku szkolnego. Dlatego pomyślmy przez chwilę o tych dziesięciu miesiącach. Jak wiele się w ciągu nich wydarzyło. Jak wiele razem przeżyliśmy. Zamknijmy oczy i zadajmy sobie pytanie, co każdy z nas zapamięta najbardziej z całego roku czy całej edukacji w Naszej szkole.

A teraz, czas na Gratuluję wszystkim Uczniom otrzymującym promocję do następnej klasy. Dziękuję Wam za wysiłek i zaangażowanie w zgłębianie tajników wiedzy, w zdobywanie nowych umiejętności. Gratuluję wyników w nauce oraz sukcesów wielkich i małych. Wiem, że pracowaliście z całych sił, by rozwijać się jak najlepiej. Odnosiliście sukcesy w wielu dziedzinach, co oznacza, iż Wasz potencjał i możliwości są nieocenione. Jestem przekonana, że w nowym roku szkolnym będziecie kontynuować swój rozwój. Absolwentom Życzę wytrwałości w dążeniu do celu jaki sobie stawiacie. Kochani Uczniowie! Każdy z Was jest niepowtarzalnym, wyjątkowym i wartościowym młodym człowiekiem o nieograniczonych możliwościach! Niech to przesłanie towarzyszy Wam każdego dnia, daje siłę i pozwala uwierzyć w siebie.

(…) Pamiętajcie również, że sukces nie zawsze mierzy się liczbą osiągnięć czy stopniem.

To jest podroż, a nie punkt docelowy. Ważne jest, abyście czerpali radość z procesu nauki, rozwijali się jako osoby i zachowali zdrową równowagę między nauką a innymi sferami życia. Bądźcie ciekawi, dociekliwi i otwarci na nowe możliwości, które czekają na Was w przyszłości. Dzisiaj jest tez czas aby docenić Waszych nauczycieli i personel szkolny za ich nie zmordowane zaangażowanie i trud włożony w Waszą edukację.

Przez cały rok byli oni dla Was, dostosowując się do zmieniających się warunków, aby zapewnić Wam jak najlepsze możliwości nauki. Ich pasja, kreatywność i oddanie stanowi dla Was inspirację do rozwoju i odkrywania Waszego własnego potencjału. Drodzy uczniowie, dziękuję Wam za wspaniały rok, który spędziliśmy razem. Niech te wspomnienia i doświadczenia będą dla Was cenną lekcją i motywacją do kontynuowania Waszej nauki. Życzę Wam udanych wakacji, pełnych radości, ciepłych spotkań z bliskimi i inspirujących przygód. Odpocznijcie, nabierzcie sił i wróćcie w nowym roku gotowi do kolejnych wyzwań.

Wszystkim Rodzicom na czele z Radą Rodziców i Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom Szkoły -dziękuję – za włożony trud, za życzliwość i troskę o kształcenie właściwych postaw naszej młodzieży. Dziękuję za podejmowany w codziennej pracy wysiłek, za włożony trud w wychowanie, bezpieczeństwo naszych wychowanków i za dbałość o edukację.

Serdecznie dziękuję za wszelkie inicjatywy, które przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku Naszej Szkoły w środowisku lokalnym. Jeszcze raz każdemu z Was, Drodzy Państwo i Droga Młodzieży, chciałabym bardzo podziękować za cały rok współpracy, a także życzyć pięknych wakacji: pełnych zdrowia, słonecznej pogody, spokoju oraz wytchnienia.”

Podziękowania zostały również skierowane do organu prowadzącego- Starostwa Powiatowego w Płocku za wspieranie rozwoju szkoły, Radzie Pedagogicznej za trud edukacji młodego pokolenia, wszystkim Pracownikom administracji i obsługi za codzienną pracę na rzecz placówki.

Wiele ciepłych słów do Rady Pedagogicznej, Pracowników, Rodziców, Uczniów i Absolwentów skierowała Wicestarosta Pani Iwona Sierocka oraz Burmistrz MiG Gąbin Pan Krzysztof Jadczak.

Podczas uroczystości pożegnaliśmy Absolwentów Branżowej Szkoły I Stopnia. Uczniowie odebrali, świadectwa oraz nagrody i dyplomy z rąk Dyrekcji i Wychowawcy Pani Ewy Chmieleckiej.

Najlepszy Absolwent BSIS -Dawid Dutkiewicz za swoje osiągnięcia otrzymał nagrody od Starostwa Powiatowego w Płocku, Stowarzyszenia IUVENES oraz Rady Rodziców.

Tradycyjnie już życzenia i upominki dla Absolwentów BSIS przekazali Uczniowie klasy II k/m wraz z Wychowawcą Panem Tomaszem Obidowskim. Nie zabrakło podziękowań od Samorządu Uczniowskiego.

W dalszej części uroczystości Uczniowie z najlepszymi wynikami zostali uhonorowani Dyplomami Wzorowego Ucznia, a Ci o trochę niższych średnich, ale najlepsi w swoich klasach nagrodami książkowymi, które ufundowała Rada Rodziców.

Rozdano wiele nagród między innymi za: frekwencję, udział w „Ogólnopolskim turnieju e-sportowym Predator”, zwycięstwa w konkurencjach e-sportowych turnieju o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół im. St. Staszica w Gąbinie, za konkurs biblioteczny, sportowy, za udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego. Nagrody fundowała m.in. Rada Rodziców, Stowarzyszenie Razem Możemy Więcej, Pan Marcin Gerwatowski.

Słowami piosenki „Do lata piechotą będę szła…” w wykonaniu Katarzyny Wierzbickiej i Mateusza Staniaszka zakończyła się część oficjalna, po której Uczniowie wraz z Wychowawcami udali się do klas po odbiór świadectw.

Zapraszamy na FB Szkoły na krótką fotorelację:

https://www.facebook.com/zsgabin

Fotorelacja w wykonaniu Pani Kariny Świerczyńskiej dostępna pod adresem:

https://liblink.pl/ltbHZRFdyQ

Fotorelacja w wykonaniu Pani Beaty Żabki dostępna pod adresem:

https://drive.google.com/drive/folders/1vTufg1ShZX-F5rcSIEDG9vgFG4XQ7tzB?fbclid=IwAR3vrE3aCM8CYLlHEyGhyHqDHNZ1R0MyDmO-CN-nLGKYfQyiKCraJ3Z5_jM

Może Ci się również spodoba